Boyun Kısmındaki Yana Doğru Sakallar
Hocalarım merhaba;
Tanışma bölümündede belirttim aranıza yeni katıldım.Traş olurken ikinci perde geçişte adem elması civarlarında tahriş yaşıyorum.Önce teknikten olduğunu düşündüm ama aslında sonradan farkına vardığım durum daha farklı.Sakal çıkış yönüm ile ikinci perdedeki geçiş şeklim birbirine ters.Yani ikinci perde geçişte aslında sakalı tersten almaya çalışıyormuşum.Sakalım aynı paylaştığım fotodaki gibi,bu fotonun bulunduğu sitede birtakım anlatımlar mevcut.İki perde traş olan bir insan birinci veya ikinci geçişi nasıl yapmalıdır.Çünkü birinci perdeyi yukarıdan aşağıya geçtiğimde aslında daha ilk hamleden kıl çıkış yönüne dik geçmiş oluyorum.Sayın hocalarım,nasıl bir teknik izlemeliyim.

Z32WYA.png
Hocam bence siz sadece sakalların çıkış yönünü takip edin bende de boyun kısmı farklı yönlerden dolayı tahriş yaşıyorum çıkış yönünü izlemediğim zaman
Benimde sag boyun altimda bir bolgede sakallar farkli yone cikiyor, ilk birkac gun devamli ustunden gecip almaya calisinca tahris olmustu,simdi ogrendim.Ikinci perdede boyun bolgesinde:ortadan kulaga dogru aliyorum sakallari.
Beyler yas ilerledi goremiyorum, kırmızı bolgeler dısarı yana dogru cıkıyor, cene ve orta boyunda asagı dogru cıkıyor ise eger,

Ben soyle yapardım.
jh7fpw.jpg

Yesil oklar ilk perde, Mor oklar 2ci perde.
Yanlardaki yesil oklar hafif alttan yukarı dogru capraz gibi. Orta boyunu tahris yasadıgınız icin iyilesene kadar her iki perdede ozellikle wtg olarak cizdim. Zaman gecip iyilestikten sonra duz sag veya soldan XTG olarak alabilirsiniz 2ci perdeyi.

Ek Not: Cenenin alt sivri noktasını ben hep yandan alıyorum, kavisi o sekil takip etmek daha kolayıma geliyor, belki denemek isteyen olur.
Saygılar.
Benim de boyun bölgesi aynı. Bu boyun şeklinde kesinlikle agresif ayarda tıraş olmayın. dikdik_s in de dediği gibi orta kısım düzelene kadar wtg olun, ama düzeldikten sonra ilk perdede mild ayar atg deneyin. Burada jilet size kalmış. Maksat jilet ciltte hissedilmeyecek şekilde ayar olmalı. Progress kullanıyorum ve 1. Ayar atg ile alıyorum. Ama kullandığım jilet keskin ise, bazen ayarı neredeyse sıfıra kadar çekiyorum. En temiz bu şekilde elde ettim. Yanlara doğru uzanan kısım ise wtg ve xtg olmak üzere 2 aşama temizlenebilir. Her ikisinde de eşit ayar kullanın ve ikinci aşama olan xtg’yi “Emel Sayın mikrofon tutuşu” ile uygulayın. -Sapın dibe yakın kısmından yerçekimi kuvvetinin daha hakim olduğu şekilde tutmak demektir-

Sabit ayar makineler pek mutlu etmeyecektir.
@dikdik_s hocam en yakın zamanda belirttiğiniz gibi deneyeceğim.Sanırım tahrişleriminde tedavisi bu sakal yönüne dikkat etmemle sonlanacak.Çiziminiz için çok teşekkür ederim.Yanaklarda tahrişle hiç karşılaşmadım o yüzden ordan yana bir problemim yok.

(26/05/2018, Saat: 22:13)astroid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de boyun bölgesi aynı. Bu boyun şeklinde kesinlikle agresif ayarda tıraş olmayın. dikdik_s in de dediği gibi orta kısım düzelene kadar wtg olun, ama düzeldikten sonra ilk perdede mild ayar atg deneyin. Burada jilet size kalmış. Maksat jilet ciltte hissedilmeyecek şekilde ayar olmalı. Progress kullanıyorum ve 1. Ayar atg ile alıyorum. Ama kullandığım jilet keskin ise, bazen ayarı neredeyse sıfıra kadar çekiyorum. En temiz bu şekilde elde ettim. Yanlara doğru uzanan kısım ise wtg ve xtg olmak üzere 2 aşama temizlenebilir. Her ikisinde de eşit ayar kullanın ve  ikinci aşama olan xtg’yi “Emel Sayın mikrofon tutuşu” ile uygulayın. -Sapın dibe yakın kısmından yerçekimi kuvvetinin daha hakim olduğu şekilde tutmak demektir-

Sabit ayar makineler pek mutlu etmeyecektir.

Hocam ilk etapta hem traş tekniğini oturtmak hem de bütçeme uygun olduğu için uygun fiyatlı ayarsız bir makina kullanıyorum.İlerleyen zamanlarda forumdan ikinci el bir ayarlı makine almam gerekir sanıyorum.
Guzel kardesim, senelerce bize o kartusluyu milyonlarca dolar reklam harcaması yapıp satmayı bildiler. Bir kere bile ogretmediler yone uygun tıras nasıl olur, batık neden olur vs. diye.
Forumda birbirimize anlatmaya calısıyoruz iste kendi capımızda. Faydası mutlaka olacaktır, zaman icinde tecrube kazandıkca, kendi cildinin sevdigi bir yontem bulunca, eldeki kas hafızasıda buna alısınca, hayırlısınla tırasların her defasında daha zevkli gecmeye baslayacak.
Her tıras sana yeni birsey ogretir, zamana zaman ver.
Kolay gelsin Saygılar.
@dikdik_s hocam askerlik boyunca askeriyenin dağıttığı derby samurai 2 kullandım.Şimdi düşünüyorumda tüy kadar hafifti,bastırmazsan kesmezdi.İyi kullanmışız onca dönem.
(27/05/2018, Saat: 19:52)sfiber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s hocam askerlik boyunca askeriyenin dağıttığı derby samurai 2 kullandım.Şimdi düşünüyorumda tüy kadar hafifti,bastırmazsan kesmezdi.İyi kullanmışız onca dönem.
Bizim kayinbirader askerde her gün o kullan atlarla tıraş ola ola boyun bölgesinde feci bir kıl dönmesi olmuş, ameliyat olması gerekmiş. Şimdi jilet sürmediği gibi tam kesmeyip hafif üstünde bırakan bir tıraş aleti ile tıraş oluyor sadece. Ustura jilet değildir, falan diye kandırabilir miyiz bilemiyorum.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Batık sorunu yasayanlara kalın jiletler daha iyi gelir tavsiye olunur. Feather 50mm jilet kullanan sistemler veya eski Gem gibi SE makinaların faydası olabilir. Kucuk bilgi olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ustura İle Boyun Bölgesinde Yatay Hareketler Graster 4 2,569 14/08/2021, Saat: 14:56
Son Yorum: Oldstyle
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,673 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Yanak Üstündeki Sakallar Oguzhan53 4 4,418 23/05/2017, Saat: 00:58
Son Yorum: MisGibiTras
  Boyunda Yamuk Sakallar BurakKaner 1 4,371 27/12/2015, Saat: 23:24
Son Yorum: ynspektas
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,639 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: