Asylum RX - King Cobra Karşılaştırma
Merhabalar,

2019 alet bütçesi yapmaya başladım ufak ufak. Görsel olarak Asylum RX (polished) çok hoşuma gidiyor ama king cobra da bir yandan göz kırpıyor. Kullanan üstadlardan bu ikisi arasında ufak bir kıyaslama rica edebilir miyim?
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(13/06/2018, Saat: 10:09)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

2019 alet bütçesi yapmaya başladım ufak ufak. Görsel olarak Asylum RX (polished) çok hoşuma gidiyor ama king cobra da bir yandan göz kırpıyor. Kullanan üstadlardan bu ikisi arasında ufak bir kıyaslama rica edebilir miyim?

İkisine de kullanmış biri olarak biraz yorumlayıp size fikir vermeye çalışayım. (Şahsi görüşlerimi içerir.)

RX:

(+) lar:

Kesinlikle çok daha iyi cnc işçiliği ve metal kalitesi.
50 mm jileti daha iyi tutan mekanizma.
Daha dengeli ağırlık dağılımı.
Son derece özgün tasarım
Daha compact ölçüler

(-) ler:

Dozu yanlış ayarlanmış agresiflik. Aşırı saldırgan bir makine
Super ve/veya muadili 50 mm lik jiletlerde hata affetmeyen kesim açısı

King Cobra:

(+) lar:

Dozu çok daha uygun agresiflikte ayarlanmış kesim açısı
Ele çok daha iyi oturan oldukça kalın bir sap
Daha kolay jilet takma/çıkarma

(-) ler:

Üstünkörü işçilik ve metal kaplama
Devasa boyutlarda bir makine
Jilet i tutan mekanizmanın uzun ömür testini geçemeyeceğini yönelik endişeler

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Güncelde bildiğim kadarı ile @Corpus36 başkanım her ikisinide büyük bir memnuniyetle kullanmaya devam ediyor. İsterseniz bir diğer bakış açısı için kendisinede danışabilirsiniz.
@izbe başkanım eline sağlık. Karşılaştırma mükemmel olmuş. Rx gerçekten çok agresif bir makine. Ben pazartesi günleri haftanın ilk tıraşında kullanıyorum sadece. Uzun sakalı agresifliği ile tek perdede tertemiz yapıyor. Cobra ise daha uysal. Ama işçilik ve mekanizma rx ayarında değil. Ben SE aletleri genel olarak pazartesi günü kullanıyorum. O nedenle agresifliklerinden memnunum.
Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Teşekkürler @izbe ve @corpus36 . Ankara şubemizin üstadları RX dediğine göre RX'e para biriktireceğiz anlaşılan Smile

Polished olanı bu seneye özel yazmışlar ama tahminimce seneye de üretiyor olurlar. Umarım o zamana kurlar da biraz insafa gelir.
@posicor komşum

King cobranın kesim hissiyatı RX e göre daha yumuşak . İşçilik konusunda RX daha iyi ama ağırlık dengesi ve makina açısından King Cobra daha başarılı . Ayrıca RX günlük tıraşa uygun bir makina değil günlük kullanımda cildinizi yorması güçlü ihtimal . İkisi arasında seçim yapmaya zorlanıyorsanız DE aletlerden ne tarz makina seviyorsunuz ona göre seçim yapın ağresif makinaları seviyorsanız RX alın orta ağresif ile mild arasındaki makinaları seviyorsanız King cobra alın .

Ek not olarak King Cobra dan yana seçim yaparsanız güncel olarak üretilen model yerine bir önce ki modelin 2. El olanı bulmaya çalışın .
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8084

Ayrıca @AKadir üstadı muhterem de her iki makinayı severek kullanıyor . Üstat sizden de bir görüş alalım .
Music 
@posicor üstadım

@Nani Kuş üstadın da dediği gibi RX iki makinada da aynı jileti kullandığınızda çok daha agresif. Hergün kullanıma uygun değil. Ancak 3 4 günlük sakalinız varsa ve cildiniz rahatsa ilk elinizin gideceği makina olabilir. Kullanımından zevk alıyorum. Rahat kullanim için bir alışma dönemi istiyor. İlk kullandığımda R41 edasıyla hareket etmişti. Smile Sonuçta gerçekten güzel makina.

King Cobra mı? Daha ilk tıraşta 40 yıllık arkadaşınız. Beni ilk tıraşımda gülümsetmişti. Cildimin hassasiyet kazandığı dönemlerde tercih ettiğim bir makina. Son çıkanlardan pek memnun değiller genellikle. Zannederim yenilerin pimi sert.

Biri iyi biri kötü olmayan iki makina bunlar. Her ikiside elimde sabit kalacak makinalardan. King Cobra herkese uyar. Oğlum da kendi King Cobra'sını kullanıyor. Smile

Hangisini alırsanız sağlıkla kullanmanızı dilerim.
@akadir üstad, o halde ikisine de bakayım, RX'i planlı programlı 2019'a kadar bütçelerim. Cobra'yı da @Nani Kuş üstadın dediği gibi ikinci elini yakalarsam bir anlık gaflet(!) sonucu alırım Smile

Teşekkürler tekrardan hepinize.
DE den sonraki ilk SE aletim King Cobraydi ve ben memnun kalmadim, ayni keyfi vermedi bana, bir anlik gafletle ikinci ele koyabilirim Big Grin
Hijyene önem veren elit bey
Bu ay koyma komşum, bir anlık gafletle alırım.Smile
(18/06/2018, Saat: 10:32)pundoe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE den sonraki ilk SE aletim King Cobraydi ve ben memnun kalmadim, ayni keyfi vermedi bana, bir anlik gafletle ikinci ele koyabilirim Big Grin

King Cobra icin pusuya yatanlardanım  Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  King Cobra Classic Nani Kuş 36 34,297 17/07/2020, Saat: 10:56
Son Yorum: GecayS
  Cobra classic kullanan var mı? Lord Sparhawk 11 20,772 30/11/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: CK89
  Rocnel Asylum Rx Soner 38 23,852 14/11/2019, Saat: 10:30
Son Yorum: rocnel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: