DIY Stand Yapımlarımızı Paylasalım
Güzel olmuş üstad. Peki klasik pleksi malzeme harici daha dayanıklı olabilecek ahşap veya metal versiyonlar da olabilir mi?

Fotoğraflar eskiuye3315 üstada aitse demek ki "İnternetten Seçmeler" kısmındaki El yapımı Rustik porsuk fırçayı almışSmile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

ustadim banyoda yeri musait olan arkadaslar isin icine geometri de katabilir.ustura ve jilet icin bolmeler raflar ilave edilebilir veya cok katli belki de doner tablali cd standlari gibi birseyler cikabilir ortaya.mesela plastik standin altini kesmemesini soyledigim halde kesmis yuksekligi ona gore ayarlamistim.fircalari ne kadar silkeleseniz de 2-3 damla su akabiliyor.bunlari falan dusunup nihai bir tasarim yapilabilir tamamen hayal gucu
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Elbette el emeği göz nurunun yerini tutmaz ama bende şunu bir çözüm olarak düşündüm.

Tüp sporu
teknik malzeme satilan yerde calismistim sanki var gibi kalmis hatirimda ama plastik veya ender bulunan olabilir
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
elinze saglik cok guzel ve basit bir urun.
benden size tavsiye cin pazarlarinda ahsap kutular var
onlardan alip sanayide bir tornaciya rica etseniz ucretsiz bile delerler.yada izmitte oturan varsa ben bile yardimci olabilirim boyle birsey icin.

15-20 gün sonra, yoğunluğum biraz geçince uygun bir masif ahşap bulup (diş budak, bubinga ya da wenge) dremele de uygun uçları aldıktan sonra şuna benzer bir standa girişmek istiyorum. Kıl testerem yok ancak oyma olacağı için marangoza kaba hatlarıyla kestirebilirim, ince işi de bana kalır diye düşünüyorum. İzmir'de civardaki marangozhanelerde hep çam kullanıyorlar, Kestelli tarafında bir ihtimal bulabilirim diye düşünüyorum istediğim ağaçtan.

m9n6oo.jpg
Acta est fabula, plaudite.
Arkadaşlar, Dremel freeze uçları için uygun fiyatlı bir yer bilen var mı? Dayanıklı olmasından ziyade sadece bir projeyi çıkarsa benim için yeterli olacaktır. Nihayetinde gül ya da bubinga üzerinde çalışacağım.
(23/04/2015, Saat: 18:00)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, Dremel freeze uçları için uygun fiyatlı bir yer bilen var mı? Dayanıklı olmasından ziyade sadece bir projeyi çıkarsa benim için yeterli olacaktır. Nihayetinde gül ya da bubinga üzerinde çalışacağım.

Koçtaşlarda McAllister markasına ait takım satıyorlardı. 200-250 parçalık bir set 39.90'dı yanlış hatırlamıyorsam. Üzerinden baya zaman geçti, var mı yok mu bilmem ama kontrol etmenizde fayda var. Yoksa en makul yer e-hirdavat.com kalıyor gibi.
www.BarbarosRazors.com

(23/04/2015, Saat: 18:24)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koçtaşlarda McAllister markasına ait takım satıyorlardı. 200-250 parçalık bir set 39.90'dı yanlış hatırlamıyorsam. Üzerinden baya zaman geçti, var mı yok mu bilmem ama kontrol etmenizde fayda var. Yoksa en makul yer e-hirdavat.com kalıyor gibi.

Fiyat çok iyimiş üstadım, teşekkür ederim. Dremel marka olanların 5'li kesim seti dahi 50 TL civarı da, freezeler ise yaklaşık 15 TL. En yakın zamanda bir uğruyayım. Iskarpela ile çok uğraşacağım yoksa, gerçi o da ayrı keyif ama.
Rica ederim @Bruce

Her ne kadar keyif olsa da bazen insan çabucak görmek istiyor sonucu Smile
Yanılmıyorsam 180 parçalık olan set benim bahsettiğim. 200-250 dedim ama geçmiş zaman, unutulmuş Smile Burayı inceleyin bir.

http://www.koctas.com.tr/mac-allister-marka_423/#0_13|
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırça Sapı Deneme - 2 + Stand theunnamed 21 28,097 26/11/2013, Saat: 01:14
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: