YORUM SİLİNMESİ
Dostlar bu tarz gergin konulardan uzak durmaya çalışıyorum fakat söylemeden geçemeyeceğim,mesaj silinmesi durumunda bilgi verilmesi gerekir.Saçmalıyorsam saçmaladığımı bileyim isterim.
de te fabula narratur.!
@dikdik_s birazdan çalgı çengiye gideceğiz toptan Smile

@protti vecihi birçok resimli mesajın gibi cuk oturmuştu diyecek birşey bulamadım o yüzden ses etmemiştim Smile
Arkadaşlar merhaba,

Yorum silinmesi meselesine önce kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Teknik olarak biz sizlerin yorumlarını silmiyoruz, sadece gizliyoruz. Moderatör arkadaşlar olarak bu konuda dikkat ediyoruz ve bunu yaparken whatsapp grubumuza yazıp birbirimize soruyoruz, fikir birliği ediyoruz. Kökten sildiğimiz yorumlar sadece hatalı mesajlar, yani çift gönderilmiş mesajlar vs. Eğer itiraz vb. durumlar olursa gizlediğimiz mesajları tekrar geri getirebiliriz.

(16/02/2018, Saat: 23:30)Kızılsakal-57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gün de karşılaştığım bir husus hakkında bir sorum var sizlere. Birkaç defa yazdığım yorumların silindiğini fark ettim (en günceli son 24 saat içinde gerçekleşti). Sanırsam bu ikinci defa oluyor. Benim bilmediğim bir sansür mü uygulanıyor bu forumda? Yoksa sistem hatası mıdır? Hiç karşılaşan oldu mu böyle bir durumla? Eğer yorumum yönetim tarafından silinecekse (forum kurallarının dışına çıkma vb davranışlarda) tarafıma neden ve hangi gerekçe silindiğinin moderatörler tarafından yollanmış mesajını almak bu forumun beyefendilik ve nezaket havasına eşlik ederdi. Sistem hatası(server değişikliği, veri kaybı vb.) olanlar kabulümdür, aksi takdirde uyarılmadan ve bilgilendirilmeden silinen yorumlarım olduysa ivedi bir şekilde forumdan üyeliğimin silinmesini yönetimden rica ederim.
Saygılarımla.

Komşum selamlar. Bugün bir arkadaşımızın tanışma başlığında üç mesajı ben gizledim. Yeni üye arkadaşımızın yazım imla kurallarıyla ilgili bir mesajınızdı. Bazen gerçekten abartılı durumlar olabiliyor ama o arkadaşımızın öyle dikkate değer hataları yoktu ki kendisi de garipsemiş bu durumu. Yeni üye olmuş ve direkt yazımıyla ilgili bir mesaj olunca pek hoş olmamış. Şimdi siz yazarsınız, bir başkası daha yazar, biz de daha aramıza yeni katılmış birisine bu şekilde hoş geldin demek istemeyiz. Forumumuzda zaten genel olarak güzel bir yazım dili var, ama bazen bu konuda dikkat etmeyen arkadaşlarımız olabiliyor. Biz bunu fazla önemsemiyoruz, zira ana konu başlığımız tıraş. Birisinin konuşmasını düzeltmek gibi bir şey bu ki pek hoş değil. Mesajınızı ben işyerindeyken hızlıca foruma göz atarken, önce diğer moderatör arkadaşlarıma bu düşüncemi bildirip yorumlarınızı ve diğer yazılmış iki yorumla birlikte toplam üç yorumu gizledim. Bu yazdıklarım doğrultusunda anlayış göstereceğinizi umuyorum.

(16/02/2018, Saat: 23:44)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün ya da bir önceki gün benim de bir yorumum silinmiş olabilir. İnternet bağlantım biraz sıkıntılı, o nedenle gönderip göndermediğimden çok da emin olamıyorum ama sanki gitmişti diye hatırlıyorum.

Benim de aynı konuda forum yönetiminden ricam, yorumu silince en azından tek cümle olsun gerekçesi ile birlikte durumdan haberdar edilmek.

Yazılımsal başka bir sıkıntı varsa bu mesajı göz ardı edebilirsiniz.
(17/02/2018, Saat: 00:02)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de bazen silinmiyor, konudan uzaklaşılmışsa Çalgı Cengi diye bir konuya ışınlanıyorlar. Daha önce de ne oldu derken oralarda buldum kendimi Smile

SeckinB

Komşum ben baktım da, sizin gizlenmiş her hangi bir yorumunuzu göremedim. Belki dediğiniz gibi çalgı çengi başlığına taşıdığımız konu dışı yorumlarla birlikte taşınmış olabilir. Çalgı çengi konusunun ilk mesajında, başlığın amacı açıklanmış zaten; bir konu içerisinde eğer çok fazla konu dışına sapılmışsa, o yorum dizisini çalgı çengiye taşıyoruz. 3-4 yorum tolere edilebilir ama fazlası inanın başlığın konu bütünlüğünü bozuyor. Malum, sitemize üye olan veya dışarıdan okuyan bir çok kişi, o ilgili konu hakkında araştırma yapıyor, yorumları okuyor, konuyu öğreniyor. Takipçi kitlemize daha kullanışlı başlıklar sunmak isteriz.

(17/02/2018, Saat: 00:36)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar bu tarz gergin konulardan uzak durmaya çalışıyorum fakat söylemeden geçemeyeceğim,mesaj silinmesi durumunda bilgi verilmesi gerekir.Saçmalıyorsam saçmaladığımı bileyim isterim.

Gerginlik yok komşum, bu bütünün bir parçası olarak eleştiri hakkınızı kullanmışsınız. Eleştirinizi haklı buluyorum, moderatör arkadaşlar olarak bu konuda daha dikkatli olalım. Bununla birlikte üye arkadaşlarımızın anlayışını rica ediyoruz. Zira Serdar abinin dediği gibi bu gibi bir açıklamayı yapınca bazen azar işitiyoruz Smile Amacımız forumu elimizden geldiğince düzenli tutmak, okuyucusuna faydalı olmasını sağlamak. İnanın başka hiçbir çabamız veya düşüncemiz yok.

Keyifli forumlar olsun herkese
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
bence bu konuda silinsin unutulsun gitsin . Doğrular da olmuştu arada yanlışlarrda olmuş olabilir insanlık hali .
Diger modlar uyuyor bu saatte, yarın hicbirimizi bırakmazlar ben diyim. Ya calgı cengi ya kokten cozum. Smile
Benim o mesajda demek istediğim Türkçemizin kullanımında özen gösterilmesi idi. Hala arkasındayım görüşümün, ilgili konu okunduğu takdirde anlaşılacaktır. Anlayış göstermiyorum lakin saygı duyuyorum görüşlerinize. Türkçe'nin bu forumda "fazla önemsenmediğini" öğrenmek de benim açımdan pek hoş olmadı.
Esenlikler diliyorum herkese.
(17/02/2018, Saat: 01:40)Kızılsakal-57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim o mesajda demek istediğim Türkçemizin kullanımında özen gösterilmesi idi. Hala arkasındayım görüşümün, ilgili konu okunduğu takdirde anlaşılacaktır. Anlayış göstermiyorum lakin saygı duyuyorum görüşlerinize. Türkçe'nin bu forumda "fazla önemsenmediğini" öğrenmek de benim açımdan pek hoş olmadı.

Komşum Yeni üyeye ilk mesajında bu şekil yaklaşmanız doğru değil . Özelden uyarabilirsiniz . Biraz daha empati kuralım daha anlayışlı olalım . Forum Üyelerinin çoğunluğunun dil konusunda yazım konusunda hassas olduğunun da farkında olmanız gerekli .
Komsum soyle haklı, nokta virgul olmadan cok uzun cumleler olunca, cep telefonundan okuyan komsularımız bitmeyen bir cumle ile karsılasıp cok zor okuyor. Daha once bende bir arkadasımızı uyarmıstım sanırım. Neyse o arkadasın daha ilk merhabası, hemen ustune turkce dil bilgisi ile gitmeyelim ileride devam ederse arada uyarrırız. Zaten tıras konusunda kırığız birde ilk mesajda edat imlec suzgec deyip tam kırığız imajı vermeyelim yeni uyemize Smile
(17/02/2018, Saat: 01:40)Kızılsakal-57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim o mesajda demek istediğim Türkçemizin kullanımında özen gösterilmesi idi. Hala arkasındayım görüşümün, ilgili konu okunduğu takdirde anlaşılacaktır. Anlayış göstermiyorum lakin saygı duyuyorum görüşlerinize. Türkçe'nin bu forumda "fazla önemsenmediğini" öğrenmek de benim açımdan pek hoş olmadı.

Komşum bakın buradaki mesele Türkçe'mizin önemsenmemesi değil, kaldı ki moderatörler olarak bizim de aksini düşünmemiz mümkün değil. Forumumuza yeni üye olmuş bir üyemize, henüz bizi veya sizi tanımıyorken, bu şekilde yazım şekline atıfta bulunmak gerçekten hoş olmuyor. Şöyle düşünün; bir yere gittiniz, bir kelimeyi yanlış kullandınız ve hayatınızda hiç görmediğiniz birisi sizi düzeltiyor, bu ne kadar hoş olabilir? Ancak karşınızdaki kişi tanıdığınızdır, samimiyetine güvendiğiniz birisidir, o zaman elbette başka.

Ana konumuz tıraş. Her kesimden her eğitim seviyesinden insanlar burada buluşuyoruz. Bazı insanların yazım ve imla kurallarına hakimiyeti, bir diğer üyemiz gibi olmayabilir. Bu biraz ülkemizin durumuyla da alakalı bir durum. Zira ülkemizin her noktasında eğitim kalitesi malesef aynı değil. Ama biz isteriz ki forumumuzda herkes hiç çekinmeden gelsin, yazsın, soru sorsun. Bilgi ve tecrübelerimizi paylaştığımız bu platformda yerini alsın, güzel ve keyifli tıraşlar olsun, gerekirse hobisi olsun Bu gibi konularda hatalar olursa hoş görmek gerekir diye düşünüyorum.

cab415c57ddfb04abac8a2adf29bc088.jpg
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(17/02/2018, Saat: 01:35)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diger modlar uyuyor bu saatte, yarın hicbirimizi bırakmazlar ben diyim. Ya calgı cengi ya kokten cozum. Smile

Aynen keserler Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: