Merkur Futur Safety Razor
O futurun üzerindeki kan mı? Bana mı öyle geldi?
ayar yapayim derken elini kesmis :d
futur deneyimimi yasadim. oncelikle makinenin tasarimi cok hosuma gitti. ust kapak rahatlikla cikiyor ve yerine klik sesi ile birlikte rahat ve tam oturuyor. jileti gerektigi gibi oynamayacak sekilde tutuyor. tiras olurken guvenlik bari ile jilet arasindaki muazzam bosluk sayesinde eko yapiyor. ayrica diger aletlerde rastlamadigim bicimde jiletin ucu asagi dogru esneyebiliyor bu da ekoya neden olabilir. agirlik 122 gram boyu 11cm. tam agirlik merkezinin oldugu yerden rahatlikla tutuluyor ve kavraniyor. boyutlar tam elime gore (boyum 1,85). ayar mekanizmasi 0,5 ile 6,5 arasinda yumusak ve kesintisizce gidip geliyor zaten parcalari sokup sprey pas onleyici yagla yagladim. en dusuk ayar ve en yuksek ayarda mekanizmadaki cikintilara takilip duruyor. bicak acikligi gozu korkutsa da 1 numarali ayarda cok mild bir tiras veriyor bicak yuzde hissedilmiyor. bana gore 3 numarali ayara getirince wilkinson classic le ayni agresiflikte. 6,5 ayara getirdim dolayisiyla cunku ust limini merak ediyordum. evet agresif ama dikkatlice kullaninca sorun olmuyor. soyle bir teknik gelistirdim: eger guvenlik barini yuze deydirmeyince ustura kalitesinde belki daha da iyi sonuc veriyor cunku bicak sakali kopukle beraber aliyor (bir nevi open comb) ayni teknikle tras olunca 1 ile 6,5 arasinda fark kalmiyor cunku bicagi her iki ayarda da ayni aciyla tutabiliyorum bunun kistasi da su: kopuk hep ic hazneye dolacak yani guvenlik bari vasitasyla kopuk toplanmayacak. bu yontem bende ise yariyor sizi bilemem ama o kadar ugrasmam diyorsaniz ayar azaltilip guvenlik barida kullanilabilir tabiiki. sonucta futur mukemmel bir makina ve bu varken digerlerini meraktan ya da cesni olsun diye alirim eger alirsam cunku slim de geldi boylece open ve closed combun tum aci degerleri bence tamalanmis oldu.( ama hala slant icimde ukte kaldi)
Velhasili bence futur mukemmel ve hem yeterince mild hem de yeterince agresif.
Jilet acikligi kesinlikle gozunuzu korkutmasin.
hocam korkutuyorsun beni... nasıl bir mild anlayışın var Smile
Saygıları
(27/02/2012, Saat: 23:19)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: futur deneyimimi yasadim. oncelikle makinenin tasarimi cok hosuma gitti. ust kapak rahatlikla cikiyor ve yerine klik sesi ile birlikte rahat ve tam oturuyor. jileti gerektigi gibi oynamayacak sekilde tutuyor. tiras olurken guvenlik bari ile jilet arasindaki muazzam bosluk sayesinde eko yapiyor. ayrica diger aletlerde rastlamadigim bicimde jiletin ucu asagi dogru esneyebiliyor bu da ekoya neden olabilir. agirlik 122 gram boyu 11cm. tam agirlik merkezinin oldugu yerden rahatlikla tutuluyor ve kavraniyor. boyutlar tam elime gore (boyum 1,85). ayar mekanizmasi 0,5 ile 6,5 arasinda yumusak ve kesintisizce gidip geliyor zaten parcalari sokup sprey pas onleyici yagla yagladim. en dusuk ayar ve en yuksek ayarda mekanizmadaki cikintilara takilip duruyor. bicak acikligi gozu korkutsa da 1 numarali ayarda cok mild bir tiras veriyor bicak yuzde hissedilmiyor. bana gore 3 numarali ayara getirince wilkinson classic le ayni agresiflikte. 6,5 ayara getirdim dolayisiyla cunku ust limini merak ediyordum. evet agresif ama dikkatlice kullaninca sorun olmuyor. soyle bir teknik gelistirdim: eger guvenlik barini yuze deydirmeyince ustura kalitesinde belki daha da iyi sonuc veriyor cunku bicak sakali kopukle beraber aliyor (bir nevi open comb) ayni teknikle tras olunca 1 ile 6,5 arasinda fark kalmiyor cunku bicagi her iki ayarda da ayni aciyla tutabiliyorum bunun kistasi da su: kopuk hep ic hazneye dolacak yani guvenlik bari vasitasyla kopuk toplanmayacak. bu yontem bende ise yariyor sizi bilemem ama o kadar ugrasmam diyorsaniz ayar azaltilip guvenlik barida kullanilabilir tabiiki. sonucta futur mukemmel bir makina ve bu varken digerlerini meraktan ya da cesni olsun diye alirim eger alirsam cunku slim de geldi boylece open ve closed combun tum aci degerleri bence tamalanmis oldu.( ama hala slant icimde ukte kaldi)
Velhasili bence futur mukemmel ve hem yeterince mild hem de yeterince agresif.
Jilet acikligi kesinlikle gozunuzu korkutmasin.
valla wilkinson dahil alti makinalari mild kabul ettim Smile
neyse hocam tadını çıkar futur'un... Smile
Ama mild bulman beni kendimden şüphe ettirdi.Smile
Saygılarımla
(28/02/2012, Saat: 00:30)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla wilkinson dahil alti makinalari mild kabul ettim Smile
(28/02/2012, Saat: 09:55)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: neyse hocam tadını çıkar futur'un... Smile
Ama mild bulman beni kendimden şüphe ettirdi.Smile
Saygılarımla
(28/02/2012, Saat: 00:30)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla wilkinson dahil alti makinalari mild kabul ettim Smile

az once futurun ayarini slimle mukayese ederken bir sey dikkatimi cekti. futurun yayini yeterince bastirmadan sap monte edilince bicak acikligi neredeyse iki katini geciyor!!
futuru coook aresif bulanlar belki de yayi sonuna kadar bastirmadan sapi takiyorlardir.
Su resimde goruldugu gibi en yuksek ayarda dahi kapagin alt sinirindan bosluk gorulmemesi gerekiyor. BB'de bu konuya deginmisler.
yok hocam ben normal halinde agresif buldum. Smile
onlar öyle yaparak 7-12 numaralı ayarları elde ettiklerini söylüyorlar...
(28/02/2012, Saat: 17:09)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az once futurun ayarini slimle mukayese ederken bir sey dikkatimi cekti. futurun yayini yeterince bastirmadan sap monte edilince bicak acikligi neredeyse iki katini geciyor!!
futuru coook aresif bulanlar belki de yayi sonuna kadar bastirmadan sapi takiyorlardir.
Su resimde goruldugu gibi en yuksek ayarda dahi kapagin alt sinirindan bosluk gorulmemesi gerekiyor. BB'de bu konuya deginmisler.

(28/02/2012, Saat: 17:13)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok hocam ben normal halinde agresif buldum. Smile
onlar öyle yaparak 7-12 numaralı ayarları elde ettiklerini söylüyorlar...
(28/02/2012, Saat: 17:09)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az once futurun ayarini slimle mukayese ederken bir sey dikkatimi cekti. futurun yayini yeterince bastirmadan sap monte edilince bicak acikligi neredeyse iki katini geciyor!!
evet az once ben de 12 numarayi kesfettim ve en yakin zamanda uygulamaya gecirecegim
Rolleyes
boy 11cm agirlik 125gr (visiondan daha agir)
slim 9 = futur 1 ayari (yaklasik)
ancak soyle bir aciklama getirmek lazim. burdaki kiyas mm cinsinden olculen bicak acikligi. agresiflik olarak baktigimda slim 9'u futur 4'ten daha agresif buluyorum cunku slimde bar govdeye daha yakinken futurda aci degeri korunarak govdeden bar uzaklastirilmis.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 361,973 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,373 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 752,872 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,537 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,076 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,445 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,153 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,135 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,185 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,944 02/10/2020, Saat: 02:01