İNCELEME : Prosar Traş Kremi
Daha önce komşumuz Yunanistan'ın "Splendid" tıraş tozu ile ilgili incelememi sizlerle paylaşmıştım. Bugün yine Yunanistan'dan
bir tıraş kreminin, "Prosar" 'ın sizler için incelemesini yapmaya çalışacağım. Bu ürünü bana @posicor komşumuz inceleme karşılığı
göndermişti. Splendid ile tecrübem çok memnun edici olmadığı için açıkçası Prosar'ın incelemesini biraz öteleyip, Cella, Tabac ve Arko
ile keyifli tıraşlardan sonra nasip bugüne imiş. Fakat itiraf etmeliyim ki Prosar beni oldukça şaşırttı. Sanırım beklentimi çok düşük tutmuşum.

Krem 80ml'lik şık metal bir tüpün içinde piyasaya sürülmüş. İçeriğini2vishf9.jpg kutusun üzerinden aktarıyorum :

2vishf9.jpg

Prosar Tıraş Kreminin İçeriği:
Aqua (Su)
Stearic Acid,
Potassium Hydroxide,
Propylene Glycol,
Lauric Acid,
Myristic Acid,
Glycerin,
Boric Acid,
Lac,
Parfum,
Sodium Silicate,
Sodium Hydroxide,
Disodium EDTA,
Triclosan.

Köpük :
Göz kararı bir miktar kremi tasta domuz kılı fırçam ile köpürttüm. Çok kısa sürede krema kıvamında yoğun ve bol miktarda köpük oluştu. Üç perdelik tıraştan sonra hala fırçamda 1-2 perdelik daha köpük kalmıştı. Köpüğün kıvamı Tabac'ın köpüğü gibi oldukça yoğun. Çok baskın olmayan, ferahlatıcı belki biraz da limon ağırlıklı hoş bir kokusu var.

29wkghv.jpg

2z6gpav.jpg

Performans : Köpük yüzünüzde kalın bir tabaka halinde kalıyor ve tıraş süresince ne bir sönme ne de kuruma olmadı. Hem ustura hemde DE perforansını görebilmek için ilk perdede ustura, ikinci ve üçüncü perdede DE (Gilette Slim 5.ayarda) kullandım. Köpüğün yastıklama özelliği ve kayganlığı oldukça iyi. Fakat performansın DE ile çok daha arttığını hissediyorsunuz. Koruyuculuğu bir çok sabun ve kremden daha iyi. Herhangi bir tahriş veya kızarıklık oluşmadı.

Tıraş sonrası: Cildinizde Cella ile hissettiğiniz kadar olmasa da yumuşaklığı hissediyorsunuz. Nemlendirme ortalamanın üzerinde. Balsam kullanma ihtiyacı hissetmedim.

Özet olarak, iyi bir köpük, ortalamın üzerinde bir performans ve keyifli bir tıraş sonrası rahatlama. Rotasyonda bulunmasını rahatlıkla önerebileceğim bir ürün. @posicor komşuma beni bu ürünle tanıştırdığı için teşekkür ederim.

Bu arada @mertsel komşumuzdan satın aldığım scuttle harika. Herkese tavsiye ederim. Ellerine sağlık @mertsel !

Sakalınızın çabuk uzaması dileğiyle,
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
İnceleme icin cok tesekkur ederiz.
Mertsel ustada sormustum, yenilerinde de mantar varmı demistim, yok dediydi, sizinkinde fotoda var. Olmadı yeni scuttlelara bizde mantar isteyrukk.
(13/03/2018, Saat: 18:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme icin cok tesekkur ederiz.
Mertsel ustada sormustum, yenilerinde de mantar varmı demistim, yok dediydi, sizinkinde fotoda var. Olmadı yeni scuttlelara bizde mantar isteyrukk.

Üstad Mantarı ben koydum. Kemeraltından almıştım.
Hocam hep sahsi calısıyorsunuz, hic demiyorsunuz agalar alıyorum isteyen varmı diye. Ben onun entresan farklı biseyini buldum ısıya dayanıklı silikon tıpa onu kullanıyorum ama gereksiz pahalı labaratuar urunu. Hem mantarın daha bir otantik gorunumu var o yuzden, fiyat dukkan tarifi isteyen komsular olursa ileride yardımcı olursanız sevinriz. Saygılar.
@habaz komşum ellerinize sağlık inceleme için teşekkürler.
(13/03/2018, Saat: 18:41)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hep sahsi calısıyorsunuz, hic demiyorsunuz agalar alıyorum isteyen varmı diye. Ben onun entresan farklı biseyini buldum ısıya dayanıklı silikon tıpa onu kullanıyorum ama gereksiz pahalı labaratuar urunu. Hem mantarın daha bir otantik gorunumu var o yuzden, fiyat dukkan tarifi isteyen komsular olursa ileride yardımcı olursanız sevinriz. Saygılar.
Bende fazla var. İsterseniz size de verebilirim. Tabii İzmir'de iseniz.
Abi benim ihtiyac yok, izmirli diger komsuların olurmu bilmiyorum. Bir bulusmaya gelirsin talibi cıkarsa veririrz yoksa goturursun geri yedek olarak baba. Sagolasın.

@Mavibu komsum, ozel kutunuz dolmus sanırım, biraz bosaltırsanız iyi olur (klasor yonetiminden)
(13/03/2018, Saat: 18:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi benim ihtiyac yok, izmirli diger komsuların olurmu bilmiyorum. Bir bulusmaya gelirsin talibi cıkarsa veririrz yoksa goturursun geri yedek olarak baba. Sagolasın.

@Mavibu komsum, ozel kutunuz dolmus sanırım, biraz bosaltırsanız iyi olur (klasor yonetiminden)

Aslında özellikle scuttle için almadım. Amatörce şarap imalatı yaptığım için mantar, şişe, maya, dezenfektan (eski DE'lerin sterilizasyonunda kullanılabilir) gibi malzemler stoklarımda mevcut ve gerektiğinde alınabilecek yerleri biliyorum. Bu tip malzemelere ihtiyacı olan komşularıma yardımcı olabilirim
Köpük oldukça başarılı görünüyor. İnceleme için sağolun.
Bu arada forumda yeni sayılırım, scuttle için halen daha Mertsel üstada danışabiliyor muyuz? Yoksa bunlar sadece belli bir dönem mi üretildi ve bitti?
"A Samurai always wears two swords."
Güzel bir inceleme yapmışsınız elinize sağlık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(13/03/2018, Saat: 18:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi benim ihtiyac yok, izmirli diger komsuların olurmu bilmiyorum. Bir bulusmaya gelirsin talibi cıkarsa veririrz yoksa goturursun geri yedek olarak baba. Sagolasın.

Sorun çözüldü çok sağolasın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,084 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,075 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737
  "PERMATİK" Tıraş Kremi mancho 22 33,119 30/07/2022, Saat: 14:56
Son Yorum: namioguz