DIY Stand Yapımlarımızı Paylasalım
Elektrikçilerde 4mm ve daha fazla kesitli bakır tel var.
(05/06/2013, Saat: 14:25)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elektrikçilerde 4mm ve daha fazla kesitli bakır tel var.

Hocam süpersiniz ilk fırsatta elektrikçiye uğruyorum öyleyse.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
(05/06/2013, Saat: 14:21)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/06/2013, Saat: 01:01)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakır tel'e havya ve lehim ile kalay ...
ahşap'a marangozlarda olan,bezir yağı,vernik yada sprey boya..

Değerli yorumlarınız için teşekkürler
Evet tekrardan inceledim de askı değil bakır boru imiş ve elde değilde bir makine var boru bükmek için onunla şekillendirmişler. İnternette boruyu alabileceğim bir site buldum ama kargosu kendinden pahalıya gelecek bana. Bakalım Eskişehir de bulabilecek miyim. Nerelerde olur fikri olan var mı?

illa fotodaki gibi bakır boru olacaksa 'ısıtma-soğutma sistemleri' satan yerler ile klima veya buzdolabı servislerinde de bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
(05/06/2013, Saat: 15:05)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/06/2013, Saat: 14:21)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/06/2013, Saat: 01:01)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakır tel'e havya ve lehim ile kalay ...
ahşap'a marangozlarda olan,bezir yağı,vernik yada sprey boya..

Değerli yorumlarınız için teşekkürler
Evet tekrardan inceledim de askı değil bakır boru imiş ve elde değilde bir makine var boru bükmek için onunla şekillendirmişler. İnternette boruyu alabileceğim bir site buldum ama kargosu kendinden pahalıya gelecek bana. Bakalım Eskişehir de bulabilecek miyim. Nerelerde olur fikri olan var mı?

illa fotodaki gibi bakır boru olacaksa 'ısıtma-soğutma sistemleri' satan yerler ile klima veya buzdolabı servislerinde de bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yok hocam illa bakır olması gerekmiyor resimdeki gibi başka bir malzeme kullanmadan şekil verebileceğim tek parça bir şey olsun yeter.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Geçen Bauhaustan adlığım tahtaları 5 dk da yapıştırıp bir tıraş aletleri için bir stand yaptım.Birazcık kaba oldu ama işimi görecek şimdilik.Fotoğraf da çok iyi değil, kusura bakmayınız.

Ayrıca marangoz arkadaşım bizim için tıraş standları ve fırçalıklar tasarlayıp üretecek.Çizimleri autocad de yapıp bizimle paylaşacak.Buradan da tüm komşulara duyurulur. Smile

35i3blc.jpg

Güzel günlerde kullanın
Forumdan bir arkadaşımız da bunları yaptırıyor,daha bitmedi galiba Smile

il_fullxfull.350037402.jpg
il_fullxfull.284491001.jpg
il_340x270.435101178_dwlg.jpg
(08/07/2013, Saat: 14:10)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad geltire özel stand yaptıralım. Anket yapalım isteyenler adresini versin. Çok güzel olur..

birkaç tane çizecek bize, ayrıca ben internetten de gösterdim, tıraş aletleri için, fırça için, fırça+tıraş aleti için standlar yapacak.
hayal gücü geniştir, yeteneklidir Smile

Üstad ihtilaf, en alttakinden ben de istiyorum Cool
Hatta üçlü dörtlü beşlisini de yaptıralım. Üstüne geltir.com filan nasıl uygun görürseniz
Shaving-Stand-Details.jpg
http://www.google.com/url?sa=i&source=im...7230404754
il_fullxfull.453985806_hm1l.jpg
il_fullxfull.452192594_2rwx.jpg
il_340x270.405818648_lsuq.jpg
il_340x270.452202085_2izx.jpg
il_fullxfull.423886754_k3ma.jpg
41OpZUieB4L._SY300_.jpg
images?q=tbn:ANd9GcTGasIrI45LkQkui83gyqu...oDXiqxrioQ
Bende beğendim ve isterim, ancak aklıma takılan bir konu özellikle fırça ve makine ıslakken standa konulunca akan/damlayan sular malzemeyi veya cilayı olumsuz etkilemez mi? Hadi makineyi kuruladık diyelim, fırçayı sıkmayıp bir iki sallayıp kendi halinde kurutacağımız için suları akacaktır, en azından yükseklik biraz artsa da altına bir damlalık mı konsa? bu seferde görsellik bozulur mu?vs vs vs.Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırça Sapı Deneme - 2 + Stand theunnamed 21 28,046 26/11/2013, Saat: 01:14
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: