Merhaba Hocalarım
Bir zaman önce markette wilkinson classic görüp almamla başladım geleneksel traşa.Videolar ve ürün bakarkende bu siteyi buldum.İlgiyle takip ediyorum ve burdaki önerilerin hepsini dikkate alıyorum.Hepinize teşekkürler.Şimdilik jilet için sadece iki marka denedim;wilkinson ve permasharp.Bende mi hata bilmiyorum ama wilkinsonın jiletleri sanki cildimi yoruyor gibime geldi,kesinlikle kullanamıyorum.Permasharp babamın kültüründen gelme diye aldım oldukça memnunum ama bunda da gırtlakda kemikli bölge de tahriş oluyor.Bunun nedeni;tekniğimle alakalı olabilir diye düşünüyorum.Bugün yeşil astra jilet aldım bakalım onunla nasıl sonuç alacağım?.Velhasıl kelam değerli paylaşımlarınıza teşekkür ederim.Bu arada 25 yaşında bir kardeşinizim.
Aramıza hosgeldiniz. Yasadıgınız sorunların cogu, kartustan geldiginiz ve elinizdeki alet jileti yuzunuzde hissettirmeyip, hafif oldugu icin bastırma ihtiyacı duydugunuzdan dolayı oluyor.
İmpa ticaret, razorus gibi bir tedarikcimizden fatip, progress, 34/38 gibi bir makine alırsanız, sıfırdan teknigi o makinayla cok daha rahat oturtacaksınız diye dusunuyorum.
Saygılar.
Foruma hoş geldiniz. Wilkinson jiletler keskin olmadığı için rahat tıraş vermez, istemsizce bastırabilirsiniz. Permasharp ise yurtiçinde yaygın olarak bulunabilen keskin jiletlerden. Boyun bölgesi herkeste yüze göre daha hassas bir bölgedir. Bastırmamaya özen gösterin, tıraş kaliteniz zamanla artacaktır. Keyifli forumlar.
Hoş geldiniz, keyifli ve tahrişsiz tıraşlar dilerim. İlk başlarda kesik içinde veya çok fazla tahriş yaşamanız normaldir. Bu süreci elinizin alışkanlığı ile çok daha az tahriş ile tıraş olacaksınız. Geleneksel tıraş yöntemi ile tıraş olan yabancıların kanallarına da bakın mutlaka. Özellikle Wilkinson Sword Classic ile nasıl, hangi hamle ile tıraş oluyorlar., bir göz gezdirin. Ayrıca aleti boyun bölgesinde çok bastırmamaya özen gösterin.

Wilkinson Sword jiletlerine bende bir türlü alışamadım. Cildi gerçekten çok yoruyorlar ve ayriyeten benim yüzümde fazlası ile tahriş ve yanma yapıyor. Bu yüzden bu yaprak jilete oldukça uzağım. Belki ilerde 1 kutu alır denerim ama uzun bir süre değil.
(24/05/2018, Saat: 22:28)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramıza hosgeldiniz. Yasadıgınız sorunların cogu, kartustan geldiginiz ve elinizdeki alet jileti yuzunuzde hissettirmeyip, hafif oldugu icin bastırma ihtiyacı duydugunuzdan dolayı oluyor.
İmpa ticaret, razorus gibi bir tedarikcimizden fatip, progress, 34/38 gibi bir makine alırsanız, sıfırdan teknigi o makinayla cok daha rahat oturtacaksınız diye dusunuyorum.
Saygılar.

@dikdik_s Hocam bu firmalara bakıyorum,en yakın zamanda siparişde vereceğim ama kafamda ufak karışıklıklar var.Kaliteli bir fırça konusunda nasıl birşey tercih etmeliyim karar veremedim.Porsuk kıllı fırçalar şu anda 100 tl ve yukarısı.Sanırım kaliteli bir makine ve domuz kılı fırça ile başlayacağım.Omega fırçalar impa ticaretin sitesinde uygun fiyatlı genelde.Sizin bir öneriniz var mıdır hocam?

Hocam birde marketden alırken yedekte alim diye 2 paketde fazladan aldım.Daha denemeden stoklamaya ne gerek varsaSmile

(24/05/2018, Saat: 22:32)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoş geldiniz. Wilkinson jiletler keskin olmadığı için rahat tıraş vermez, istemsizce bastırabilirsiniz. Permasharp ise yurtiçinde yaygın olarak bulunabilen keskin jiletlerden. Boyun bölgesi herkeste yüze göre daha hassas bir bölgedir. Bastırmamaya özen gösterin, tıraş kaliteniz zamanla artacaktır. Keyifli forumlar.

Hocam yabancılar videolarında en beğenilmeyen jiletle bile rahat traş oluyorlarmış gibi geliyor.Türkiyeden de birkaç kanal var onlara da bakıyorum.
Kardesim su anda fırcamızın bir onceligi yok. Oncelik senin bu tıras isinden zevk alman, sarkı mırıldanarak tıras olman.

https://www.extrashaving.com/semogue-tir...uz-620-425
https://www.extrashaving.com/semogue-tir...-black-426

Gonderdigim linkler 2 klasiklesmis kaliteli tıras fırcasının. 620 kılları biraz daha kısa, 820 biraz daha uzun daha acılır yuzunde. Zevkine gore birini tercih et. Bu fırcalar kullandıkca guzellesir, ileride baska kaynak yaratabilmek istersen 2ci elide degerlidir satabilirsin. Baslangıc olarak boyle bir urun simdilik yeterlidir. Fiyatı daha dusuk bisey istersen berberimizin dostu 5 liralık lider jaguar gibi bir fırcada olur hic sorun degil, ileride baska fırca bakarız acelesi yok.

Butceni guzel bir makinaya, denemelik birkac jilete ve sabuna yatırmanı oneririm. Haslinger sabunlar (honig, Schafmich) stokta varken 1 tane almanı oneririm, iyi bir sabun ve makina; araclardaki elektronik yardımcı sistemler gibi sana yardımcı olacaktır. İyi bir sabunu ABS gibi dusun, zor durumda, koruma katmanı ile seni koruyacak, iyi bir makinada verecegi feedback(geri donusler) ve jileti yuzunde hissiyatı ve ergonomisi ile sana kolaylık saglayacaktır.

Yeni baslayanlar nedense bu jilet isine fazla onem veriyor. Kendi yuzunuzu, sakal cıkıs yonunuzu tanıdıkca, kendinize gore tıras teknigini oturtup, sorunsuz tıraslar gecirerek zevk almaya baslarsanız, her jilete bir kullanım seneryosu veya uygun makine eslemesi olusturursunuz merak etmeyin. Perma,polsilver, astra yesil/mavi, 7oclock, gilette silver blue, treet vs. vs. adı duyulmus oncelik verebileceginiz guvenilir markalar.
Az alım yapın ama kartuslu gibi kullan at yapmıyoruz artık, alacagınız urunler evladiyelik, almısken imkan dahilinde hep iyisini almaya calısın. Benden hosgeldin onerileri bunlar kardesim. Merak ettigin her makinanın sabunun forumda bir sekil bahsi konusu vardır. Karar verme asamasında o konulara bakınmanı oneririm.
Saygılar

Not:Eski kullandıklarımız, fazla urunler her zaman yeni dostlara hediye gider yurda ve foruma yeni geleneksel tıras severler kazandırmak icin kullanılır hic sorun yok Wink
Komşum hoşgeldin. Bende forumda yeniyim,arkadaşlar çok güzel tavsiyeler de bulunmuşlar. Bütçene uygun olanları seçersin,benim tavsiyem ekipmanın ne olursa olsun, konforlu, tahriş siz traşın sırrı teknik dir. Teknik de zamanla olur.
tahriş siz konforlu traş lar dilerim

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Komşum hoş geldiniz. @dikdik_s üstad gerekenleri söylemiş zaten. Ek olarak söyleyeceğim dolar iyice artmadan forumu biraz kurcalayip aklınıza yatan alet(ler) sipariş etmeniz.
Jiletiniz konforlu, köpüğünüz koruyucu, fırçanız yumuşak olsun.
Nedir, ne değildir?
@dikdik_s hocam değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

@volkanerozan hocam iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.
(25/05/2018, Saat: 09:29)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoş geldiniz. @dikdik_s üstad gerekenleri söylemiş zaten. Ek olarak söyleyeceğim dolar iyice artmadan forumu biraz kurcalayip aklınıza yatan alet(ler) sipariş etmeniz.
Jiletiniz konforlu, köpüğünüz koruyucu, fırçanız yumuşak olsun.

Hocam hiç sormayın razorus Edwin Jagerlere 30 tl zam yapmış bugün sabah.
(25/05/2018, Saat: 13:26)sfiber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s hocam değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

@volkanerozan hocam iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

Hocam hiç sormayın razorus Edwin Jagerlere 30 tl zam yapmış bugün sabah.
Komşum satılık kısmında EJ DE 89  vardı http://www.geltir.com/showthread.php?tid=9255

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 845 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,576 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 680 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,828 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 740 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı