İzmir Gezisi-Öneri
Komşularım merhaba,

Yıllık iznin bir kısmını İzmir ve ilçelerinde geçirme kararı aldık, araba kiralayıp eşimle ilçelerini dolaşıp güzel yerlerde denize gireceğiz. 10-13 Temmuz arasında orada olacağız. İzmir merkezde kalıp ilçelere günübirlik ziyaretlerde bulunacağız.

Şimdi sizden ricam, oraları bilen veya oralarda yaşayan komşularımdan, bana bir tatil planı yapabilir misiniz?

Örneğin, ilk gün karaburna git, ikinci gün çeşmeye git, şurada şunu ye, burada bunu iç vs. Bir de konaklamamız için İzmir merkezde mekan önerisinde bulunabilir misiniz? Merkezi, nezih, temiz bir yer olması önemli.

Şimdiden çok teşekkürler.  Blush
Hiç bilmiyorum ki
3-4 günlük İzmir gezim sonucu şunu söyleyeyim çeşme ve Alaçatıyı gezin görün şirinceyi es geçebilirsiniz çeşmede mutlaka kumru ve Rumeli pastanesinde dondurma yiyiniz. Karşıyaka’ya vapurla geçip çarşıyı gezdikten sonra balıkçılarda balık pişirtip yiyebilirsiniz. Efesi görmeden dönmeyin. Akşamları Alsancak ve Konak sahilinde yürüyüş zevkli olur. Konakta topçular restoran akşam yemeği için güzel bir seçim olur. İzmirli arkadaşlar daha ayrıntılı tavsiyede bulunurlar. İyi gezmeler
yaşam bir zevktir
Karşıyaka Bostanlı'da derenin denizle birleştiği noktadaki köprüden, güneşin batışını seyredin. Smile
(26/05/2018, Saat: 16:47)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karşıyaka Bostanlı'da derenin denizle birleştiği noktadaki köprüden, güneşin batışını seyredin. Smile

Annemler orada yaşıyor hocam, bravo pastanesinin üstünde. Derin bi iç çektim şimdi okuyunca
Şimdiden iyi tatiller komşum ,ben de 5 sene önce İzmir de yaşayan baldız ziyaretinde onlarda misafir kalıp İzmir ve etrafını gezme fırsatı bulmuştuk.Çeşme,Alaçatı,Urla(Özbek köyü,köy meydanında çay içip sahilinde de denize girebilirsiniz)Şirince,Selçuk-Efes de tarihte yolculuk yapıp güzel bir 10 gün geçirmiştik tek kötü anım hava çok sıcaktı İzmir de, iki klima olmasına rağmen yattığımız yerde, geceleri duş yapmış gibi oluyorduk,İzmirli dostlar o yazı hatırlayacaklardır. Bir de Karşıyaka da Sakıpağada döner  hoşumuza gitmişti ama başka daha  iyi adreslerde olabilir o tavsiyelerde İzmirli kardeşlerimize düşer artık Smile
Bende bravoya 20 metre Reyhan Pastanesi oradayim. Istanbulda pastane pelit gorgulu falan bilinir. Izmirde pastane isi asmis beyler onu soyleyebilirim. Pasta dondurma vs. adamlar farkli noktada.

Komsum yolun duserse bostanliya bizde bekleriz.
Saygilar
Arkadaş sanki deniz, plaj tavsiyesi istemiş ama daha çok bostanlıda gün batımı, Karşıyaka'da dönerci, gümrükte kebapçı, küçükpark'ta poğaçacı tavsiyeleri gelmiş Smile Belki kişiden kişiye değişir ama ben Çeşme Ilıcayı, Karaburun'dan incirlikoyu, Dikili'de hayıtlı koyu pek severim.
Hijyene önem veren elit bey
(26/05/2018, Saat: 18:49)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdiden iyi tatiller komşum ,ben de 5 sene önce İzmir de yaşayan baldız ziyaretinde onlarda misafir kalıp İzmir ve etrafını gezme fırsatı bulmuştuk.Çeşme,Alaçatı,Urla(Özbek köyü,köy meydanında çay içip sahilinde de denize girebilirsiniz)Şirince,Selçuk-Efes de tarihte yolculuk yapıp güzel bir 10 gün geçirmiştik tek kötü anım hava çok sıcaktı İzmir de, iki klima olmasına rağmen yattığımız yerde, geceleri duş yapmış gibi oluyorduk,İzmirli dostlar o yazı hatırlayacaklardır. Bir de Karşıyaka da Sakıpağada döner  hoşumuza gitmişti ama başka daha  iyi adreslerde olabilir o tavsiyelerde İzmirli kardeşlerimize düşer artık Smile
Çok teşekkür ederim komşum değerli yorumunuz için. Smile Yazıyorum bunları bir kenara. Smile

(26/05/2018, Saat: 19:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bravoya 20 metre Reyhan Pastanesi oradayim. Istanbulda pastane pelit gorgulu falan bilinir. Izmirde pastane isi asmis beyler onu soyleyebilirim. Pasta dondurma vs. adamlar farkli noktada.

Komsum yolun duserse bostanliya bizde bekleriz.
Saygilar

Komşum bu güzel davet için çok teşekkür ederim, inşallah vakit olur da görüşebiliriz.
(26/05/2018, Saat: 19:20)pundoe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş sanki deniz, plaj tavsiyesi istemiş ama daha çok bostanlıda gün batımı, Karşıyaka'da dönerci, gümrükte kebapçı, küçükpark'ta poğaçacı tavsiyeleri gelmiş Smile Belki kişiden kişiye değişir ama ben Çeşme Ilıcayı, Karaburun'dan incirlikoyu, Dikili'de hayıtlı koyu pek severim.

Evet komşum hem yeme içme hem de böyle nerede denize girilir, nerede güzel bir koy veya plaj var onları da öğrenmek istiyorum.

Amacım gün gün bir seyahat planı çıkartmak.
Hiç bilmiyorum ki
firsat bulursaniz eski focaya uzanabilirsiniz komsum.Benim izmirde encok zevk aldigim ufak ilce,cok kalabalik degil,raki balik icinde guzel alternatifler var
(26/05/2018, Saat: 23:11)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: firsat bulursaniz eski focaya uzanabilirsiniz komsum.Benim izmirde encok zevk aldigim ufak ilce,cok kalabalik degil,raki balik icinde guzel alternatifler var
Bu öneri de çok iyi oldu komşum, rakı balık önemli. Smile

Bir de İzmir'de midyeciler vardı, böyle kovayla sıcak sıcak yeniyordu, o nerede? Ve kokoreç için nereyi önerirsiniz.

Bu arada plajdır, ilçe önerisidir hala açığım. Smile
Hiç bilmiyorum ki

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  9 Eylül İzmir'in Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü DelikanliTiras 0 1,443 09/09/2019, Saat: 10:58
Son Yorum: DelikanliTiras
  Saç ve sakal kesme makinesi öneri.. alp_er 1 2,629 21/04/2017, Saat: 16:24
Son Yorum: harveyspecter
  İzmir Key Muzesi, Araba Meraklılarına Duyuru dikdik_s 9 9,605 02/04/2016, Saat: 20:08
Son Yorum: hamdib

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: