Merkur Futur Safety Razor
Bu arada bugüne kadar okuduklarımdan yola çıkarak bende ilk sefer için tavsiye etmiyorum.EJ de kullanmadım ama onu tavsiye edebilirm o da yine okuyup öğrendiklerimden Big Grin

Ha bir Slim ise gözüm kapalı tavsiye ederim Smile
temiz bir slim veya fatboy hiçbir makineye değişilmez...
ama EJ, mühle hem ucuz, hem sıfır, hem de giriş için yeterince mild (mutlak mild değil) oldukları için tavsiye edilebilir.
ayrıca 3 parçalıların da evladiyelik olacaklarını düşünüyorum.
Saygılarımla
(02/02/2012, Saat: 02:54)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada bugüne kadar okuduklarımdan yola çıkarak bende ilk sefer için tavsiye etmiyorum.EJ de kullanmadım ama onu tavsiye edebilirm o da yine okuyup öğrendiklerimden Big Grin

Ha bir Slim ise gözüm kapalı tavsiye ederim Smile
futuru cok agresif bulanlar yayi biraz kastirarak ters yone dogru -1 ayarda kullaniyorlarmis. deneyen var mi sonuc nasil?
kastırmaya gerek yok aslında
birden daha asagıya rahatlıkla alınabılıyor

agresif bulanların abarttıgını yada bastırdıgını dusunuyorum
3.4 de
duzenlı gunluk kullanıyorum

bır tahrış vs yok.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ya ben tıraş olurken kafa kısmını yüze dayayıp (bastırıp değil) cırt cırt çekerek tıraş olmayı seviyorum. Futurda bu teknik yaramıyor. sanırım yüzden uzak tutmak gerekiyor biraz. o da bana eziyet geliyor Smile
(23/02/2012, Saat: 10:08)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ya ben tıraş olurken kafa kısmını yüze dayayıp (bastırıp değil) cırt cırt çekerek tıraş olmayı seviyorum. Futurda bu teknik yaramıyor. sanırım yüzden uzak tutmak gerekiyor biraz. o da bana eziyet geliyor Smile

blade buffing diyorlardı sanırım o olaya
ben onuda yapıyorum
terstende alıyorum
cenem cukur
top sakalımı kestim
simdi cenede bastırıyorumda
bi sıkıntı yasatmadı bana

imdat cekici gibi alet
bırıne onunla vurmadıkca
kımseye bı zararı dokunmaz Smile
Bazı yorumlarda üst parça jileti iyi sıkıştırmıyor ve tıraş esnasında ses ve titreme yapıyor diye yazıyor. Gerçi merkür için üretim hatalarından sıklıkla bahsediliyor mesela hd için jilet açıklıkları iki tarafta aynı değil ya da progress için ayar her seferinde yer değiştiriyor rakamlara uymuyor, futur için iki taraf farklı açıklıkta gibi. Futur veya herhangi bir Merkür kullanan arkadaşlar bu tip durumlarla karşılaştınız mı?
(23/02/2012, Saat: 17:54)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı yorumlarda üst parça jileti iyi sıkıştırmıyor ve tıraş esnasında ses ve titreme yapıyor diye yazıyor. Gerçi merkür için üretim hatalarından sıklıkla bahsediliyor mesela hd için jilet açıklıkları iki tarafta aynı değil ya da progress için ayar her seferinde yer değiştiriyor rakamlara uymuyor, futur için iki taraf farklı açıklıkta gibi. Futur veya herhangi bir Merkür kullanan arkadaşlar bu tip durumlarla karşılaştınız mı?

jilet iki tafarta esit
kullanırken ses cıkarma vs bır durumu yok
ayar mekanızması her seferınde esıt acıklık kapalılık ayarlıyor

ama

ust kapak sıstemının omru konusunda bende suphelıyım
sonucta sedece ıkıtane tel tutuyor
ufak bir arastirmayla telle ilgili bir yazi buldum. kullanicimiz 80li yillarda bir futur almis ve yaklasik 20 yil kullandiktan sonra tellerden biri kopmus. sonuc firmaya resmini iceren bir mail atmis ve o hafta yedek parcasini gondermisler.

bir diger arastirmamda agresifligiyle ilgili. futur 1le slim 1 acilarinin ayni oldugunu gosteren fotolar.
[img]paulsstamps.myimkliauga.com/images/IMG_0012.JPG[/img]

[img]paulsstamps.myimkliauga.com/images/IMG_0014.JPG[/img]

genelde agresiflik jilet acikligi ile birlikte degerlendiriliyor oysa benim fikrim jiletin yuze temas etme acisinin bunda etkili oldugu yonunde.
(25/02/2012, Saat: 14:11)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir diger arastirmamda agresifligiyle ilgili. futur 1le slim 1 acilarinin ayni oldugunu gosteren fotolar.
[img]paulsstamps.myimkliauga.com/images/IMG_0012.JPG[/img]

[img]paulsstamps.myimkliauga.com/images/IMG_0014.JPG[/img]

genelde agresiflik jilet acikligi ile birlikte degerlendiriliyor oysa benim fikrim jiletin yuze temas etme acisinin bunda etkili oldugu yonunde.
açıyı alet elimizdeyken asla sabit tutamıyoruz
ama açıklık sabit
bu nedenle ölçüt olarak o kullanılıyor olmalı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,768 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,983 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,181 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,701 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,409 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,846 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,049 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,127 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,928 02/10/2020, Saat: 02:01