DIY Stand Yapımlarımızı Paylasalım
Utarkn bey oldukça işlevsel olmuş, elinize sağlık.
Ufak bi zımparayla biraz ince temizlik kalmış sadece bir de ahşab boya tavsiye ederim. ( birçok kırtasiyede bulunur)oldukça ucuz ve tüm havasını değiştirir.
Anlatmaya gerek yok. Görüyorsunuz...

Bz87kD.png
Bizim yeğende var bunlardan lego city miydi neydi. Oyuncak çağı bittiğinde ilgilenmek gerek (:
Ayrı gayrı olmasın, tum stand calısmaları tek bir baslık altında toplansın, merak edenlere projesi olanlara fikir versin.
Yaklasık 10-12 konu birlestirilmistir. Sistem otomatik tarih sırasına gore atıyor. Karısıklıklar olduysa ozur dileriz.
Stand konusunda bir çalışmam var fakat neticelendiremedim geniş kapsamlı düşünüyorum sadece ben değil herkes için kullanımın olması istiyorum ortaya güzel bir ürün çıkartabilirsem paylaşamını yapıcam
26 mmlik yaqi 2 band yaqi'nin kendi standına zorlayarak giriyor ve bence kıllar sıkışıp zarar görüyor(du).

Ben de eski bir kronometrenin askısını çıkarıp boynuna dolayıp sallandırıyordum. Az önce kedimiz sallanan fırçayı görüp dalmaya kalktı. Elinden kurtarıp düşünmeye başladım.

Önce araç telefon tutacakları geldi aklıma ama en küçükleri bile 5 cm açıklıklı(yaqi moka 3.9 cm civarı) o yüzden tutmadı. Sonra aklıma ipli stand yapmak geldi.

Konunun çoğuna baktım ve böyle bir model göremedim fikrimi paylaşmak için deneme için yaptığım standın resimlerini koyuyorum. Aslında evde gerekli aletler var ama plaka plastik sanırım yok ayrıca bu saatte yapamam.

Aklımda olan uygun boyda bir plastiğe (veya metale) matkap ile altlı üstlü delik delip, ip geçirmek ve fırçayı koyup alttan ipi çekip sıkınca asılı kalmasını sağlamak. (Resimde arkadan sıkıp geçtiğim model var.) 9d4f7f2245382187601abde967771e11.jpg3e703f6770360230e477f9c44339c4d0.jpg5657b5d9b17358cca37865e69d02f9ff.jpgeb542ada72c933c17883747c0447b9a6.jpg1b5add92bc504be8626b42b7c368eda4.jpg

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
@ziyak komşum geçmiş olsun galiba eliniz yaralanmış. Acil şifalar dilerim. DIY stand güzel ancak kılların kartona değen yüzeyi düzleşeceği için fırçayı elinize aldığınızda göreceğiniz görüntü rahatsız edebilir sizi. Kılların değdiği yeri keserek boşluk oluşturabilir, bu sayede formunun bozulmamasını sağlayabilirsiniz.
(16/01/2019, Saat: 09:00)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyak komşum geçmiş olsun galiba eliniz yaralanmış. Acil şifalar dilerim. DIY stand güzel ancak kılların kartona değen yüzeyi düzleşeceği için fırçayı elinize aldığınızda göreceğiniz görüntü rahatsız edebilir sizi. Kılların değdiği yeri keserek boşluk oluşturabilir, bu sayede formunun bozulmamasını sağlayabilirsiniz.
Sağolun komşum eli hindistan cevizin köpük kasesi yaparken kestim.

Mantıklı bir öneri, fırçayı bir şekilde biraz uzak tutmam ya da altını açmam lazım. Biraz düşüneyim üstüne başka yolu var mı diye.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Bu toprak kaseyi Forumda bir arkadaşın önerisinden sonra almıştım.

Dün üzerinde köpürtmeye katkı olsun diye biraz çalışma yaptım.

Matkap ile küçük ve zarar vermeyecek derinlikte delikler açtım.

Ardından da içine süt koyarak kaynattım.

Acemilikten dolayı içinde su kaynatttıktan sonra su tamamen buharlaşmıştı ve o haliyle soğuk su dökmem ile birlikte çatladı ve japonla yapıştırdım, ama en kısa zamanda yenisi üzerinde çalışacağım.

Yine de bu sabah kullandığımda köpürtme konusunda işe yaradı.

NnloWO.jpg

E n v i r o n m e n t a l i s t

@manuple komşum, uygulamanızı beğendim ama açılan çukurlar veya delikler fırça uçlarına zarar verebilir mi? Deliklerin kenarı kesinki gibi görünüyorlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırça Sapı Deneme - 2 + Stand theunnamed 21 28,080 26/11/2013, Saat: 01:14
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: