İkizler Jileti (Zwilling J.A Henckels Friodur)
Merhaba

-Taze kullanışımın hemen ardından, sıcağı sıcağına telefondan tapatalk ile yolladığım, ilk yazı, ne yazık ki uçtu, daha doğrusu forumda içi boş olarak çıktı, yönetici arkadaşlarımızın uyarısı üzerine silmelerini rica edip, bugün tam devre faizleri, iş sıkıntısı vs gibi gerginliklerin, koşturmanın arasında biraz kafam dağılsın diye -aklımda kaldığı kadar- tekrar yazmaya karar verdim-

İmpa'dan son alışverişimde gözüme ilişip, denemeye karar verdiğim jiletle alakalı ciddi bir bilgiye ulaşamadım ne yazık ki. ( muhteşem seviyedeki, ortadoğulu ingilizcem ve almancama rağmen Smile )
Bundan ötürü, incelememiz, kara düzen, tamamen subjektif, kişisel hissiyatlara dayalı olucaktır.  
Jiletimiz muhtemelen artık üretilmiyor, ambalaj, paketleme, paket kağıtları bile "malın mal olduğu, üretimin üretim olduğu"  günlerden geldiğini hissettirdi bana.Plastik, alttan "şarjör" misali yaylı ( jiletleri hep yukarı doğru ittiriyor, yani; çantamızda vs de sağa sola saçılmaz dangırdamaz cinsten Smile ) Jiletler tek tek, iç yüzü mumlu kağıtlara sarılı. Jiletlerin üzerinde "buzda meneviş"lendiğine ve "paslanmaz"  olduğuna dair ifadeler mevcut.
Jileti evvela hissedebilmek -ama fazlada risk almamak namına- " Golddachs Titan" kelebek alette denedim. ( Bu alet kelebek olmasına rağmen, pek mild değil ve jileti size hissettiren bir tutuşa&açıya sahip)
Aynı şekilde kozmetik tarafında, risk almadan, her daim memnun kaldığım Tobs'lardan yürüdüm.
1ypd3d.jpg

İlk temaslarda " lan gene kendi güzel, kesimi cacık bir Alman jileti" derken, ambalaj yerine olmaları gereken yerde olduklarını hatırlarmışcasına kendine geldi kesici yüzeyler. İki perde sonunda "mermer" gibi bir cilt bıraktı.
Jilet "Kai" gibi kalın bir hissiyat vermesine rağmen - ölçmedim ama- ince veya standart bir jilet, lakin yaylanması çok başarılı, gevrek değil, esnek, ama dandirik bir esneklik değil.
Tıraş sonrası ambalaja biraz daha bakarken ( resim çekmeyi unuttum o noktada, pardon) küçük kartonetin arka yüzünde " silmeyiniz, yanlızca durulayıp bırakınız, böylelikle jiletiniz daha uzun ömürlü olacaktır" minvalinde bir uyarı dikkatimi çekti.
Gerçi, bir kaç güvendiğim jilet harici, tek kullanım yapmayı tercih ederim ama, değerli veya 2. 3. tıraşı hakkeden jiletlerimi ovalamadan Smile hafif suyunu alıp koyarım kenara.
Bunada öyle yaptım;
İkinci tıraşımı bu sefer Proggres ile oldum. 1 günlük sakal ile her tıraş risklidir ama, bu jilet Proggres ile gene güzel sonuç verip Alman jiletleri listeme tepeden girdi. Bir dahaki alışverişime (şayet kalırsa) 1-2 kutu ekleyip güzel günlere saklayacağım bir jilet.
2l8ghn7.jpg

Alman Listem;( yukarıdan aşağıya)
Zwilling
Timor
Croma
Rotbart
Merkür

Saygılarımla
Keşke o eski kalite jiletler yine aynı kalitede üretilse. Ama ne yazık ki tıraş malzemelerinde Gillette gibi tüm piyasaya hakim bir şirket bu gibi kaliteli jilet üreten şirketlere baskı yapıp kaliteyi düşürüyor. Kalitesini düşüremediğini satın alıyor. MEM jilet mesela, eski versiyonları o kadar kaliteliymiş ki 20 tıraş olan varmış. Ama günümüzde ki versiyonu rezalet derece köreltilmiş vaziyette.

İncelemenizi zevkle okudum komşum. Elinize sağlık.
-Teşekkür ederim-

Herşey global oluyor ya,bunuda matah bi haltmış gibi bize sunuyorlar.
Arabalar mesela; hepsi birbirinin aynısı gibi. Hepsi aynı karakterde artık. Aşırı besleme çift kavrama olmayanı dövüyorlar artıkSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Öyle albenili ve güzel tasvir etmişsinizki yarın 1 paket sipariş veresim geldi. Emeğinize sağlık. Mutfakta bu ikizlerin Pıçak setini kullanıyoruz, çok da memnunuz. Acaba 1 paket alsam mı? ?
"A Samurai always wears two swords."
(27/06/2018, Saat: 22:49)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öyle albenili ve güzel tasvir etmişsinizki yarın 1 paket sipariş veresim geldi. Emeğinize sağlık. Mutfakta bu ikizlerin Pıçak setini kullanıyoruz, çok da memnunuz. Acaba 1 paket alsam mı? ?

Gaz verme mode: On Big Grin
Al üstadım al, yakışır sana. Variant ile bu jileti kullanırsan akarsın resmen. Mermer gibi dümdüz, pamuk gibi yumuşacık cildin olur. Üfff, değme keyfine gitsin artık üstadım.
Gaz verme mode: Off

Şaka maka alıyorsanız alın üstadım. Hem denemişte olursunuz. Alman malı hiç jilet denemiş ve memnun kalmışsanız bundan da memnun kalırsınız diye düşünüyorum.
@ziyanınjileti Big Grin
Valla Almanlardan Timor, Merkur ve Croma denedim. Aslında hiç birinden negatif bir elektrik almamıştım. Keskinliği vasat üstü-normal klasik Alman konforu işte demiştim. Dur ben bunu da bir deneyimleyim. Angel
"A Samurai always wears two swords."
Hayatımda ilk kez tıraş ortasında jilet değiştirdim. İçimden "Ne konforlu jilet hiç hissetmiyorum" derken sakalların olduğu gibi yerinde durduğunu gördüm. Belli ki bu konforun kaynağı jiletin keskin olmaması. Belki de yıllar bu jilete iyi davranmamış, orasını bilemem. Tıraştan ziyade yaylı kutusuyla, altın renkli kağıdıyla göze hitap eden koleksiyonluk bir jilet.
Bu jiletle alakalı fazla deneyim yok galiba , kullanan arkadaşlar yorumda bulunursa karar verip bikaç paket almayı düşünüyorum .
Selamlar,
Forum içi bir alışverişimde komşumuz sağolsun hediye etti bu jiletlerden.
Black beatuy 7. ayarda kullandım.Evet keskin değil fakat çok konforlu bir jilet.
Cildi yormuyor,
Tıraş sonrası güzel bir his bırakıyor,
Malzeme iyi yıllara meydan okuyor resmen.
Catalda bıcakta Henckels kalitesini anlatmaya tartısmaya gerek yok, harika urunler. Ama fiyat olarak pahalı katagoride yer alan bu jiletin o fiyat farkını hak edecek bir tıras hissiyatı sahsen goremedim ben. Kotu mu hayır degil, ama o fiyatı eder mi bence etmez. Hani fiyatı urun kalitesinden cok markaya veriyormusum hissiyatı olusturdu bende.
Not: Jiletleri ben 2 den fazla kullanmıyorum, uzun sure kullanımı kaldırıyormu, f/p si artıyormu onu tecrube eden arkadasımız varsa soyler. O hususta bilgim yok.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilettenin en iyi jileti? teknikcocuk 10 8,453 21/06/2016, Saat: 18:40
Son Yorum: teddy
  MEM marka RUS JİLETİ ulaş2626 9 8,241 13/04/2016, Saat: 20:47
Son Yorum: ulaş2626
  Bu jileti bilen kullanan varmı? ulaş2626 4 6,529 12/10/2015, Saat: 10:57
Son Yorum: ulaş2626

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: