Wilkinson Sword DE razor blades
Bu forumu görmeden, buradaki yorumları okumadan önce bir 100'lük aldığım siyah kutulu Wilkinson DE jileti 2 gün önce DE89'da denedim, gerçekten çok rahatsız bir jilet, tahriş olayı dışında körlük var, keskinlik sıfır! EJ DE89 gibi yumuşak bir alete göre değil kesinlikle..
Ben de bu sabah aynı jileti, biraz daha agresif bir alete, Ri Mei'ye taktım ve traş oldum. Sonuçta en azından sakal kesimi biraz daha iyice oldu, ama tahriş var, hala cildim yanıyor ..
21m5caw.jpg
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Birçok farklı aletle denememe rağmen siyah kutunun hiç adının hakkını vermediğini gördüm, şimdi elimdekilerden nasıl kurtulurum diye bakıyorum.
2 çeşitte beyaz kutulu buldum bir de onları deneycem, neyseki önceki tecrübemden onlardan sadece birer paket almıştım.

Ayrıca piyasadaki diğer daha iyi performans gösteren jiletlerden de pahalı olması ayrı bir eksi puan.
Bu sabah ilk kez denedim henüz yorum yapmak için erken biliyorum ama genel olarak rapira'dan bir tık iyi keyifli bir tıraş yaşadım ama shark'taki gibi kanattı ilk tıraşta. 2-3 kesikle bitse de gayet yakın bir tıraştı. Çene altı zor bölgeleri tek seferde kesmesi iyiydi.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Bu jileti nasıl bilirsiniz arkadaşlar saygılar. Almanya üretim Solingen.

1r1y8i.jpg
Almanya üretimi beyaz ve siyah iki kutu aldım karıştırıp kullandım, tamamından memnun kaldım sayın @Eucris. Iki kez tıraş oldugum ve her iki seferde de yağ gibi bir performans aldığım tek jilettir denediğim jiletler arasında. Çok fazla jilet denedim mı derseniz sanırım toplamda 8-9 jilet olmuştur Smile.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(04/06/2014, Saat: 20:05)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almanya üretimi beyaz ve siyah iki kutu aldım karıştırıp kullandım, tamamından memnun kaldım sayın @Eucris. Iki kez tıraş oldugum ve her iki seferde de yağ gibi bir performans aldığım tek jilettir denediğim jiletler arasında. Çok fazla jilet denedim mı derseniz sanırım toplamda 8-9 jilet olmuştur Smile.

Değerli Hocam kullandığınız ürün resimdekiyle birebir aynı mı?
Valla aslında konu başlığı açmayabilirdim sabah tıraş olucam ama dayanamadım kullanan varsa yorumları merak ettim?
Birde ne kadara almıştınız sakıncası yoksa buradan veya özelden paylaşabilirseniz çok memnun olurum saygılar.
(04/06/2014, Saat: 20:07)Eucris Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Hocam kullandığınız ürün resimdekiyle birebir aynı mı?
Valla aslında konu başlığı açmayabilirdim sabah tıraş olucam ama dayanamadım kullanan varsa yorumları merak ettim?
Birde ne kadara almıştınız sakıncası yoksa buradan veya özelden paylaşabilirseniz çok memnun olurum saygılar.

Üstadım paketin biri yukarıdakinin aynısı ikincisi aynı paketin beyazı olmak üzere iki paket aldım karıştırdığım için hangisi hangisidir bilmiyorum ama bireysel olarak jiletlerde hiç farklılık hissetmedim, ayrıca her iki paketten de numune olarak birer jilet olmak üzere 3 arkadasıma da verdim. Hepsi beğendi ve günlük kullanımda tercih edecekleri 2-3 jilet markası arasına aldılar jileti, ben de aynı dusuncedeyim. Edwin Jagger DE89 , Muhle r89, Wilkinson, merkur 42c (1904 closed comb) ile denendi her kullanan iyi sonuc aldı, ben Merkur 42c ve EJ DE89 ile denedim, biraz daha agresif olan Merkur'un tıraşından daha memnun kaldım.

Ama yukarıda yazılanların hepsi şahsi tecrubedir genel kanıyı bilmiyorum jilet hakkında. Diğer forum üyeleri farklı düşünüyor olabilir Smile. Siz de bir deneyin kendiniz daha iyi karar verirsiniz...

Hocam olumlu yorum yazan bir iki arkadaş var zaten, bakalım yarında ben deyiyicem EJ chatsword ile mild alet sonucu merak ediyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
(04/06/2014, Saat: 20:07)Eucris Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Hocam kullandığınız ürün resimdekiyle birebir aynı mı?

Üstadım bir de fiyat öğrenmek istemişsiniz. Numune olarak deneme maksatlı aldığımdan fiyatı pahalı olmasına rağmen birer paket aldım beyaz ve siyahtan iki ayrı yerden. Beyazı Alsancak Çarşısı Ankara Moss kozmetikten 2.5 TL'ye siyahı da hemen karşıdaki pasajın girişindeki mağazadan 3 TL'ye almıştım.

Ama toplu alım düşünülürse Adana'da bir kuaför markette 100lük paketi 22 TL'ye gördüm. Burada Ankara'da toplu fiyatına bakacağım fazlysa Adana'ya gittiğimde bir 100lük paketi koleksiyonuma katabilirim Blush.
(04/06/2014, Saat: 20:48)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım bir de fiyat öğrenmek istemişsiniz. Numune olarak deneme maksatlı aldığımdan fiyatı pahalı olmasına rağmen birer paket aldım beyaz ve siyahtan iki ayrı yerden. Beyazı Alsancak Çarşısı Ankara Moss kozmetikten 2.5 TL'ye siyahı da hemen karşıdaki pasajın girişindeki mağazadan 3 TL'ye almıştım.

Ama toplu alım düşünülürse Adana'da bir kuaför markette 100lük paketi 22 TL'ye gördüm. Burada Ankara'da toplu fiyatına bakacağım fazlysa Adana'ya gittiğimde bir 100lük paketi koleksiyonuma katabilirim Blush.
Hocam 100lük 22 TL bence jilet iyiyse,sahtesi falan değilse gayet uygun bence 5'lik kutusu 1.1 TL'ye gelir.Derby fiyatına neredeyse.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 13,842 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,501 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,189 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gilette blue blades Legend 15 8,363 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  Gillette Wilkinson Sword ismailinbiri 23 10,727 05/01/2020, Saat: 00:30
Son Yorum: Sheeplessness
  LOI Titanium (Salon Blades) sfenks 5 4,863 30/03/2019, Saat: 23:50
Son Yorum: CtrlKML
  1970 üretimi Wilkinson jilet Nihil79 7 17,353 07/02/2019, Saat: 17:21
Son Yorum: mustbe
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,751 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka
  VIKING`S DOUBLE EDGE RAZOR BLADES totan35 6 10,471 12/07/2014, Saat: 01:05
Son Yorum: 1912
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,239 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: