Uygun Fiyatlı İngiliz [Rhino Skin Armour İnceleme]
Merhaba Geltir Ailesi, bugünkü inceleme konumuz Rhino Skin Armour Ingrow Ease Aftershave Balm. Bu ürünü aldığımda elimde sadece Nivea Mild ve Nivea Sensitive balm vardı. İkisini de cildim kabul etmiyor, ne kadar az sürsem de ne kadar fazla sürsem de emilmiyordu. Dolayısıyla bir verim alamıyordum. Bir gün İmpa Ticaret'te uygun fiyatıyla dikkatimi çeken bu ürünü, biraz merak ve biraz da Nivea balsamlardan memnuniyetsizliğim sebebiyle aldım. Hakkında hiçbir fikrim olmayan bu ürünü satın almak benim için bir kumardı ve ben kazanmıştım. Daha fazla uzatmadan incelemeye geçelim ve önce ürünü bir görelim.

2s81nqg.jpg
nnpqv6.jpg
69i1c3.jpg

Muhteviyatını uzun uzadıya okumak istemeyenler için, içinde bulunan ve gözüme çarpan bir kaç maddeyi belirteyim: Gliserin, cadı fındığı, allantoin, aloe barbadensis (aloe vera) ve glikolik asit ki buna birazdan değineceğiz.

İngiltere'de üretilen bu ürün, bir tüp içinde 100ml olarak satılıyor. Kıvamı sulu balmdan ziyade krem diyebileceğimiz bir yapıda. Kokusu tarif edemeyeceğim, ne çok güzel ne çok kötü bir koku. Normal ciltli bir insan olan beni, nemlendirme konusunda tatmin ediyor fakat çok kuru ciltli birini memnun eder mi bilmiyorum. Gelelim tamirat ve tadilata: Kendisi tahrişli tıraşlardan sonra iyi ki almışım dediğim bir balm. Cildi onarmak konusunda çok başarılı, hatta benim denediğim ürünler arasında onarıcılığı en yüksek balm. Emilimi de çok iyi. Öyle ki, bu ürünü ilk kullandığımda şaşırmıştım ve işi biraz abartıp meşhur "badem" tanesi kadar kremi yüzüme sürmüştüm. Sonuç olarak cildim yine tüm kremi vakumlayıp yutmuştu. İnceleme sebebiyle bugün tıraştan sonra bu ürünü tekrar  abartılı bir miktarda kullandım ama bu sefer elimde saat var ve gözlemliyorum. Tıraştan sonra yüzümü tamamen kurulamadım, havluyla hafifçe damlayan suları aldım. Badem tanesi kadar kremi avucumda iyice yaydım ve ıslak yüzüme giriştim. Kendi kendime "Badem tanesi biraz fazla oldu galiba" derken, 3 dakika içerisinde tamamı emildi, ne bir yapışma ne bir yağlılık kaldı geriye ama yine de bu kadar fazla kullanmaya gerek yok tabii ki.

Gelelim "İngrown Ease" iddiasına ve glikolik asit muhabbetine: Söz konusu ürünün batık sakalları daha kolay çıkarmak gibi bir iddiası var ve bunu sağlayan maddelerden biri de glikolik  asit. Okuduğum kadarıyla glikolik asit cildin en dıştaki kısmını pul gibi dökerek alttaki canlı deriyi çıkarmak için kullanılan bir madde. Peki bize ne faydası var ya da var mı? Hem var, hem yok gibi. Boyun bölgemde her zaman bir kaç tane, kılların rahatça çıkamamasından kaynaklanan sivilce olur. Bu balm sivilcelenen batık kısımlarda, en dıştaki deriyi  kurutup döküyor ve alttan canlı, yumuşak bir deri ortaya çıkıyor, böylece kıllar birazcık daha rahat uzuyor. Peki batık kıllara çözüm mü? Kesinlikle değil. Firmanın iddiası da zaten batık kılların çıkmasını kolaylaştırmak ama göz ardı edebileceğimiz kadar az bir etkisi var diyebilirim. Dolayısıyla tıraş olurken her zamanki gibi, batık kıllara sebebiyet vermeyecek şekilde tıraş olmamız gerekiyor. Özetle batık kıllardan ızdırap çekenler çözümü bu balmı satın almakta değil, doğru şekilde tıraş olmakta aramalılar.

Sonuç olarak elimizde uygun fiyatlı, kendi deneyimlerime göre çok başarılı bir ürün var. Eğer ekonomik bir ürün almayı düşünüyorsanız, bu ürüne de bir göz atın.

Not: Yaklaşık 10 aydır bu forumdayım ve geleneksel tıraşla ilgileniyorum. Bu benim ilk incelemem. Oradan bakınca ürünün misyonerliğini yapıyormuşum gibi görünebilirim fakat her inceleme gibi bu inceleme de yazarın kişisel deneyimlerine dayanıyor. Denediğim yaklaşık 10 farklı balm var. Kiminin fiyatı 5 lira, kimininki çok daha fazla. O yüzden eğer bu ürünü denediyseniz ve beğenmediyseniz ya da yarın bir gün dener de beğenmezseniz, bana "Sen ne anlarsın tıraştan-balmdan?" demeyin lütfen çünkü "Your Mileage May Vary" ama sizlerin de deneyimlerini merak ediyorum. Eğer denediyseniz yorumları yeşillendirin lütfen.

Keyifli Tıraşlar.
Güzel bir inceleme olmuş. Elimize saglik.
Ürünü bende impadan almış ve kullanmıştım.
Dediğiniz gibi ne yapışkan ne yaglı bir cilt bırakıyor.cildi onaran güzel bir krem.
Bende biraz gec emilimi oldu. Hafif beyaz kalıyordu cildinizi. Ki masaj ile iyice yedirilmesi yazıyordu arkasında.
Memnundum bu yüzden kardeşime verdim.
İnceleme icin tesekkur ederiz.
İmpada gormustum, sanırım amazon yorumlarına da meraktan bakıp olumlu yorumlarını okumustum diye hatırlıyorum. Rhino Skin ve Bull markaları son donemde impada gorup ilgimi ceken urunler olduydu. Guzel faydalı bir konu oldu tesekkur ederiz.
İnceleme için teşekkürler. "Ingrow Ease" olması bazı arkadaşların ilgisini çekebilir. Sizin de dediğiniz gibi tam bir çözüm olsaydı bu sefer onarıcı bir balm olamazdı. Zira çok yüksek asitli bir ürün olurdu ki bu bir balm için pek istenebilecek bir şey değil.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@Gentleman elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Şahsen balm kullanmıyorum ama kullansaydım muhtemelen alır kullanırdım, güzel bir ürüne benziyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Fiyat performans olarak gayet iyi bir urun bence de. Kisin aldim ve 2-3 hafta duzenli kullandim sonrasinda Bulldog'la devam ettim. Bana gore tam bir kis urunu, yazin sicak gunlerde pek rahat hissettirmiyor, balmumu gibi kapliyor yuzu ve rahatsiz ediyor. Bir de benim cildimlemi ilgili bilmiyorum ama bir 15 dakika kadar hayalet gibi bembeyaz geziyorum surdukten sonra.
Hijyene önem veren elit bey
@pundoe
Komsum 2 urunu de kullanmıssınız sanırım. Balm olarak hangisi daha hosunuza gitti bull mu rhino mu.
@dikdik_s sahsen bulldog'u omur boyu kullanabilirim komsum, simdiye kadar 6 cesit balm kullandim bull acik ara iyi.
Hijyene önem veren elit bey

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,429 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Skin Bracer by Mennen... eternal77 5 8,429 22/06/2021, Saat: 14:31
Son Yorum: faun
  Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme Efrasyab 36 8,173 22/10/2020, Saat: 02:46
Son Yorum: Efrasyab
  Dove Intensive Lotion for Extra Dry Skin Lord Sparhawk 18 25,117 21/11/2018, Saat: 23:52
Son Yorum: Soner
  GEO F. TRUMPER Coral Skin Food ohtararan 10 11,473 15/11/2018, Saat: 13:33
Son Yorum: dikdik_s
Information İNCELEME:Burberry Classic Aftershave Losyon ahraz 12 7,787 14/02/2018, Saat: 02:52
Son Yorum: mehmetgonen
  old spice - aqua velva - clubman - skin bracer ynspektas 23 27,531 14/05/2016, Saat: 04:23
Son Yorum: ustaci
  İnceleme-Avon Green Olive Balm ahraz 3 4,243 03/05/2016, Saat: 22:46
Son Yorum: ahraz
  Reviva After Shave Skin Conditioner AKadir 3 4,686 26/04/2016, Saat: 12:46
Son Yorum: ckeskin
  L'oreal nutri gold nemlendirici bakim kremi inceleme Aedan 3 9,863 01/12/2013, Saat: 14:17
Son Yorum: Aedan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: