İzmir Gezisi-Öneri
Kokoreç için Çamdibi'ndeki Asım Usta birinci tercihtir. Bir diğeri ise Bostanlı'da ki Baki Usta'dır. Midye için benim şahsi tercihim Yeni Foça balık hali önündeki abinin midyeleridir. Şehir içinde ise KSK iskele karşısındaki kahve dünyasının köşesindeki midyeci olur.
Gezme tozma işi için Eski Foça yolu üzerindeki Kozbeyli köyünü öneririm. Gerçek dibek kahvesini tadımlarsınız.
"A Samurai always wears two swords."
Kozbeyliye sabah gidin komsum,kahvalti icin meydandaki amca superdir.Sivri diline hazirlikli olun yanliz Smile
Komşum 4 gün çeşme ılıcaya git tatilini yap. 4 gün İzmiri gezemezsin, zamanının yarısı yolda geçer, bişey anlamassın. Alaçatı ya gitme de, İstanbul lular fiyatları uçurdu.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@krub komşum hoşgelin iyi tatiller dilerim .

Deniz için tavsiyelerim

Urla : TCDD kampı suyu orta
Seferisar : Akarca ve Teos suyu buz gibi soguk
Özdere : İpek kum plajı suyu ılık
Çeşme : Ilıca - paşa limanı suyu ılık
Foça - Çandarlı hattı fark etmiyor istediğiniz yere gidebilirsiniz suyu soguk

Ayırıca devlet memuru isesiniz Urla’da Ilıksuyu özellikle tavsiye ederim .

Deniz için alternatif çok

Kokakareç için izmir Kemeraltı Çarşısı’nda Başdurak cami karşısındaki kokareçciyi tavsiye ederim . Burada önemli olan korareçi kesiyorlarken bütün kesiliyorsa afiyet olsun yok lastik gibi kesildiğini bir parçasını asılarak şişden alıyorlarsa çiğ iyi pişmemiş demektir .

Hisar cami ve etrafını kızlarağasını gezmenizi orada Tarihi Hisar Şambali yemenizi tavsiye ederim . Hemen yan tarafında fincanda pişen Türk kahvesini içmenizi tavsiye ederim.

Midyeyi çok severim ama maalesef tavsiye edebileceğim bir yer Yok . Eski tad ve kaliteden uzaklar artık . Buna rağmen illa midye diyorsanız Özdere de sahilde dolaşan midyecileri önerebilirim .

İzmir şehir içinde her bütçeye uygun otel var özellikle basmane bölgesinde .
Ama hem şehir hem Deniz yorucu olur . Onun yerine Çeşme ılıcada pansiyonları tavsiye ederim .

Komşum okadar çok yer var aslında hem içinde hemde çevresinde o yüzden izmirde hayat var iyi tatiller diliyorum .
(26/05/2018, Saat: 23:58)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kokoreç için Çamdibi'ndeki Asım Usta birinci tercihtir. Bir diğeri ise Bostanlı'da ki Baki Usta'dır. Midye için benim şahsi tercihim Yeni Foça balık hali önündeki abinin midyeleridir. Şehir içinde ise KSK iskele karşısındaki kahve dünyasının köşesindeki midyeci olur.
Gezme tozma işi için Eski Foça yolu üzerindeki Kozbeyli köyünü öneririm. Gerçek dibek kahvesini tadımlarsınız.
@DenizKSKÖzellikle yeme içme tavsiyesi için çok teşekkür ederim. Kozbeyli Köyü'nü ilk kez duyuyorum.

(26/05/2018, Saat: 23:59)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kozbeyliye sabah gidin komsum,kahvalti icin meydandaki amca superdir.Sivri diline hazirlikli olun yanliz Smile

@gidakontrol Ayrıca zaman detayı için çok teşekkürler, sivri dilden kastınız nedir komşum? Smile

(27/05/2018, Saat: 15:34)volkanerozan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum 4 gün çeşme ılıcaya git tatilini yap. 4 gün İzmiri gezemezsin, zamanının yarısı yolda geçer, bişey anlamassın. Alaçatı ya gitme de, İstanbul lular fiyatları uçurdu.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@volkanerozan belki 5 yaparız ama sanırım yine yarısı yolda geçecek. Gerçi bahsi geçen mekanlara ulaşmak için kullanılan yollar da güzel, manzaralı ama illa ki yorucu olacak.

(27/05/2018, Saat: 16:09)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @krub komşum hoşgelin iyi tatiller dilerim .

Deniz için tavsiyelerim

Urla : TCDD kampı suyu orta
Seferisar : Akarca ve Teos suyu buz gibi soguk
Özdere : İpek kum plajı suyu ılık
Çeşme : Ilıca - paşa limanı suyu ılık
Foça - Çandarlı hattı fark etmiyor istediğiniz yere gidebilirsiniz suyu soguk

Ayırıca devlet memuru isesiniz Urla’da Ilıksuyu özellikle tavsiye ederim .

Deniz için alternatif çok

Kokakareç için izmir Kemeraltı Çarşısı’nda Başdurak cami karşısındaki kokareçciyi tavsiye ederim . Burada önemli olan korareçi kesiyorlarken bütün kesiliyorsa afiyet olsun yok lastik gibi kesildiğini bir parçasını asılarak  şişden alıyorlarsa çiğ iyi pişmemiş demektir .

Hisar cami ve etrafını kızlarağasını gezmenizi orada Tarihi Hisar Şambali yemenizi tavsiye ederim . Hemen yan tarafında fincanda pişen Türk kahvesini içmenizi tavsiye ederim.

Midyeyi çok severim ama maalesef tavsiye edebileceğim bir yer Yok . Eski tad ve kaliteden uzaklar artık . Buna rağmen illa midye diyorsanız Özdere de sahilde dolaşan midyecileri önerebilirim .

İzmir şehir içinde her bütçeye uygun otel var özellikle basmane bölgesinde .
Ama hem şehir hem Deniz yorucu olur . Onun yerine Çeşme ılıcada pansiyonları tavsiye ederim .

Komşum okadar çok yer var aslında hem içinde hemde çevresinde o yüzden izmirde hayat var iyi tatiller diliyorum .

@Nani Kuş bu detaylı değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim. Gitmişken maksimum yer görelim mantığıyla böyle bir maceraya atılalım istiyoruz. Ayrıca bir yerde çok fazla kalamıyorum, sıkılıyorum ben.

Basmane dışında böyle daha bilindik, merkezde tavsiye edebileceğiniz konaklama için özellikle misafirhane tarzı mekanlar var mıdır?
Hiç bilmiyorum ki
Yemek yerken ufaktan karışıyor ama kizamiyorsunuz, aman ekmek artmasın arkanızdan ağlar, size zeytinyağı getireyim bandirip yiyin tarzında
(28/05/2018, Saat: 00:19)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yemek yerken ufaktan karışıyor ama kizamiyorsunuz, aman ekmek artmasın arkanızdan ağlar, size zeytinyağı getireyim bandirip yiyin tarzında

İyiymiş. Big Grin
Hiç bilmiyorum ki
Konağın hemen üstünde Hasan sağlam Öğretmeni var dışarıdan misafir kabul eden çok güzel manzarası olan nispeten uygun bütçeli diyebileceğim bir oteldir burayı tavsiye ederim .

Ayrıca İzmir’in tam merkezi noktasında sayılırsınız .
(28/05/2018, Saat: 00:30)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konağın hemen üstünde Hasan sağlam Öğretmeni var dışarıdan misafir kabul eden çok güzel manzarası olan nispeten uygun bütçeli diyebileceğim bir oteldir burayı tavsiye ederim .

Ayrıca İzmir’in tam merkezi noktasında sayılırsınız .

Yarın hemen araştırayım orayı. Çok teşekkür ederim.

Başka komşuların önerileri olursa da duymayı tabiiki de isterim.
Hiç bilmiyorum ki

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  9 Eylül İzmir'in Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü DelikanliTiras 0 1,427 09/09/2019, Saat: 10:58
Son Yorum: DelikanliTiras
  Saç ve sakal kesme makinesi öneri.. alp_er 1 2,610 21/04/2017, Saat: 16:24
Son Yorum: harveyspecter
  İzmir Key Muzesi, Araba Meraklılarına Duyuru dikdik_s 9 9,529 02/04/2016, Saat: 20:08
Son Yorum: hamdib

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: