merhabalar
öncelikle herkese merhaba 1 hafta önce geleneksel tıraşla tanıştım ve eziyet veren tıraş faslına son verdim. Bu işi hobi haline getirdikten sonra tahriş konusunda cildimle güzel bir birliktelik yaşıyoruz, ancak sakalların hızlı uzaması sorununa bir çözüm bulamadım her ne kadar genetiksel olduğunu düşünsem de buradaki bilgili üstadlara danışmaya karar verdim. Sabah tıraş olduktan sonra öğlene doğru 1 günlük sakal varmış gibi oluyor sabah özene bezene olduğunuz tıraşınızın süresi bu kadar kısa olunca haliyle moraliniz bozuluyor yatık bir sakala sahibim sizce bununla bir ilgisi varmıdır cevaplarınız için teşekkür ediyorum herkese tahrişsiz, mutlu tıraşlar diliyorum.
Hoşgeldiniz komşum.
Youtube üzerinden geleneksel tıraş videoları var. Onların tıraş olurken uyguladığı yöntemlere bakın. Onun haricinde tıraş olduktan sonra cildinize dokunduğunuzda elinize geliyor mu?
Foruma hoşgeldiniz.
Genetik yapı sakalı belirliyor.Bu anlamda sık ve sert sakala yapılabilecek pek bir şey yok.
Hoşgeldiniz, keyifli tıraşlariniz olsun.
Hoşgeldiniz komşum.
(07/06/2018, Saat: 16:23)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Youtube üzerinden geleneksel tıraş videoları var. Onların tıraş olurken uyguladığı yöntemlere bakın. Onun haricinde tıraş olduktan sonra cildinize dokunduğunuzda elinize geliyor mu?

Evet YouTube’ta izledim baya bir video ancak benim yatık bir sakalla beraber hassas bir cildim olduğu icin sakal çıkış yönüne 2 perde şeklinde alıyorum kullandığım makine rimei jilet perma sharp çokta sert bir sakal yapım var yani tüm kötü özellikler var tıraş sonrası tersten cildime dokununca sakal geliyor elime bugün is yerinde bi kaç arkadaşa sence ben ne zaman tıraş oldum diye sordum iki gün diyen dün diyen oldu halbuki sabah olmuştum soruyuda öğlen sordum Undecided

(07/06/2018, Saat: 23:43)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz.
Genetik yapı sakalı belirliyor.Bu anlamda sık ve sert sakala yapılabilecek pek bir şey yok.

Yakın tıraşa yeni geçtim tecrübem arttıkça usturaya geçebilirim ilerde belki daha temiz bir tıraş elde edebilirsem uzama süreside uzar diye umuyorum
(08/06/2018, Saat: 03:13)tolgatgrl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet YouTube’ta izledim baya bir video  ancak benim yatık bir sakalla beraber hassas bir cildim olduğu icin sakal çıkış yönüne 2 perde şeklinde alıyorum kullandığım makine rimei jilet perma sharp çokta sert bir sakal yapım var yani tüm kötü özellikler var  tıraş sonrası tersten cildime dokununca sakal geliyor elime bugün is yerinde bi kaç arkadaşa sence ben ne zaman tıraş oldum diye sordum iki gün diyen dün diyen oldu halbuki sabah olmuştum soruyuda öğlen sordum  Undecided

Komşum olmazsa makineyi değiştirin. Çok daha yakın tıraş sağlayacak aletlere bakın derim. Onun haricinde bu kadar sürede sakal uzaması kişiden kişiye değişebilir, çok fazla sorun etmeyin derim. Şahsen ben elimden gelse her gün tıraş oluruz bu geleneksel tıraş yöntemi ile...
Bazılarının derdi de sakalının çıkmaması oluyor. 2 gün önce tıraş olan daha yeni tıraş olmuş gibi sakalları uzamıyor. Bu sorunlarda var yani Smile
Foruma hoşgeldiniz,benzer şekilde bende yatık bir sakal yapısına sahip birisiyim.

@ziyanınjileti hocam,bu tarz sakala nasıl bir makine önerirsiniz?
(10/06/2018, Saat: 13:13)sfiber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz,benzer şekilde bende yatık bir sakal yapısına sahip birisiyim.

@ziyanınjileti hocam,bu tarz sakala nasıl bir makine önerirsiniz?

Aslında göreceli bu işler. Evet jilet de olduğu kadar makinede nadiren görecelik olabiliyor. Biri Edwin Jagger D89 modeli ile gayet yakın tıraş olurken bazıları eğik kafa modellerden daha fazla memnun kalıyor. Bazıları taraklı alet seviyor bazıları kapalı alet seviyor. Çok göreceli yani.
Ama bu göreceli deneyimi bozan tek bir alet var. Mühle R41. Ben bugüne kadar hiç kimsenin Mühle R41 ile tıraş olamadım, dediğini görmedim. En agresif ve en yakın tıraşı veren bir alet. Ama günlük kullanıma uygun değil. Zira alet dediğim gibi çok agresif ve günlük kullanımda cildi yorar. Mühle R41 genellikle cildi hassas olup, tek perde de tıraşı tamamlamak isteyenler alıyor.

Not: Mühle R41 günlük tıraşa uygun değil desem de günlük tıraşta kullanıp ''yooo benim cildimi hiç yormuyor, tek perde de tıraş oluyorum'' diyenlerde var. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,602 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas