El Yapımı Kantaron Yağlı Doğal Tıraş Sabun Etkinliği.
Şu an için elimde hiç sabun kalmadı. Etkinlik kapsamında talep edilen kadar yaptım. İkinci bir etkinlik açtığımızda talebinizi karşılayabilirim.

Saygılar...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(25/06/2018, Saat: 10:41)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu an için elimde hiç sabun kalmadı. Etkinlik kapsamında talep edilen kadar yaptım. İkinci bir etkinlik açtığımızda talebinizi karşılayabilirim.

Saygılar...

Teşekkürler komşum
@Efrasyab komşum sabunlarınızla forumda az çok kalitenizi kabul ettirdiniz.  Size tavsiyem bundan sonraki sabun yapımınızda yedekte duracak şekilde sabunlarda yapın. Sonuçta bozulan, kokan bir şey değil. Sürpriz alıcı çıkarsa veya siz sabun yapana kadar geçen sürede alıcılara verirsiniz.

@BigHillMe dediği gibi: bir de böyle düşün... Smile
(25/06/2018, Saat: 20:55)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab komşum sabunlarınızla forumda az çok kalitenizi kabul ettirdiniz.  Size tavsiyem bundan sonraki sabun yapımınızda yedekte duracak şekilde sabunlarda yapın. Sonuçta bozulan, kokan bir şey değil. Sürpriz alıcı çıkarsa veya siz sabun yapana kadar geçen sürede alıcılara verirsiniz.

@BigHillMe dediği gibi: bir de böyle düşün... Smile

Aklımda Big Grin
Evet 3 kerelik kullanım sonrası ben de yorumumu yapayım.

Öncelikle Efresyab komşumun eline emeğine sağlık. Böyle bir işe girip ortaya sabun çıkarmak bile çok büyük başarıdır.

Gelelim incelememize.

Ben sabunı bendeki boş Faena kabına bıçakla keserek bastım. Bayağı iyi oldu bu kapta.

Sabunun üzerine çok az su ekleyerek çok kolay yükleme yapıyorum. Ben bol kullanmayı sevdiğimden iyice yüklüyorum. Ortaya muhteşem süzme yoğurt kıvamında bir köpük çıkyor. Koku çok güzel. Yüze dolgun şekilde yayılıyor ve bayağı hacimli. Kayganlık vs çok iyi. Sinekkaydı bir tıraş ortaya çıkıyor. Buraya kadar herşey mükemmel

Özellikle bende boğaz bölgesinde hafif tahriş ve 2-3 kanama noktası oluşturuyor. Bir de tıraş sonrası alkollü As kullandığımda ciddi bir yanma/tahriş gözlemliyorum ve Tıraş sonrası kuruluk oluyor. Benim cildim kuru cilt. Faena, Razarock, SV gibi sabunlar çok iyi geliyor.

Bu sabunda çok iyi köpük/kayganlık hissediyorum ama kuruluk ve tahrişe anlam veremedim. Acaba köpük bana güven verip sakala sert girmeme mi yol açıyor anlamadım Smile

Belki kantaron yerine nemlendirici özelliği olan bir yağ veya lanolin vs gibi bir şey eksik gibi. Ya da benim yüz yapıma uymuyor. Çünk ciddi bir kurutma ( el sabunundaki gibi) hissediyorum. Dediğim gibi tıraş bitene kadar çok iyi ama sonrası bende zayıf göründü. Tahriş vs olunca da sabundan kaçınma eğilimi oluşuyor bende Smile

Komşum bence şu lanolin, shea vs , coco va yağlara da bir göz atmalısınız. Genellikle iyi sabunlarda bunlar var.

Tekrar emeğinize sağlık
Gerçekten güzel bir köpük oluşuyor pamuk gibi kokusunuda çok beğendim elinize sağlık
[img]IMG[/img] Dodgy
(29/06/2018, Saat: 20:20)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet 3 kerelik kullanım sonrası ben de yorumumu yapayım.

Öncelikle Efresyab komşumun eline emeğine sağlık. Böyle bir işe girip ortaya sabun çıkarmak bile çok büyük başarıdır.

Gelelim incelememize.

Ben sabunı bendeki boş Faena kabına bıçakla keserek bastım. Bayağı iyi oldu bu kapta.

Sabunun üzerine çok az su ekleyerek çok kolay yükleme yapıyorum. Ben bol kullanmayı sevdiğimden iyice yüklüyorum. Ortaya muhteşem süzme yoğurt kıvamında bir köpük çıkyor. Koku çok güzel. Yüze dolgun şekilde yayılıyor ve bayağı hacimli. Kayganlık vs çok iyi. Sinekkaydı bir tıraş ortaya çıkıyor. Buraya kadar herşey mükemmel

Özellikle bende boğaz bölgesinde hafif tahriş ve 2-3 kanama noktası oluşturuyor. Bir de tıraş sonrası alkollü As kullandığımda ciddi bir yanma/tahriş gözlemliyorum ve Tıraş sonrası kuruluk oluyor. Benim cildim kuru cilt. Faena, Razarock, SV gibi sabunlar çok iyi geliyor.

Bu sabunda çok iyi köpük/kayganlık hissediyorum ama kuruluk ve tahrişe anlam veremedim. Acaba köpük bana güven verip sakala sert girmeme mi yol açıyor anlamadım Smile

Belki kantaron yerine nemlendirici özelliği olan bir yağ veya lanolin vs gibi bir şey eksik gibi. Ya da benim yüz yapıma uymuyor. Çünk ciddi bir kurutma ( el sabunundaki gibi) hissediyorum. Dediğim gibi tıraş bitene kadar çok iyi ama sonrası bende zayıf göründü. Tahriş vs olunca da sabundan kaçınma eğilimi oluşuyor bende Smile

Komşum bence şu lanolin, shea vs , coco va yağlara da bir göz atmalısınız. Genellikle iyi sabunlarda bunlar var.

Tekrar emeğinize sağlık

Komşum geç gördüğüm için kusura bakmayın, Dediğiniz gibi lanolin ve shea gibi yağlar ile daha yumuşak bir form tutturma derdindeyim. İnşallah yapabilirim. Zira şimdi Mentollü üzerine çalışıyorum inşallah bunu bir halledeyim gerisi kolay.
(04/07/2018, Saat: 17:41)Armageddon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerçekten güzel bir köpük oluşuyor pamuk gibi kokusunuda çok beğendim elinize sağlık
[img]IMG[/img] Dodgy

Komşum iyi günlerde kullanın beğenmenize çok sevindim. Sıhhatler olsun.
Komşum fotoğraf daki kahveli olan, traş esnasında koruması, kayganlığı gayet iyi, 7 günlük sakalımı sigara eşliğinde keyif yapa yapa yaklaşık 25 dakikada üç perde kestim. Köpükte gram sönme, eksilme olmadı. Kantaron yağlı sabun ise bunun tam tersi, köpük aynı fakat kayganlık çok az ve hemen sönüyor. Sönerken çıtır çıtır baloncuk sesini duyuyorum. Bu arada cildim çok yağlıdır, arko yu keyifle kullanıyorum, ne zaman balsam kullansam sivilce yapar. İki sabunun kokusu dışında formülü de farklı sanırım? 1a0155f84605d0739aaab90fd0be6c40.jpg

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sıhhatler olsun komsum. Kantaronlu sabunu köpürturken suyu yavaş yavaş verin dedim. Diğer komşularımada aynı tavsiyede bulundum köpük kayganlık cillop gibi oldu. Bir de Kantaronlu için 5 yada 6 kullanım devam edin sabun suyu iyice yesin
Bugun ilk deneme turunda @efrasyab kantaron yagli sabun ile 37c, polsilver, omega 10098 uclusu esliginde hizli bir tiras oldum. Pamuk gibi, sorunsuz, gayet basarili gecti.
Kemal ustadin ellerine saglik, acelem oldugu icin kopukle pek oynayamadim Smile ama yine de ilk kullanimda krema kivamli bana gore gayet yeterli kopuk oldu. Kokusu da cok hafif ve hos geliyor, menekse esansi yakismis bence. Ustune bir de dogallik eklenince, daha ne olsun.  Wink

2m30o7d.jpg

Ilk kullanimda yastiklama, kayganlik, tiras sonrasi nemlendirme konularinda bi olumsuzluk hissetmedim, ileriki kullanimlarda olursa ayrica paylasiyor olacagim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,203 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 48,241 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  Kermes (SMA Hastası Bebeğimize Yardım Etkinliği) 3RD1 6 4,447 04/07/2022, Saat: 13:32
Son Yorum: Johny White
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,668 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  PERİRA KÖPÜRTME KASESİ ETKİNLİĞİ sohayli 84 29,548 28/12/2021, Saat: 12:05
Son Yorum: sohayli
  Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği Impreza 11 4,920 04/11/2021, Saat: 23:28
Son Yorum: Impreza
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,778 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,130 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
  Numune Esans Etkinliği Creator 11 4,031 03/07/2021, Saat: 18:43
Son Yorum: Creator
  Butik Sabun Değil Kişiye Özel Sabun Creator 11 4,855 26/06/2021, Saat: 18:40
Son Yorum: Creator

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: