Haftalık Olarak Tıraş Ekipmanını Seçmek
Bir şeyi merak ediyorum komşular. Belki soru tuhaf ama Rotasyonu nasıl yapıyorsunuz. Mesela bir hafta hep aynı sabun ve as mi? Yoksa o haftanın her gün farklı sabun mu kullanmalı? Bunun cilde yararı/zararı nedir?

Misal : Şu an rotasyonumda : SV, Haslinger, rose of bulgaria krem ve faena sabun var. 3 tane de as var. ( le peer, rose of bulgaria, adidas ) + her tıraşta As sonrası proaso balm. Jilet/ makine sabit (ej 89/ polsilver)

İki günde bir, haftada 3 gün traş oluyorum.

Haftalık mı ekipman seçip gitmek iyi
Günlük mü? Sanki haftalık daha iyi olacak. Cildin alışması vs için. Sizin tercihiniz nedir?

* Soruyu da doğru yere mi açtım. Mod komşu belki beyin fırtınasına da taşıyabilir
İşin mantıksal tarafını bilmiyorum. Yani cilde faydalı/daha az zararlı olan nedir o konuda bir fikrim yok. Tamamen kişisel tercih ve durumdan dolayı benim seçimim.

Biraz fazla tıraş aleti aldım son dönem. Biriktirme amaçlı elimde bulunmasını seviyorum tamam ama sadece bakmak istemiyorum aldığım aletlere. Tıraş da olmak istiyorum. Fakat sayı fazla olunca sırayla tıraş olmaya kalksam, usturaları da katsam işin içine 20 günde bir sıra gelecek. O şekilde yapınca, daha elim bir alete alışmadan ötekine geçmek durumunda kalıyorum ki bu da hiç keyif vermiyor. Bir de işin içine jilet mevzusu girince sabunu bir tarafa bıraksak 20x20=400 değişken oluyor ki o şekilde yapınca işler arap saçına dönüyor.

Sabun ve krem olarak elimde çok fazla seçenek yok.

Önceliğim sabunlardan yana olduğu için şöyle yapıyorum. Hafta sonunda veya hafta başında bir alet seçiyorum. Bir kaç çeşit de jilet ve bir sabun. Hafta boyu aynı aletle aynı sabunu ve iki günde bir de değiştirerek jiletleri kullanıyorum. Böyle 6 tıraş oluyor. 7. gün ise Usturalardan biri ve jiletliyse bir başka jilet ve kremlerden birisiyle tıraş oluyorum.

Her gün tıraş oluyorum. Haftada en azından bir gün dinlendirmek daha iyi olabilir aslında ama merakımı yenemeyip yine tıraş oluyorum. Bugün son yolladığım haftanın tıraş ekipmanına ufak bir çalım atıp herşeyi değiştirdim.

Agresif alet sevenler için forumda başlığı da olan Rapid Jilet Taşıyıcı'yı tekrar ve tekrar ısrarla tavsiye ederim. İlgili başlıkta yaptığım ufak modifikasyonu yazdım. Bir de alırken jileti düzgün tutanını iyi seçmek gerekiyor. Kaplama kalitesini bir kenara bırakırsak, modifikasyondan sonra agresif sınıfta en keyif veren alet bu oldu.(R41 iyi güzel hoş ama kıyaslarsam bu kadar keyifli değil tıraşı) 4-5 keredir farklı zamanlarda deniyorum ve her seferinde sıfıra yakın tahriş ve ilk perdede dahi çok yakın süper şahane bir tıraş sunuyor.
Ben tıraş malzemelerini haftalık kullanıyorum. Performasına dair görüşüm ya da kendi kişisel değerlendirmem ancak üst üste 5 gün kullanınca oluşuyor. İlk gün beğenip daha sonra vaz geçtiğim ürünler oluyor. Beğenmediysem devam etmiyorum, beğendiysem rotasyona alıyorum. CUmartesi günü rastgele ürünler seçiyorum, Pazar günü tıraş olmadığım için daha saldırgan ürünleri C.tesi kullanıyorum.

Şimdilerde günlük tıraşta cildi fazla yormamak için bir gün yumuşak diğer gün saldırgan, bir gün tek perde, sonraki gün 2 perde şeklinde bi rotasyon var aklımda. Wink
(01/02/2018, Saat: 18:46)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tıraş malzemelerini haftalık kullanıyorum. Performasına dair görüşüm ya da kendi kişisel değerlendirmem ancak üst üste 5 gün kullanınca oluşuyor. İlk gün beğenip daha sonra vaz geçtiğim ürünler oluyor. Beğenmediysem devam etmiyorum, beğendiysem rotasyona alıyorum. CUmartesi günü rastgele ürünler seçiyorum, Pazar günü tıraş olmadığım için daha saldırgan ürünleri C.tesi kullanıyorum.

Şimdilerde günlük tıraşta cildi fazla yormamak için bir gün yumuşak diğer gün saldırgan, bir gün tek perde, sonraki gün 2 perde şeklinde bi rotasyon var aklımda. Wink

(01/02/2018, Saat: 01:34)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşin mantıksal tarafını bilmiyorum. Yani cilde faydalı/daha az zararlı olan nedir o konuda bir fikrim yok. Tamamen kişisel tercih ve durumdan dolayı benim seçimim.

Biraz fazla tıraş aleti aldım son dönem. Biriktirme amaçlı elimde bulunmasını seviyorum tamam ama sadece bakmak istemiyorum aldığım aletlere. Tıraş da olmak istiyorum. Fakat sayı fazla olunca sırayla tıraş olmaya kalksam, usturaları da katsam işin içine 20 günde bir sıra gelecek. O şekilde yapınca, daha elim bir alete alışmadan ötekine geçmek durumunda kalıyorum ki bu da hiç keyif vermiyor. Bir de işin içine jilet mevzusu girince sabunu bir tarafa bıraksak 20x20=400 değişken oluyor ki o şekilde yapınca işler arap saçına dönüyor.

Sabun ve krem olarak elimde çok fazla seçenek yok.

Önceliğim sabunlardan yana olduğu için şöyle yapıyorum. Hafta sonunda veya hafta başında bir alet seçiyorum. Bir kaç çeşit de jilet ve bir sabun. Hafta boyu aynı aletle aynı sabunu ve iki günde bir de değiştirerek jiletleri kullanıyorum. Böyle 6 tıraş oluyor. 7. gün ise Usturalardan biri ve jiletliyse bir başka jilet ve kremlerden birisiyle tıraş oluyorum.

Her gün tıraş oluyorum. Haftada en azından bir gün dinlendirmek daha iyi olabilir aslında ama merakımı yenemeyip yine tıraş oluyorum. Bugün son yolladığım haftanın tıraş ekipmanına ufak bir çalım atıp herşeyi değiştirdim.

Agresif alet sevenler için forumda başlığı da olan Rapid Jilet Taşıyıcı'yı tekrar ve tekrar ısrarla tavsiye ederim. İlgili başlıkta yaptığım ufak modifikasyonu yazdım. Bir de alırken jileti düzgün tutanını iyi seçmek gerekiyor. Kaplama kalitesini bir kenara bırakırsak, modifikasyondan sonra agresif sınıfta en keyif veren alet bu oldu.(R41 iyi güzel hoş ama kıyaslarsam bu kadar keyifli değil tıraşı) 4-5 keredir farklı zamanlarda deniyorum ve her seferinde sıfıra yakın tahriş ve ilk perdede dahi çok yakın süper şahane bir tıraş sunuyor.

Teşekkür ederim Smile Haftalığa geçiyorum bende artık. Bu daha mantıklı görünüyordu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 333,794 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 336,992 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,329 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 927 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,528 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,250 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,086 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,268 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,538 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,484 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: