Wilkinson Sword DE razor blades
Fatiple beraber 4-5 gunluk sakali adam gibi kesemeyen, kil diplerini kanatan bir jilet.
Tabi ki 830+Proraso Red etkisi de olabilir. Iyi ki 2 adet kaldi, bir an once bitirip unutmak istedigim jilet
(24/12/2015, Saat: 23:32)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatiple beraber 4-5 gunluk sakali adam gibi kesemeyen, kil diplerini kanatan bir jilet.
Tabi ki 830+Proraso Red etkisi de olabilir. Iyi ki 2 adet kaldi, bir an once bitirip unutmak istedigim jilet

Sizinki iyi bende 2 adet 100 lük var hediye gelen,bunları bir şekilde kullanmam gerekli.Sıkıntılı jiletler,bende fatip kullanıyorum hep dediğim gibi traş öncesinde ne yaparsanız yapın istediğiniz sabunu kullanın her zaman cilde dalma eğilimi gösteriyor.Tek çözüm çok iyi bir köpük ve sıfır basınç o zaman birşeye benzemeye başlıyor.
Wilkinson'nun bu versiyonu ( ki sanırım başka bir üretim yok artık) benimde zerre beğenmediğim jilet.
Verdiği tıraş hissi, keskinlik vs oldukça vasat.
Ömür konusunda ise; ben ne marka olursa olsun 2'den fazla kullanmıyorum ( iki yön, birer kere ) O yüzden yorum yapamıycam.
Sanırım bu jileti ender beğenenlerden biriyim. Evet kayıp giden bir jilet değil ancak; bende kesinlikle yakın tıraş veriyor. Dikkatli olunmazsa dalma eğiliminde aynı zamanda ancak; keskinlik hissi olmaması, keskin olmadığı anlamına da gelmiyor.
Bugun jileti kirip kola kutusuna attigimda, yapilan metalin diger jiletlere nazaran daha kalin oldugunu farkettim
Abiler begenmiyorsanız, hoslanmadıgınız urunlerle bu guzel hobinizden kendinizi sogutmayınız. Islak tırasa basladıgım zamanlarda, arko alırken 100 luk derby almıstım. 1 seneye yakın cekmecede kaldı. En son sac tırasına giderken berberime hediye goturdum posetle kurtuldum Smile
Tavsiye ederim
Kullandığım en kötü traşı veren jilet budur...

Daha kötüsünü kullanmadım... Bana en iyi gelen Jilet Polsilver... Sakalım Yatık Uyuz cins
(28/12/2015, Saat: 00:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abiler begenmiyorsanız, hoslanmadıgınız urunlerle bu guzel hobinizden kendinizi sogutmayınız. Islak tırasa basladıgım zamanlarda, arko alırken 100 luk derby almıstım. 1 seneye yakın cekmecede kaldı. En son sac tırasına giderken berberime hediye goturdum posetle kurtuldum Smile
Tavsiye ederim

Bu çözümlerine bayılıyorum komşum, hoşuna gitmiyorsa sevmediysen çıkar elinden gitsin ne uğraşıcam diyorsun en doğrusu bence de.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Haftasonu usturada deniyeceğim belki farklı bir performans gösterir.
WS jileti usturada kullandım.Sabun cella,domuz kılı fırça ve yüzde köpürtme.Tıraş 2 perde WTG ve ufak rötüş ile bitti.Usturada daha önce kullandığım jiletler shark,derby(ağırlıklı olarak) ve rapira PL olduğu için sadece bunlarla kıyaslıyabilirim ve kendi düşüncelerimi söylüyebilirim.
WS'nin DE alette performansını bildiğim için ustura ile aşırı titiz bir şekilde tıraşımı oldum.Köpüğün kıvamını mümkün olduğunca sulu ama kıvamı bozmayacak şekilde hazırladım,güzelde oldu.1,5 günlük sakalım vardı,genel olarak başarılı bir tıraştı.Sinekkaydı olmadı ama tıraşın yakınlığı beni tatmin etti.1. perdenin sonunda kıl köklerinde siyahlıklar dikkatimi çekti yeterince yakın değildi tıraş.İkinci perdeden sonra tıraş bir şeye benzedi.Elimi ATG yönünde gezdirdiğimde seyrekte olsa sakal hissettim,seyrek hissetmem 2 perde WTG için gayet olumluydu.

Keskinlik olarak shark,derby ve rapira PL den daha keskin olduğunu söylüyebilirim.Tıraş sıfır basınca yakın değerlerde yapıldığından ve gerdirme işlemi özenilerek yapıldığından konfor ve yakınlık olarak sıkıntı yaşamadım.Konfor olarak DE lerde beğenmediğim bu jileti usturada beğendim.Noktasal kanama sadece 1 yerde oldu,bu durumda jileti denemek için açıyı bir ara 40-45 derece civarına yükseltmemden dolayı oldu,normalde 20-30 derecelik tutuşta bir problem yok.
İnsanlar ne kadar beğenmesede derbylerde konfor problemim yok ama bazen sakalı almamazlık yapabiliyor ve yakın tıraş için biraz özenmeniz gerekiyor.WS lerde sakal almama gibi bir duruma rastlamadım ama derbylere göre daha dikkatli olunması gereken bir jilet.WS'nin hakkını yemiyeyim usturada ortalama bir sonuç verdi.
Tıraş sonrası şap sürdüm yüzümün her yerine,yanma noktasal kanama olan yer haricinde yok denecek kadar azdı,soğuk su ile yüz yıkandı.Aftershave veya balma ihtiyaç duymadım.Bu şekilde tıraş bitti.

Ustura için WS yorumum,alıp kullanılabilir ama fiyat performans ürünü değil.Yüksek beklentilerle kullanılmaması gerekir usturada.

Keskinlik: 6,5
Konfor: 7
Fiyat-Performans: 5 (Ben aldığım da 5 lisi impada 3-3,5TL idi.Şimdi 2 TL ye düşmüş bu yüzden fiyat performans notumu 4 den 5e çektim)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 13,843 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,503 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,190 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gilette blue blades Legend 15 8,363 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  Gillette Wilkinson Sword ismailinbiri 23 10,727 05/01/2020, Saat: 00:30
Son Yorum: Sheeplessness
  LOI Titanium (Salon Blades) sfenks 5 4,864 30/03/2019, Saat: 23:50
Son Yorum: CtrlKML
  1970 üretimi Wilkinson jilet Nihil79 7 17,353 07/02/2019, Saat: 17:21
Son Yorum: mustbe
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,753 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka
  VIKING`S DOUBLE EDGE RAZOR BLADES totan35 6 10,471 12/07/2014, Saat: 01:05
Son Yorum: 1912
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,239 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: