Zaza platinium
(02/05/2018, Saat: 11:11)arst2005 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alan başka arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim (acaba sadece bana mı kötü geldi bu jilet)

Benim paket bugün geldi. En kısa zamanda denemeye çalışacağım. Yumuşak bir yüzüm, yumuşak bir sakalım var. Tabi bu formül sizinkiyle uyumlu mudur bilmiyorum.

Dıştan bakınca ilk izlenimler:
1. Zaza bu jileti dışarıdan ithal etmiş. Zaten Zaza, İsveç çeliği, Amerikan teknolojisi diye anlatmıştı sayfasında.
2. Jiletlerde kullanılan plastik kutular Personna jiletlerin kutularıyla neredeyse aynı gibi. Yanımda yoktu karşılaştıramadım ama hani şu arkasında atık jiletleri koyacak cebi olmayan, beyaz kutulardan.
(02/05/2018, Saat: 09:33)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm şartlar aynı olsa, çelik aynı olsa, ısıl işlemi aynı görse, kaplaması olmasa ya da aynı olsa, daha keskin olan uç daha hızlı körelir demek doğru olurdu. Ama çelikler farklı, işlemler farklı, tam olarak o şekilde bir genelleme yapmak da doğru olmaz. Kimi jilet var ki dengeyi daha iyi tutturmuş diyelim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorum için teşekkür ederim,haklısıız. Genellemeler sıkıntılı tabi...
Dün akşam duştan sonra cella ve silm (9) ile kullandım bu jileti. Kesmiyor.
Bu jiletle ilk denememi bugün sabah yapabildim. Gillette Tech Kalin Sap ile yaptığım denemede jilet pek performans gösteremedi. Bu alet jileti biraz yatik tuttuğu, benim de bir süredir bu aleti kullanmadığımı düşünerek başka aletlerde de deneyeceğim ama ilk izlenimim bu jiletin Derby Platinum kadar da keskin olmadığı yönünde. Sanki daha rafine bir Derby Extra gibi.

Belki usturada veya agresif aletlerde uyum yakalayabilirim diye umuyorum. Şimdilik bir Personna'ya benzemiyor, ama başka aletlerde şekli değişir mi, paylaşıyor oluruz.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bu jiletten memnun kalan bir kişi var mı merak ettim. 99 tanesi galiba elde kaldı Sad( yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı dedik ama nafile
Ben ziyadesiyle yumuşak tıraş verdiği için Derby Extra'dan da memnunum, bundan da olabilirim. Ama Swedish, Amerikan üretimi vs denince biraz daha, ne diyeyim, Rapira Swedish, Personna, bir Gillette yeşil vs, yani en azından biraz daha keskin ama öldürmeyen, biraz daha ayarlı, rafine olan birşeyler bekliyor insan.

Bir tıraşla belli olmaz tabi. Sonuçta Gillette Tech'ten araklama tasarımlı Feather AS-D2 alet için bile "ancak en keskin jiletlerle çalışmak üzere yapılmış" deniyor. Jilet tutuşu daha farklı bir aletle deneyeceğim. Parker OpenComb, Fatip Grande, Muhle Rocca/R41 gibi bazı jiletlerle nispeten yorucu olan aletlerle ilaç gibi de gelebilir.
Teşekkür ederim inceleme için
Benim sevdiğim gruba giriyor sanırım.
Fatip Grande alet ile denediğimde nispeten daha iyi geldi. Ama benim sakallarım da çok sert sayılmaz. En azından 100 lük almadan önce 5lik kutularla bir denemenizi öneririm hala.
ya ne kadar kotu bi jiletmiş resmen sakal kesmesin diye yapmışlar. benden 10 üzerinden 0 aldı.
Slantlarla bugune kadar kullanamadıgım jilet olmadıydı. İkon B1 gibi cok yakın tırası olan agresif diyebilecegim bir makinada bile acaip sekilde sakaldan catur cutur sesler cıkardı. Hatta ilk basta dedim ust kapagımı tam sıkamadım acaba diye kontrol ettim, hayır jiletle alakalı.
Sanırım biraz kalın bir jilet, keskinlikte iyi degil, eski Gem SE lerin kesimi gibi hafiften cekistirerek sesli bir tırası var. Ben 2ci tırasını merak ettim makine ustunde bıraktım ama sanırım 2ci pek zevkli gecmez gibi.
Jilet olarak begenmedim, ama bugune kadar adı-sanı duyulmamıs bir suru jilet kullanmama ragmen, bunun sahsına munhasır bir karakteri var, o acıdan hosuma gitti, farklı ve bunu direk hissettiriyor.
Elinde olanların morali bozulmasın, buna da bir kullanım seneryosu uyduralım, mesela R41 yuzumu gunluk tırasta yoruyor diyen komsum, denesin belki hosuna gidebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,198 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza super stainless BigHillMe 45 54,068 22/10/2020, Saat: 08:56
Son Yorum: shopol21
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,584 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun
  Dorco Platinium st300 totan35 38 42,483 10/07/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: