1 aylık araştırma sonucum
(27/03/2018, Saat: 21:51)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bilge_Kagan komşum hoşgeldiniz . Geleneksel tıraşa başlayınca çok çok hassas dediğiniz cildinizin hassas olmadığını fark edeceksiniz doğru makina ve jileti bulduğunuz noktada tüm sıkıntılarınız geri de kalacak . Aynı hususları kendim de yaşadım .

Size birinci tavsiyem sakal çıkış yönlerinizi tespit etmeniz ona göre makinayı tutup tıraş olmanız .

2. Olarak kesinlikle bastırma yapmayınız

3. Pre shave krem yerine yağ olanı tercih ediniz komşum floid pre shave oil önermiş yerinde bir tercih . (((((((Burada yağ kullanımı hakkında biraz daha bilği vereyim yüzünüzü ıslıyorsunuz kesinlikle havlu ile kurulamadan yağı yüzünüze masaj yaparak yediriniz 5 dakika sonra fırça sabun ile yüzünüzde , tasda hangisini severseniz artık köpük yapıp tıraşa başlayınız 1. Perde bitip   2. Perdeye başlarken de yüzünüzü kesinlikle yıkamayın yağın etkisi kaybolmasın diye bunun yerine fırçanızın ucuna iki üç damla su damlatıp devam edin . ))))))))

4. Olarak alabildiğiniz kadar bol çeşit jilet sample yapın . ( çok değişken çünkü jilet sadece cild seçmez ayrıca makina seçer bunu deneme yanılma ile bulacaksınız )

5. Olarak ben finest maseto fırçayı özellikle tavsiye ederim . 26 mm olanı

6. Şimdi makina olarak size tavsiye edilen makinaların hiç birini öneremiyorum .
Size makina önerilerim

- muhle rocca
- futur
- timeless 0.95 gap olanı
- Att R tabla
- Rocnel elit 1.00 gap olanı

Ek olarak R-41 olabilir fakat her günkü tıraşda cildi çok yıpratır günlük olarak ideal değil .

Öncelikle cevap için herkese teşekkürler hepsini alıntılamayı beceremiyorum burdan genel cevap vereyim. Ortak görüş makinamın biraz daha agresif olması de89 sakallarımı alması için biraz bastıracağım o da tahrişe neden olacak büyük ihtimalle. O yüzden adresif makina konusunda kararsız kaldım farklı şeyler önerdiniz? Sonuç olarak tıraş öncesi yağ sürmeyi proraso sabun alma konusunda karar kıldım. Jiletler de belli oldu. Tek pürüz makina konusunda. Toparlayacak olursak son bağlamda makina konusunda ne önerirsiniz? Bu önerilen 4-5 makinadan hangisini alacağım ikiler gibi değil bunlar pahalı o yüzden deneme yanılma olmaz birini almam lazım maalesef
(27/03/2018, Saat: 22:15)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle cevap için herkese teşekkürler hepsini alıntılamayı beceremiyorum burdan genel cevap vereyim. Ortak görüş makinamın biraz daha agresif olması de89 sakallarımı alması için biraz bastıracağım o da tahrişe neden olacak büyük ihtimalle. O yüzden adresif makina konusunda kararsız kaldım farklı şeyler önerdiniz? Sonuç olarak tıraş öncesi yağ sürmeyi proraso sabun alma konusunda karar kıldım. Jiletler de belli oldu. Tek pürüz makina konusunda. Toparlayacak olursak son bağlamda makina konusunda ne önerirsiniz? Bu önerilen 4-5 makinadan hangisini alacağım ikiler gibi değil bunlar pahalı o yüzden deneme yanılma olmaz birini almam lazım maalesef

iiyi akşamlar,
bende ej de89 kullanıyorum ve hergün tıraş oluyorum. normalde mach 3 kullanıyordum ve kullandığım günlere lanet ediyorum. jilet olarakta feather kullanıyorum. keskin ama biraz yakıyor. ej de89 tavsiye ederim feather için net bir şey söyleyemem.
(27/03/2018, Saat: 22:18)yakaryos Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iiyi akşamlar,
bende ej de89 kullanıyorum ve hergün tıraş oluyorum. normalde mach 3 kullanıyordum ve kullandığım günlere lanet ediyorum. jilet olarakta feather kullanıyorum. keskin ama biraz yakıyor. ej de89 tavsiye ederim feather için net bir şey söyleyemem.

Peki sakallarınız benim ki kadar yatık mı çıkıyor. Yani mac3 ile tıraş olduktan sonra yüzünüz hala tıraş olmamış gibi oluyor muydu
@Bilge_Kagan komşum hoşgeldin.

Benim sakallarım da çok sıkı ve sert. Dikenli tel gibi, hal böyle olunca Mac 3, Proglide, Fusion gibi kartuşlular benim başımın derdi olmuşlardı. Kesmeye kesmez, avuç dolusu para verirsin 5 tıraş sonra körleşir, sakalı çeke çeke kese kıl dönmesi yapar, kızarıklığı, tahrişi, ıdısı, bıdıs bitmezdi benim için. Hayır kartuş masrafından kurtulmak için dedim iyisi mi hurdaya çıkmış bir gemi alayım yüzümü sürteyim bari masraftan kurtuluruz.
Şaka bir yana ıslak tıraş olayına adım attıktan sonra dünya varmış dedim aynısı sizin için de geçerli olacak ancak siz kendinize uygun jilet&makine kombinasyonunu yakaladığınızda tam anlamıyla geçerli olacak.

ha jilet tavsiyesine gelince aşağıdaki jiletler bana çok iyi geldi beğendiğim için paylaşıyorum inşallah sizi de üzmezler;

1. Gilette 7 o'clock
2. Treet Classic
3. Yeşil Astra
4. Feather
5. Pherma Sharp Yarım Jilet.

Fırça olayına gelince diğer Üstadlarım fırça işini çok daha iyi bilirler ama kendi adıma konuşacak olursam benim sakala porsuk fırça olmuyor illa ki domuz kılı olacak foşur foşur sakalı kaldıra kaldıra sabunu köpürtecek yüzümde, güzel bir masaj yapacak cildime, ondan sonra girişiyorum sakallara Ustura yada DE ile mis.

sıhhatler olsun.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(27/03/2018, Saat: 22:29)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bilge_Kagan komşum hoşgeldin.

Benim sakallarım da çok sıkı ve sert. Dikenli tel gibi, hal böyle olunca Mac 3, Proglide, Fusion gibi kartuşlular benim başımın derdi olmuşlardı. Kesmeye kesmez, avuç dolusu para verirsin 5 tıraş sonra körleşir, sakalı çeke çeke kese kıl dönmesi yapar, kızarıklığı, tahrişi, ıdısı, bıdıs bitmezdi benim için. Hayır kartuş masrafından kurtulmak için dedim iyisi mi hurdaya çıkmış bir gemi alayım yüzümü sürteyim bari masraftan kurtuluruz.
Şaka bir yana ıslak tıraş olayına adım attıktan sonra dünya varmış dedim aynısı sizin için de geçerli olacak ancak siz  kendinize uygun jilet&makine kombinasyonunu yakaladığınızda tam anlamıyla geçerli olacak.

ha jilet tavsiyesine gelince aşağıdaki jiletler bana çok iyi geldi beğendiğim için paylaşıyorum inşallah sizi de üzmezler;

1. Gilette 7 o'clock
2. Treet Classic
3. Yeşil Astra
4. Feather
5. Pherma Sharp Yarım Jilet.

Fırça olayına gelince diğer Üstadlarım  fırça işini çok daha iyi bilirler ama kendi adıma konuşacak olursam benim sakala porsuk fırça olmuyor illa ki domuz kılı olacak foşur foşur sakalı kaldıra kaldıra sabunu köpürtecek yüzümde, güzel bir masaj yapacak cildime, ondan sonra girişiyorum sakallara Ustura yada  DE ile mis.

sıhhatler olsun.

Hoşbulduk komşum ilgin ve cevabın için teşekkürler. Deneyeceğim kombinasyonları az çok belirledim tek sorun makina kaldı. Üstadlar sakal yapımdan dolayı biraz daha agresif makina almamı söylüyorlar
(27/03/2018, Saat: 22:15)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle cevap için herkese teşekkürler hepsini alıntılamayı beceremiyorum burdan genel cevap vereyim. Ortak görüş makinamın biraz daha agresif olması de89 sakallarımı alması için biraz bastıracağım o da tahrişe neden olacak büyük ihtimalle. O yüzden adresif makina konusunda kararsız kaldım farklı şeyler önerdiniz? Sonuç olarak tıraş öncesi yağ sürmeyi proraso sabun alma konusunda karar kıldım. Jiletler de belli oldu. Tek pürüz makina konusunda. Toparlayacak olursak son bağlamda makina konusunda ne önerirsiniz? Bu önerilen 4-5 makinadan hangisini alacağım ikiler gibi değil bunlar pahalı o yüzden deneme yanılma olmaz birini almam lazım maalesef

Komşum Mühle rocca ve futur benim önerdiklerim arasında fiyatı en makul olanları . Aralarındaki fark futur ayarlı Rocca ayarsız .

İsterseniz size şöyle Önerimde bulunayım impa ticaretten ( extrashaving.com) bir tane rimei makina alınız ( 15 tl fiyatı var ) bir ısınma turu yapın .
25a5bbl.jpg
ounjms.jpg
65yd6r.jpg

Bu tıraşı 1 saat önce oldum. İşte yüzeyde kalan sakallar ve tahriş maalesef
Görünüşe göre ej 89 işinizi görmez ben ej 89 u günlük olarak kullanıyorum orta yoğunlukta sakalım var. İki perdede olumlu sonuç alıyorum. Sizin için en ideali ayarlı aletlerden biri olabilir.Deneyerek uygun kademeyi kendiniz bulursunuz. Jiletide deneyerek seçerseniz kendinize uyan konforu yakalarsınız.Tecrübeli ustalar daha fazla yardımcı olacaktır.
Merhaba

Jiletle ya da herhangi bir yöntemle sakalınızı keserek bu durumu gidermeye çalışmaktansa başka bir yöntemi size öneririm. Sakallarınızı yanlış bir teknik ile aldığınızı düşünmüyorum. Sakal köklerinizin yapısı ile ilgili olarak sakallarınızı düzgün kesseniz bile siyah köklerin görünebileceği bir görünüme sahipsiniz.

Yüz bakım ürünlerinin içerisinde, suratımızın belirli ihtiyaçlarını karşılayan kozmetik malzemeler bulunuyor. Kıl köklerini dengeli bir durumu getiriyor ya da derinizin içinde orantılı bir şekilde saklanmasını sağlıyor. Bu sayede tıraş olduğunuzda sakalınızın gerekli olan kısmı kesiliyor ve istediğiniz gibi güzel sakal olmuş hisse uyandırıyor. Sanırım yüz derinizin olması gerektiği gibi onarılması gerekiyor. Bu süre zarfı içerisinde aralıklı tıraş olmanız da gerekebilir.

Elbette ki jiletli yöntemlerle de daha keskin araçlarla, daha tehlikeli açılarla kıl köklerinizi (belli bölümünü) de alıp istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz ama uzun vadede derinize zarar verip daha kötü kısır döngüye de girebilirsiniz.

Güvenirliğine inandığınız evde hazırlanan yüz maskelerini de deneyebilirsiniz(Hafta sonları). Yüz maskeleri içinde belirli periyotlarla uygulandığında deriyi yenileyen türleri bulunuyor. Tabi ki ben genel olarak söyledim bunları uzmanına danışarak yapmanızı tavsiye ederim.

Saygılar
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Öncelikle hoşgeldiniz, geleneksel tıraş konusunda henüz 1 yıllık tecrübeye sahibiyim.
Bu süre zarfında birkaç çeşit fırça (Porsuk/Domuz kılı) , makine (Rimei, EJ89, Progress), sabun (Cella,Arko,Derby)
ve bolca jilet (20'nin üzerinde) çeşitlerini denedim. Halen araştırmaya da devam ediyorum Smile
Son dönemde kullandığım ve oldukça da memnun kaldığım ekipmanları sizinle paylaşmak ve tavsiye etmek istiyorum.

- Merkur Progress (Ayarlanabilir Tıraş Aleti)
- Semogue 830 (Domuz Kılı Tıraş Fırçası)
- Cella Sabun (Tıraş Sabunu) veya Nivea Tıraş Kremi
- Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyası
- Fonexman After Shave Balm
- Omega Şap Taşı
- Jilet (Tercih sıralamam; en çoktan en az beğendiğime göre)
+Gillete 7 O'clock Sharp Edge
+Perma-Sharp
+Feather
+Polsilver
+Astra Superior Stainless

@dikdik_s komşumun dediği gibi "Progress candır"
Evet, hakikaten Candır Smile

Keyifli tıraşlar diliyorum,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  4 Aylık Klasik Tıraş Maceram SumNauta 15 9,699 09/06/2017, Saat: 17:04
Son Yorum: SumNauta