Zaza platinium
Bende razorus siparişim yaninda hediye gelen Zaza platinium la benzer bir sorun yasadim.Rimei alet ile denedim cekistirdi durdu sonra mild sayılabilecek bir alet olan wilkinson tto ile denedim aynı cekistirme devam etti ikisinde de jileti çıkarıp yeşil Astra taktım yağ gibi aktı jilet.
Kartallar yüksekten uçar
Zaza platinum ile bende razorus siparişimden sonra tanıştım. O zaman fatip Grande nin yanında gelmişti ve ben dayanamayıp aynı gün denedim. Fatip baya agresif bir alet olsa da diğer jiletlerle olursa noktasal kanama ve tıraş sonrası tahriş bu jilet ile olmadı. Sonra bir kartela aldım ve kullanmaya günlük tıraşlarımda devam ettim tahrişsiz affedici konforlu bir jilet olarak gönlümdeki yerini aldı. Her jileti tek tıraşta kullandığımdan dayanıklılık konusunda çok bir şey diyemem ama günlük tıraş icin ısını fazlasiyla iyi yapıyor. İzledigim video ve okuduğum yorumlar doğrultusunda personna platinum ile aynı üretim olduğunu düşünmüyor değilim. Tabi ki bu tamamen kendi çıkarırım kesin böyledir diye bir iddiam yok. Kalın bir jilet olmasından dolayı dalma olayına hiç girmiyor. Boyun bölgesi gerçekten sıkıntılı olan benim icin en iyi gelen jilet diyebilirim. Uzun sakallari çekiştirdiği doğrudur ama günlük tıraş olan biriyseniz kesinlikle bir şans vermeniz gerektiğini fiyatını da göz önünde bulundurarak tavsiye ederim. Jiletler her ne kadar öznel olsa da bence Personna seven komşularım bir şans versin derim.
Çok sevdiğim bir jilettir. Özellikle agresif aletlerde çok daha iyi yapıyor işini. Dalmaya meyilli değil ve konforunu beğeniyorum. Belki de genel anlamda platinum jiletleri sevdiğimdendir bilemiyorum ama okuduğum yorumlardan jiletin ne kadar subjektif olduğunu bir kez daha anladım.
Zaza platinum üç günlük sakalım da 3 ayrı tıraş aleti ile denedim keskinliği ortalamanın altında konforu çok iyi tahriş etmiyor tıraştan sonra yüzde güzel bir his bırakıyor.
Jileti denediğim aletler.
ej3D
razorock grman 37 slant
rockwell model-t
En iyi sonucu rockwell model-t ile aldım önce 4 sonra 2 ve 1 ayar da.
Üç  günlük sakalımda kullandığım Zaza Platinum  jilet keskinliği ortalamanın altı konforu ise orta düzeydedir. Pek iyi kesmiyor bu da sizin yüzünüzde birden fazla veya gereğinden fazla hareket yapmanıza gereksinim duyuyor. Sonuç olarak klasik olan kırmızı paketli  Zaza super stainless ten pek bir farkını göremedim. Ondan bir tık konforlu olabilir.
Makine: Yaqi Eden Ramc 1905
Sabun: Füme
Dünki tıraşımda deneme şansım oldu bu jileti.Sakallarım gür sayılabilecek düzeyde ve sert.Bu jilet ,çok agresif olarak nitelendirilen Yaqi Beast başlıkta bile açıkçası hiç akıcı gelmedi,çok çekiştirme yaptı ,normalde tek perdede cildimi nerdeyse mermer gibi yapan Beast başlıkta bile ,açıkçası iş görmedi ,bazı bölgelerde sakallar belirgin düzeyde kaldı.Cildimi tahriş etmemek adına düzeltme yapmadım,nasılsa ertesi gün ki tıraşımda düzgün tıraş olacağım için.
Kısacası ,daha öncede üstadlarımızında üstüne basa basa söylediği gibi, jilet çok öznel bir konu bence.Şahsen ben bu jiletle hiç anlaşamadım,memnun kalmadım.Açıkçası kimseye tavsiye etmem,denemek için bile.
Şunuda belirtmek isterim ki;belki jiletin sahte olduğunu düşünenler olabilir,o yüzden belirtme ihtiyacı duydum,bu jiletin sahtesi var mı onu da bilmiyorum lakin hepimizin çok iyi bildiği ve aşina olduğu bir mağazadan satın aldığım için sahte olmasına imkan ihtimal vermiyorum Smile

Sağlıcakla kalın,keyifli tıraşlar dilerim.
Bugün itibariyle bir paket Zaza Platinium bitirmiş bulunmaktayım.
Keskinlik bakımından gerçekten zayıf, biraz çekiştirme de yapıyor ama konforu çok yüksek. Normalde iki perde tıraş yeterli geliyordu ama çene ve boyun bölgesinde fazlaca düzeltme yapmam gerekti. Yine de herhangi bir tahriş yaşamadım. Ben iki- üç günde bir tıraş oluyorum. Bu jilet günlük tıraş olan arkadaşlar için daha uygun olabilir. Stok yapmam ama tekrar denk gelirsek kullanabilirim.
Rapira pembe, mavi, siyahtan sonra kullandığım en kötü jilet.
Sakalda çok fazla çekme ve tahriş yaptı. Bir daha da kullanmam. İsteyen arkadaşlara 2 kutu hediye edebilirim.

Sevgiler,
Jilet  
Benim açımdan Shark Super Stainless ve Zaza Platinium günlük tıraş dışında keskinlik konusunda tatmin olamadığım 2 veya 3 günlük sakalda tıraşta beni zorlayan jiletlerdi. Yinede ustura veya agresif aletlerde kullanılabilirler.
 Tıraş aleti
Zaza platinium'la ilk denememi mild bir aletle yapmıştım, beğenmeyip kenara ayırmıştım. Agresif bir aletle bende iyi sonuç verdi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,781 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza super stainless BigHillMe 45 53,747 22/10/2020, Saat: 08:56
Son Yorum: shopol21
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,428 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun
  Dorco Platinium st300 totan35 38 42,029 10/07/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: