El Yapımı Kantaron Yağlı Doğal Tıraş Sabun Etkinliği.
sarı kantaronluyu ben de dün deneme imkanı yakaladım. on numara sabun olmuş. köpüğü, koruyuculuğu ve konforu gayet yerinde. elinize sağlık
Kantaronlu sabunu az önce denedim. Sabunu derin bir kaba alip Omega profesyonel uzun loft, uzun saplı domuz fırça kullandım. Bu kombinasyon ile köpük yapmak hiç mi hiç zor olmadı. 20sn yükleme ve yüzde köpürtme ile 3 perde, kremalı bir köpük sağladı. Sabunun kokusu çok hafif, temiz bir koku. Biraz daha kokusu baskın olsa iyi olurdu ama bu haliyle de işini yapıp gerisine karışmayan bir sabun.

Tıraş aleti olarak da yeni elime geçen Muhle R41 Twist ile iki kez kullanılmış Zaza Premium jilet kullandım. Sabunun kayganlığı ve koruması, Zaza jiletin de mülayim doğası sayesinde R41 ile hiç kesik olmadan tıraşı tamamlayabildim. Bir iki eskiden kalma tahriş bölgesini daha da yatıştırmak için en son kalan sabunu yüzüme sürdüm ve ortalığı bu halde topladım. Sonuçta kaşıntı, kuruluk vs olmadan temiz bir tıraş çıktı ortaya. Sonrasında duş aldığım için sabunun Aftershave olmadan idare edip edemeyecegini deneme imkanım olmadı.

Kemal ustadimizin ellerine sağlık, gayet basarili bir sabun olduğunu gördüm. Sabunun kap içinde gelmesi güzel oldu, ama ben bu kap yerine daha derin kaseleri tercih ettim. Bu durumda da kutudan çıkan sabun biraz dar ve dik kaldı. Hani şöyle hafif geniş, hafif alçak bir şekilde, aynı boyutlarda bir sabunu kullanmam daha kolay olur sanırım. Ben en son küçük küçük doğrayıp başka, kapaklı bir kaba bastim ama aralarda boşluklar kaldı. Umarım buralara kaçan su sabunun doğasını zamanla çok değiştirmez.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(14/06/2018, Saat: 17:48)nicky Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sarı kantaronluyu ben de dün deneme imkanı yakaladım. on numara sabun olmuş. köpüğü, koruyuculuğu ve konforu gayet yerinde. elinize sağlık

@nicky komşum iyi günlerde kullanın sabunu beğenmeniz beni çok mutlu etti.

(15/06/2018, Saat: 14:41)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kantaronlu sabunu az önce denedim. Sabunu derin bir kaba alip Omega profesyonel uzun loft, uzun saplı domuz fırça kullandım. Bu kombinasyon ile köpük yapmak hiç mi hiç zor olmadı. 20sn yükleme ve yüzde köpürtme ile 3 perde, kremalı bir köpük sağladı. Sabunun kokusu çok hafif, temiz bir koku. Biraz daha kokusu baskın olsa iyi olurdu ama bu haliyle de işini yapıp gerisine karışmayan bir sabun.

Tıraş aleti olarak da yeni elime geçen Muhle R41 Twist ile iki kez kullanılmış Zaza Premium jilet kullandım. Sabunun kayganlığı ve koruması, Zaza jiletin de mülayim doğası sayesinde R41 ile hiç kesik olmadan tıraşı tamamlayabildim. Bir iki eskiden kalma tahriş bölgesini daha da yatıştırmak için en son kalan sabunu yüzüme sürdüm ve ortalığı bu halde topladım. Sonuçta kaşıntı, kuruluk vs olmadan temiz bir tıraş çıktı ortaya. Sonrasında duş aldığım için sabunun Aftershave olmadan idare edip edemeyecegini deneme imkanım olmadı.

Kemal ustadimizin ellerine sağlık, gayet basarili bir sabun olduğunu gördüm. Sabunun kap içinde gelmesi güzel oldu, ama ben bu kap yerine daha derin kaseleri tercih ettim. Bu durumda da kutudan çıkan sabun biraz dar ve dik kaldı. Hani şöyle hafif geniş, hafif alçak bir şekilde, aynı boyutlarda bir sabunu kullanmam daha kolay olur sanırım. Ben en son küçük küçük doğrayıp başka, kapaklı bir kaba bastim ama aralarda boşluklar kaldı. Umarım buralara kaçan su sabunun doğasını zamanla çok değiştirmez.

@kokopelli komşum iyi günlerde kullanın. Keyifli tıraşlarınız olsun. çok fazla sabunun doğasını değiştirmez. Bir miktar hızlı tükenmesine neden olur. Asıl iyi yönü de şu, yükleme daha da hızlı ve güzel olur. Bu arada üstadım kahveli nasıl? bir de onu deneyin kahveli ile ilgili yorumlarınızı ve köpük fotoğraflarınızı bekliyorum.

Saygılar...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Komsularım sabunlar ile aranız nasıl? Kahveli sabun konusunda ne düşünüyorsunuz?
cc7ba881418047f97a1c3ac2d7c3a023.jpg

Yağını bilmiyorum ama kantaron bu imiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
İki sabunu da birer kez kullandım, kıvamlarını çok beğendim. Elinize sağlık @Efrasyab komşum. Yoğun kokuları pek sevmediğimden kantaron yağlı sabundaki hafif menekşe kokusu tam ayarında olmuş bana göre.  Kahveli sabunda kahve taneleri görünüyor ancak hiç kahve kokusu almadım, çok hafif değişik bir koku alıyorum ancak ne olduğunu anlayamadım.  Bence biraz esans fena olmazdı.

Pek uğraşmadan elde ettiğim köpük fotoğraflarını aşağıda paylaşıyorum. Konuda belirttiğiniz gibi yüzde köpürtmeye devam edince köpüğün kıvamı süzme yoğurt gibi oluyor.  

Teşekkür ederim.

Kantaronlu

125s56o.jpg
Kahveli

r2lpfm.jpg
(22/06/2018, Saat: 20:30)utarkn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki sabunu da birer kez kullandım, kıvamlarını çok beğendim. Elinize sağlık @Efrasyab komşum. Yoğun kokuları pek sevmediğimden kantaron yağlı sabundaki hafif menekşe kokusu tam ayarında olmuş bana göre.  Kahveli sabunda kahve taneleri görünüyor ancak hiç kahve kokusu almadım, çok hafif değişik bir koku alıyorum ancak ne olduğunu anlayamadım.  Bence biraz esans fena olmazdı.

Pek uğraşmadan elde ettiğim köpük fotoğraflarını aşağıda paylaşıyorum. Konuda belirttiğiniz gibi yüzde köpürtmeye devam edince köpüğün kıvamı süzme yoğurt gibi oluyor.  

Teşekkür ederim.

Kantaronlu

125s56o.jpg
Kahveli

r2lpfm.jpg

Üstadım beğenmenize çok sevindim. İyi günlerde kullanın.

Saygılar...
@Efrasyab Üstadımızın kahveli sabununu bugün ilk kez denedim. Deneme boyu ürünü tasın içinde tam sabitleyemediğimden bir noktadan sonra elime alıp yüklemem gereki. Yüklemek hiç uzun sürmedi. Aslında daha da yukleyebilirdim ama hafif sulu köpük yapmak istedim. Normalde bu aşamadan sonra yüzümde köpürtürdüm ama köpük gözüksün diye tasta çırpmaya başladım.

Bu köpük Rocnel SE P tıraş aleti ve Derby Extra jiletle 3 perde bir tıraş için yetti de arttı bile. Herhangi bir gerginlik olmadan, yeterli bir kayganlık tıraşı tamamladık. Köpüğü az daha koyu tutup da korumayı biraz daha artırmak iyi olabilirdi gerçi.

Kahve kokusunu ben ne yazık ki pek alamadım. Omega fırçanın zamanla azalmış olsa da dipten dipten gelen hafif domuz kokusu sanki ağır bastı. Performansı güçlü, gerisi kokuyu çeşitlendirmeye kalan bir sabun daha. Ellerinize sağlık.

0714f9709a49f85afd95c5103496ea6d.jpg94b4382111c40090a9862e333f94e718.jpg

(24/06/2018, Saat: 16:40)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab Üstadımızın kahveli sabununu bugün ilk kez denedim. Deneme boyu ürünü tasın içinde tam sabitleyemediğimden bir noktadan sonra elime alıp yüklemem gereki. Yüklemek hiç uzun sürmedi. Aslında daha da yukleyebilirdim ama hafif sulu köpük yapmak istedim. Normalde bu aşamadan sonra yüzümde köpürtürdüm ama köpük gözüksün diye tasta çırpmaya başladım.

Bu köpük Rocnel SE P tıraş aleti ve Derby Extra jiletle 3 perde bir tıraş için yetti de arttı bile. Herhangi bir gerginlik olmadan, yeterli bir kayganlık tıraşı tamamladık. Köpüğü az daha koyu tutup da korumayı biraz daha artırmak iyi olabilirdi gerçi.  

Kahve kokusunu ben ne yazık ki pek alamadım. Omega fırçanın zamanla azalmış olsa da dipten dipten gelen hafif domuz kokusu sanki ağır bastı. Performansı güçlü, gerisi kokuyu çeşitlendirmeye kalan bir sabun daha. Ellerinize sağlık.

0714f9709a49f85afd95c5103496ea6d.jpg94b4382111c40090a9862e333f94e718.jpg

Köpük kallavi olmuş üstadım keyfiniz daim olsun.
Herkese hayırlı haftalar diliyorum.
Komşum yaptığın sabundan denemek istiyorum yardımcı olabilirmisin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,413 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 49,192 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  Kermes (SMA Hastası Bebeğimize Yardım Etkinliği) 3RD1 6 4,605 04/07/2022, Saat: 13:32
Son Yorum: Johny White
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,726 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  PERİRA KÖPÜRTME KASESİ ETKİNLİĞİ sohayli 84 30,095 28/12/2021, Saat: 12:05
Son Yorum: sohayli
  Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği Impreza 11 5,101 04/11/2021, Saat: 23:28
Son Yorum: Impreza
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,808 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,955 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
  Numune Esans Etkinliği Creator 11 4,138 03/07/2021, Saat: 18:43
Son Yorum: Creator
  Butik Sabun Değil Kişiye Özel Sabun Creator 11 5,007 26/06/2021, Saat: 18:40
Son Yorum: Creator

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: