La toja stick
at kili yuzde nasil? avantaji var mi?
kopuk tutması iyi
iyi de kopuk yapıyor
pure badger kıvamında sertligi var ancak batmıyor
kokusu bir fume yemistir palmolive nin koku giderici sıvı sabunlarıyla duzelttim ama agır bir at kokusı vardı baslarda ozellikle suyu yiyince
guzel kullanılabilecek bir fırca
Arkadaslar bugun sonunda kullandım

Sabunun kokusu oldukça karismatik. Kopuk oluncada koku degismiyor. Oldukca guclu bir kopugu var. Yogurt kıvamını uzun sure korudu. Koruyuculugu, kayganlıgı ve verdigi his benden tam not aldı. Cellayı kullananlar bilir Cella tıraş sonrası cok guzel bir yumusaklık verir cilde bu sabunda cella kadar olmazsa da yumusaklık saglıyor. Bilinen bizim Arkoya kıyalarsam, kopuk biraz daha kıvamlı, kokusu erkek parfumu gibi, koruma ve kayganlık Arko dan bir tık ileri Cella dan geri. Cella varken deger mi? Bence degmez ancak bir indirim denk gelirse kargonuzda ucret degisikligi yapmazsa ekleyin ve deneyin buyuk olasıkla seveceksinizdir. Bununla birlikte aldıgım Lea bildiginiz Omo Matik gibi ve basarisiz ona ait yorum yazacagim firsat buldugumda fakat La Toja daha iyi alternatif Lea ya gore. Palmolive ile kıyaslarsam Palmolive daha kullanıslı ve ucuz. Baslarda biraz farklı geliyor tallow based alıskanlıgı olanlara ancak alısınca palm ozu extra kaygan ve konforlu geliyor.

Biterse alır mıyım? Belki ancak stick almak isteyenler bence oncelikle Palmolive almalı. Efendim Palmolive siddetle onerilir bu ehh iste,

Selamlar.
Ben de İspanya'dan almıştım. Gayet güzel kokan ve koruyuculuğu ve nemlendiriciliği orta düzeyde bir sabun. Fakat sabunun kabı harika. Seyahatlerde yer kaplamadığından seyahat çantamda bir adet bulunduruyorum
geçenlerde ispanya'dan gelen bir arkadaşım getirdi. (kendisi de aslında buralarda bir yerlerde ama nickini bilmiyorum Big Grin ). Kendisi bana vermeden önce bir tur denemiş. Açıkçası denedikten sonra arkadaşın sadece 1 tane getirmiş olmasına da üzüldüm diyebilirim. koruyuculuğunu beğendim. köpük ve kokusu da güzel. Ancak içinde don yağı içeriği göremedim (Sodium tallowate)-yoksa daha iyi bence-. Acaba bu sabun da tam bitkisel olabilir mi? Proraso gibi.
Benim açımdan tek sıkıntı stick sabun kullanımına alışık olmamamdan dolayı kullanırken zorlanmam oldu. önce yüzümü ıslattım. stick'i yüzümde her yere sürdüm. Sonra fırçayı ıslatıp biraz da fırçaya sürdüm sabun. ondan sonra da yüzümde köpürttüm. İlk deneme gayet iyiydi. Sonraki denemelerimin sonucunu yazarım. Bana sanki olmazsa olmaz bir sabun gibi gelmedi.Yani bir proraso, cella, tabac, speick gibi dolabınızda muhakkak bulunsun diyemem. Ama sevenleri ve müdavimleri muhakkak olacaktır.
Bir de bir noktaya değineyim. Forumlarda arkoya benzetiliyordu. Ancak ben biraz farklı buldum. Yani "aman yurtdışından bir sürü para verip de arko benzeri sabun alınmaz" diye düşünmeyin. bence denemeye değecek ölçüde farklı. Fırsatınız olursa deneyin.
Saygılarımla
Henüz denemedim ama kokusu çok hoş.Eyüp Sabri incir kolonyasına çok benzer bir kokusu var.
3 Sene sonra konuyu canlandırayım. İspanyolların ve buradaki yorumların gazına gelip aldım, güzel sabun, iyi köpürüyor ama kokusu aynı pritt gibi. Sevmediğimden değil ama tipi de kokusu da pritt'e benzeyince bir garip geldi kullanırken Smile

Not : İkisini de henkell üretiyormuş.

Not 2 : Sırf merakımdan la toja ile kağıt yapıştırmayı denedim, yapışmadı. Tersini (pritt ile traş olmayı) denemeyeceğim Smile
Bu sabunu dört-beş kez kullandım. Çok güzel köpük yapıyor. Nemlendiriciliği orta düzeyde, tıraş sonrası hissiyatı da güzel. Kokusunu şahsen beğendim, tıraş sonrası da koku hissediliyor. Tütün notaları baskın gibi geldi bana, tabac a benzer sanki. Seyahatlerde rahatlıkla kullanilabilir, üzmez. Bence fiyatına göre iyi bir sabun.
Arkadaslar merhaba, Barcelona'dan gelirken fazladan 1'er adet La Toja sabun ve kreminden getirdim. Sabun 50g, krem 150ml. İkiside kullanilmamis ve hic acilmamis. Foto gonderebilirim. Almak isteyen olursa benimle iletisime gecebilir
Bu sabunla ilgili izlenimim tam bir eziyet olduğu yönündeydi, triple milled bir sabun kadar sert bir stick sabun, yüze sürmesi imkansız, fırçayla yüklemesi imkansız...

Derken 7 ay ara sıra ıslatıp kullanmayı denedikten sonra, yumuşadı ve kaba basılmaya uygun hale geldi, ben de bunu domuz kılı fırçalar için break-in sabunu olarak kullanmaya karar verdim, avcumda yoğurup bir kaba bastım, başladım yüklemeye, anında yüklendi, dedim "hemen heyecanlanma" ıslak elime daireler çizerek yedirdim, ve aman Allah'ım, o nasıl bir köpük, saponifiçyolar yanında halt etmiş. Dolgun, kremamsı, kaygan...

Bunu gel-tır'daki herkes görmeli diye düşünüp fotoğraflamaya çalışırken şarj bitti, elimdeki köpüğü yıkamak zorunda kaldım, fırçada kalan köpük yedi-sekiz dakika sonra hala formunu hiç kaybetmemişti.
15f6nom.jpg
2u9rifl.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,091 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  Palmolive stick haaydin 72 60,811 06/02/2022, Saat: 19:19
Son Yorum: Johny White
  Lea stick totan35 42 38,207 12/11/2021, Saat: 17:46
Son Yorum: Mustafa40
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 25,864 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  Boots stick sabun mkeskus 0 2,458 30/07/2016, Saat: 11:41
Son Yorum: mkeskus
  Williams Stick eskiuyemnt 20 27,995 19/01/2016, Saat: 23:05
Son Yorum: Kaptan
  Wilkinson stick & Speick stick ynspektas 4 6,669 05/10/2015, Saat: 18:56
Son Yorum: FloydianDM
  Stick sabunları yüzde köpürtmek Nihil79 17 26,282 05/09/2015, Saat: 18:30
Son Yorum: Chinaski
  Stick mi? Kasede sabunmu? tipsol 13 11,341 30/11/2013, Saat: 18:19
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü: