Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım
2016'da 160-170 liraya MdC alınabiliyordu, vergiler kur vs derken 2018 bitmeden xXx o fiyata gelecek neredeyse.

Bu ve bunun gibi artışlar en çok legal yollarla iş yapmaya çalışan Mustafa ve Noyan Bey'leri etkiliyor. Zaten niş bir sektör, eletrikli ve kartuşta büyük distribütörler fiyatı istedikleri gibi makul tutabiliyorlar, geleneksel vergiler sağolsun iyice eziliyor arada. Geleneksel isteyen arko-derby-astra üçgenine mahkum ediliyor. Bu ürünler kötü demek istemiyorum, hatta objektif olursak kendi kategorilerinde gayet başarılılar ama alternatif istediğinizde kur ve vergi nedeniyle 5-10 kat (hatta arko özelinde yüzlerce kat) fiyat farkı oluşması cidden sıkıcı.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(28/06/2018, Saat: 10:59)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2016'da 160-170 liraya MdC alınabiliyordu, vergiler kur vs derken 2018 bitmeden xXx o fiyata gelecek neredeyse.

Bu ve bunun gibi artışlar en çok legal yollarla iş yapmaya çalışan Mustafa ve Noyan Bey'leri etkiliyor.  Zaten niş bir sektör, eletrikli ve kartuşta büyük distribütörler fiyatı istedikleri gibi makul tutabiliyorlar, geleneksel vergiler sağolsun iyice eziliyor arada. Geleneksel isteyen arko-derby-astra üçgenine mahkum ediliyor. Bu ürünler kötü demek istemiyorum, hatta objektif olursak kendi kategorilerinde gayet başarılılar ama alternatif istediğinizde kur ve vergi nedeniyle 5-10 kat (hatta arko özelinde yüzlerce kat) fiyat farkı oluşması cidden sıkıcı.

Aynen öyle, size katılıyorum. İthal 1 kutu jilet, yerli 1 paket 100'lük jilet fiyatına satılıyor.
Rakının cıkısı 28lira vergi binince satısı 110lira.
Mutfak tupu 97lira.
Pejo araba 170bin.
Marsta bile yetisir dedikleri patates 4 kilosu 20 lira. Neyse simdi sagolsun 4milyon vatandasını agırladıgımız Esad dan ithal edecekmisiz fiyat iner diye umuyoruz.
Bu fiyatlara bakınca, Mdc bence hala ucuz biraz daha vergi gelmesi lazım, havamız olsun buyuk ulke desinler.
(28/06/2018, Saat: 12:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rakının cıkısı 28lira vergi binince satısı 110lira.
Mutfak tupu 97lira.
Pejo araba 170bin.
Marsta bile yetisir dedikleri patates 4 kilosu 20 lira. Neyse simdi sagolsun 4milyon vatandasını agırladıgımız Esad dan ithal edecekmisiz fiyat iner diye umuyoruz.
Bu fiyatlara bakınca, Mdc bence hala ucuz biraz daha vergi gelmesi lazım, havamız olsun buyuk ulke desinler.

Zeytindalı harekatının olduğu bölgeden yani savaşın ortasından 4000ton patates ithal edildi. Biryandan bu bir utanç, diğer yandan Niğde'de soğuk hava depolarında binlerce ton patatesi satmayan aracılar hak etti bunu. Haşlayıp haşlayıp yesinler Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
" O vergiler bize yol, su " diye yazıyordum, bir gülme geldi gerisini yazamadım...
(28/06/2018, Saat: 12:45)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: " O vergiler bize yol, su " diye yazıyordum, bir gülme geldi gerisini yazamadım...
Benide güldürdünüz komşum hemde sonunu okumadan
(27/06/2018, Saat: 21:42)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üretim devletleri demir çeliğe vergi koyar tüketim devletleri ise tıraş sabunlarına. Tıraş sabunu yerine apple ürünlerine vergi konsaydı ya

Siz boykotu global mantıkta düşünüyorsunuz. Ne yazıkki devletler ya henüz ne kadar global bir dünyada yaşadığımızın farkında değiller ya da değilmiş gibi davranmayı tercih ediyorlar. Siz global mantıkla firmanın ana ülkesini hedef alıyorsunuz. Devletlerse üretim yerini hedef alıyorlar. Kısacası bütün Apple ürünleri Çin ve az miktarda da Tayland'da üretildiği için dediğinizi yapmak pratikte Çin'i boykot etmek oluyor. Günün sonunda WTO önderliğinde bütün dünyanın anlaşarak ortak ticari kararlar alması lazım. Yaşadığımız devir bunu gerektiriyor. Artık ne boykotla döner ekonomi ne de kendi kendine yetme çalışmalarıyla. Bu bütün dünya için böyle. Sadece popülist liderler arada böyle saçma çıkışlar yapmaya devam ediyorlar oylarını arttırmak için.

(27/06/2018, Saat: 22:26)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne zaman başlıyor şimdi bu kural? Ona göre yarın 1-2 bişey daha sipariş geçelim Big Grin

Geçmişe dönük uygulanmaya başlandı bile. Uyarısını daha önceden vermişlerdi. 21 Haziran'dan itibaren geçerli.

(27/06/2018, Saat: 22:36)pundoe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makyaj ve kozmetik urunler zaten yasakli degil miydi yav? Ben anlamadim.

Bu dediğimiz İmpa, Razorus gibi firmaların yaptığı ithalatlar için. Amerikan menşeli kozmetik ürünlerine eklenecek vergi bu.

(28/06/2018, Saat: 10:12)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin üstadım bilgi için teşekkürler.

@DenizKSK @pundoe bu vergiler şirketlerin yapılacağı ithalatlar için geçerli olacaktır, posta yoluyla gelenlerde yine AB dışı ülkeler vergi diliminde (%20 idi en son) değerlendirilecektir.
(28/06/2018, Saat: 10:57)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: muhtemelen bugün teslim alacağım tıraş sabununa 43 tl vergi ödeyeceğim Smile

Tabi gümrük memuru insaf edip yasaklı diye geri göndermezse.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Benim anlamadığım tek bir konu var. Geçmişten günümüze tıraş alet,sabun vb. ürünlerin fiyatları artıyor. Artan döviz kuru vb. nedenlerle bunu anlayabiliyorum. Anlayamadığım satıcının sıfır sattığı ürüne yakın fiyatlandırma yapıp zamanında şimdiki fiyatına kıyasla ‘’ bedava’’ya aldığı ürünü ikinci el olarak forumda satan arkadaşın davranışının gerekçesi nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(28/06/2018, Saat: 23:23)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim anlamadığım tek bir konu var. Geçmişten günümüze tıraş alet,sabun vb. ürünlerin fiyatları artıyor. Artan döviz kuru vb.   nedenlerle bunu anlayabiliyorum. Anlayamadığım satıcının sıfır sattığı ürüne yakın fiyatlandırma yapıp zamanında şimdiki fiyatına kıyasla ‘’ bedava’’ya aldığı ürünü ikinci el olarak forumda satan arkadaşın davranışının gerekçesi nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Onu bende anlamamakla birlikte güzel bir detaya değinmişsiniz üstadım, bravo.
1.gif
son iki mesaji anlayamadim,kim eskiden ucuz aldigi urunu simdi sifir fiyatina yakin satiyor?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Yıl taskind 30 16,854 01/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Mecanica
  Yeni başlayanlar için bisiklet ENDER3470 36 15,389 06/07/2022, Saat: 16:37
Son Yorum: mixfruit
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,081 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Bugün şunu öğrendim. anarche 120 108,056 21/09/2020, Saat: 22:15
Son Yorum: mustbe
  Yeni başlayanlar için oto çocuk koltuğu ENDER3470 10 3,124 28/08/2020, Saat: 18:04
Son Yorum: rating
  Yeni Bir Arama Motoru: DuckDuck dikdik_s 12 5,482 31/01/2020, Saat: 01:01
Son Yorum: edward
  Yeni Vergimiz Hayırlı olsun: Yurtdışı Alışveriş Stopaj Vergisi izbe 35 20,245 18/12/2017, Saat: 19:30
Son Yorum: FurkanY
Bug dikkat yeni bir zaafiyet shellshock DelikanliTiras 0 3,731 30/09/2014, Saat: 12:32
Son Yorum: DelikanliTiras
  Yeni Clio 4 zorba58 77 83,968 21/03/2013, Saat: 15:21
Son Yorum: ihtilaf
  Yeni Ebay Hesabı Açmak eggman 7 15,310 17/02/2013, Saat: 13:51
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: