Martin Amca LSV Tıraş Sabunu
@marek komşum evet Fransa da ABD de kendi atölyesinde, evinde böyle emek verip sabun yapanlara değer veriliyor ürünleri alınıyor. Tabii ürünlerin ambalaja girdiği zaman fiyatı da bariz bir şekilde artıyor. Fiyatının yüksek meblağlar olmasının nedenini ben el emeğine verilen değere ve üreticinin de kendi ürettiğine değer vermesine bağlıyorum. Peki biz ne yapıyoruz bunu konuşalım. 2012 yılından beri aramızda bulunan @martin amca kendi yaptığı tıraş sabunları tekrar söylüyorum bizim için bir ilkti. Değerini biliyorduk ya da değer verdiğimizi düşünüyorum Martin amca da da iyi bir intiba bıraktığımızı düşünüyorum çünkü eskilerden kalıp forumu bırakmayan nadir komşularımızdan. Ancak 'ne yazık ki son aylarda Martin amcanın karşılaştığı haksızlıklar beni şoke etti ve Martin amcayı da rahatsız etti. Kendi adıma sadece millet olarak genel özelliğimiz olan meyve veren ağacı taşlama işini bu forumda yapmayalım, kıymet bilelim. Aramızdan 'ne güzel markalar çıkardık, Rocnelleri, Razorusları, Extrashaving ve nicelerini aramızdan çıkaran bu forum Martin amca gibi bir değerinde kıymetini bilmeli. Belki kendisi de isterse güzel bir tıraş sabunu markası Turkiyeye kazandiririz. Çünkü dünyadaki örneklerinden kalite olarak fark yok hatta artısı var ki o da milli olması.

Bende Ankara da ikamet etmediğimiz için maalesef sabun dağıtımı ve organizesi konusunda yardımcı olamıyorum. Ankara ekibi güzel bir organizasyona imza atabilirler hatta @starex komşum güzel tıraş videolarından birini martin amcanın Lösante hastanesinde satışı yapılan sabununu tanıtarak sabun hakkında görsel olarak komşularımıza güzel bir fikir vermiş olur. Bilmem kendisi de uygun görür mü ?
Incelememi beğenen komşularıma teşekkür ediyorum. Elimde incelemem gereken 4 cesit(keçi sütlü, tarçınlı, zeytin yagli ve badem yağlı) martin amca sabunu daha var.
Katılma tarihi: 2011
@Fallschirmjäger Hocam bizler Martin amcanın kıymetini mümkün mertebe biliyoruz. Martin abi ki kendisi akademisyen ve entellektüel bir kişiliğe sahip birisi. Ne yaşandığını tam bilmiyorum ancak özel hayatında yaşadığı sıkıntılar ve yanlış bilmiyorsam evladını kaybetmesi gerçekten çok acı...

Bu arada zeytinyağlı sabunu bir Harika
Komşum incelemeniz için tebrikler. Her ne kadar benim kullandığım sabunlar çeşit ve kalite açısından buradaki üstadlardan çok geride olsa da, tanıtım amacıyla tabi ki kullanırım.
Etkinlik olursa katilirim
Ankara’daki dostlarımızdan biri gönüllü olur bir liste oluşturur ve isteyenlere gönderirse biz de seve seve alır ve destek oluruz . Onceligimiz her zaman içimizdeki degerlere
yaşam bir zevktir
Ankara'daki komşularımız ön ayak olabilirlerse ben de varım.
Sevgili Dostlar

güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Falschmjager in özelden sorduğu bir soruya cevap vereyim burada. Neden esans kullanmıyorum? Esans kullanımının iki sıkıntısı var. Birincisi hemen bütün esanslar allerjendir ve bazı bünyelerde allerji yapabilir. İkincisi esansın ölçüsünü çok iyi ayarlamak gerekiyor. Fazla kullanıldığında köpüğün kalıcılığını azaltıyor.

sevgiler

Martin Hoca
Elinize dilinize sağlık komşum, sabunu yapanda sağolsun. Ayrıca köpüğüde çok güzel görünüyor.
Bugün LSV dükkan'ı telefonla aradım. Bu sabundan ellerinde kalmamış. @martin amcamız temini konusunda yardımcı olabilir mi acaba?
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@samet komşum sende sağol forumumuz da sağolsun. Ticarî sabunlara ihtiyaç duymayacağım kadar martin amca sabununum olmasını çok isterdim ancak bu sabunu martin amca ürettiği sürece kullanacağımız gerçeği de var. @habaz komşum sizlerin ve diğer denemek isteyenler için üzüldüm. Martin amca bu işin ticaretini aslında hiç yapmadı kendisi bir hobi bir uğraş olarak yaptığı bu sabunları bizim de ricamızla forumda maliyetinde fiyatlarla ya da losev gibi hayır kurumlarında satışa sunuyor. @martin amcanın da talepleri dikkate alıp foruma bir güzel sabun daha hediye etmesini diliyorum. Hakikaten bu fiyatlara bu sabunlara sahip olmak kelimenin tam anlamıyla bir hediye oluyor.
Katılma tarihi: 2011

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 159 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,219 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,222 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,062 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,460 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,415 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,632 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: