Henri et Victoria - Duc de Santal
Merhabalar alalı 1 ayı geçkin olan duc de santal için yeterli izlenimim oluştuktan sonra bu incelemeyi yazmak istedim Smile

@rayko nın incelemesinde de yazdığı gibi firma kanadalı bir artizan. Sabunlarında ve balmlarında en çok dikkat çeken özellikleri kokuları. Hatta kendi sitesinde bu kokuları ufak sample şişelerinde satıyorlar. Haa diyeceksiniz ki satıyorlar da bize mi satıyorlar gelmez o kanka geçmez o gümrükten, e naapalım olur da yolunuz düşerse Amerika’ ya raflarda görürseniz meylettiğinizde şu kardeşinizi hatırlarsanız ne mutlu bana Smile hatta olur da almak isterseniz bi dal duc de santal’ınızı alırım Smile . Şaka bir yana kokusu gerçekten güzel parfüm olsa sürersiniz o derecede.

2lc7i9t.png

Maggard Razors'tan 11 dolar gibi bir ücrete aldım kargoyla beraber 16 dolar tutmuş. Sabun sert plastik bir kapta geliyor. Görünüm olarak şahsi kanaatim kaliteli ve şık göründüğü yönünde. Kıvamı arko kıvamı hatta biraz daha yumuşak diyebileceğim bir şekilde. Yüklemesi kolay, ben pre shave olarak kullandığım için blooming suyunu az su ile bekletiyorum ama gerek de yok.

n4xhjr.png
Tam olarak sağdaki adamın süreceği tarzda bir koku Smile

Kokusuna gelelim. Odunsu ve trunçgil kokuları baskın açıp kokladığınızda daha sonra baharatların kokusu geliyor kendi sitesinde; sıcak, rahatlatıcı bir kolanya kokusu olarak anlatıyor bu kokuyu ki haklılar. Bana Jo malone black vetiver caffee yi andırdı tabi Jo malone daki kahve kokusu bunda yok. Yine kandi sitesinden alıntı yapmak gerekirse : sandal ağacı, muskat*, kekik, karanfil*, kişniş*, fesleğen, rezene, adaçayı, narenciye, ağaç yosunu, paçuli* notaları bulunuyor diye geçiyor. Yıldık koyduklarım baskın, en azından benim baskın olarak kokusunu aldığım notalar. Adında sandal geçiyor fakat oyle proraso sandaldaki gibi buram buram sandal beklemeyin bu daha şık ve kompleks bir koku.

d9suw.jpg

İçeriğine gelecek olursak, bu sabun firmanın ürettiği birkaç hayvanyal yağ içeren sabundan biri. İçeriğinde Tallow, lonolin, gliserin, hindistan cevizi yağı ve shea butter bulunduruyor ki tıraş sonrası hissiyatının neden bu kadar güzel olduğu anlaşılıyor.

29kteft.jpg

Tıraş performansına gelecek olursak köpük kıvamı oldukça iyi. Yüklenmesi, köpürmsi oldukça kolay ve başarılı. Köpük kıvamı olarak gayet tatmin edici. Farklı fırçalarda pek bir fark yok sadece domuz fırçamda biraz zorluk yaşadım ki onu da fırçanın henüz break in sürecini tamamlamamış olmasına verebilirim sanırım. Yastıklama performansı olarak gayet yeterli. ( yok yok SV, haslinger daha iyi ama burun farkıyla) kayganlığı da tatmin edici seviyede diyebiliriz. Jiletle geçtikten sonra da hala hissettiriyor kayganlığı.

2uzqe1g.jpg
baştan sona
porsuk, domuz, sentetik

Gelelim post shave e sabunun kokusundan sonra hatta kokusundan da önce diyebileceğim kadar güzel bir post shave i var gerek kokusuyla ki öğlene kadar hissedebiliyorum. Özellikle maske takınca maskenin altından hafif hafif geliyor. Özellikle after shave kullanmadan denedim sabunu gerek yok diyebiliirim ama tabi bunu bahar ayında yaptım. Kışın hafif bir balsamla çözebiliriz.

2v12azt.png

Genel olarak toparlamak gerekirse sabun sizi önce kokusuyla vuruyor ardından yüklemeye başlayınca ooo iyiymiş diyorsunuz. Köpürtme sırasında ise koku yoğunluğu artmasıyla beraber krema çırparmışçasına güzel oluşan bir köpük size; - Abi hadi davran yüzüne korkma ben halledicem gerisini dercesine kıvam alıyor. Yükleyip jiletle davranınca; - hoop birader buralar bizim mekan yanlış olmasın sakalları al huzursuzluk çıkarma derken tıraşı bitiriyorsunuz(e artisliği çok agresif abilerine sökmüyor tabi ama onlara da, abim gel az dinlen çok şey yapma sen diyip olabildiğine gazlarını alıyor). Yüzünüzü yıkadıktan sonra kaptan bir ses geliyor; - Abi biz gidiyoruz da merak etme ortalık derli toplu güzelce yumuşattık biz oraları ha bide ayıp olmasın diye parfüm de sıktık senin kendini yormana gerek yok..

Duc de Santal böyle bir sabun sevgili ahali ?

Koku: 8 ( o da ben daha tatlı kokuları tercih ettiğimden )
Köpük: 9
Koruma: 8
Kaygalık: 8
Post shave: 9,5
@osaka23 komşum çok güzel bir inceleme yapmışsınız bende bu sabundan aldım henüz elime geçmedi. Benim cildim sorunsuzdur nerdeyse hepsi işimi gördüğünden ben sabunda ve kremde önceliği hep kokuya veriyorum bu yüzden şimdiden içim çok rahat. Teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Komşum elinize, emeğinize sağlık. Okuması çok keyifli, güzel bir inceleme olmuş. HeV'in Nautilus'u da bende var. Koku olarak zayıf karakterli geldi bana ama yastıklama ve tıraş sonrası hissiyat aynen devam. Ben de beğenerek kullanmaktayım.
"A Samurai always wears two swords."
@osaka23 komşum elinize yüreğinize sağlık inceleme için teşşekür ederim .
Firmanın sahibiyle yaptıkları roportajda, son denememiz guzel katkıları ve kokusuyla benim favorim oldu demisti bu Sandal modeli icin, o zaman merak ettiydim bu Sandalı da. Marka olarak ve tıras performansı olarak en basarılı artizianlar arasında. Zaten bu lanolin ve shea butter icine girdimi sabunlar farklı kimlige burunuyor hemen.
İnceleme ve emeginiz icin cok tesekkur ederiz. Zevkli tıraslarınız gecsin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Henri et Victoria, Cognac and Cuban Cigars tıraş sabunu incelemesi Rayko 28 14,491 01/11/2019, Saat: 11:44
Son Yorum: FatihAhmet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: