Delikanlı Tıraş
Yüklediğiniz her videoyu baştan sona pür dikkat izliyorum ve çok başarılı buluyorum. Sizi gönülden tebrik ediyorum @starex üstadım.
7. Haftada Antalya'da birlikteyiz. Bu videoda şimdiye kadar kullandığım en eski tıraş aletini kullanıyorum. osaka23 Onur Bey'in denemem için verdiği, 1930'larda Amerika'da üretilen Gillette New Long Comb tıraş aleti yaşına göre çok iyi kondisyonda.

Sevgililer Gününü kutlayacağımız bu haftada hepinize iyi tıraşlar diliyorum. Kendinize adam gibi bakın. Haftaya görüşmek üzere

Tıraş aleti / Razor: Gillette New Long Comb 1930's

Tıraş Fırçası / Brush: Yaqi Sentetik 26 mm

Tıraş Bıçağı / Blade: Astra Mavi / Astra Blue

Sabun / Soap: Rockwell Barbershop

Tıraş Sonrası / AS: Kruidvat

Instagram https://instagram.com/delikanlitiras06/

Twitter https://twitter.com/delikanlitiras

Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
@starex
Hocam benim Gillette'n acik tarak modellerine ozel ilgim var ve en favori antika tiras aletlerim acik taraklilar.

Elinizdeki alet benim ilk antika tiras makinam. Benimki de berbat durumda pas icindeydi. Ama ultrasonic temizleme, dremerle fircalama ve sonrasinda cilayla mukemmel duruma ulasti. Alet yeni gibi oldu.

Elimde old comb, new improved, deluxe, short, long, ve Aristocrat open comb modelleri var.
Hepsinin tirasi birbirinden keyifli.

Kullanmis oldugunuz "long comb" butun hepsinden daha agresif ama Muhle R41 kadar degil.
En mild olanlari old comblar.
(12/02/2019, Saat: 06:38)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex
Hocam benim Gillette'n acik tarak modellerine ozel ilgim var ve en favori antika tiras aletlerim acik taraklilar.

Elinizdeki alet benim ilk antika tiras makinam. Benimki de berbat durumda pas icindeydi. Ama ultrasonic temizleme, dremerle fircalama  ve sonrasinda cilayla mukemmel duruma ulasti. Alet yeni gibi oldu.

Elimde old comb, new improved, deluxe, short, long, ve Aristocrat open comb modelleri var.
Hepsinin tirasi birbirinden keyifli.

Kullanmis oldugunuz "long comb" butun hepsinden daha agresif ama Muhle R41 kadar degil.
En mild olanlari old comblar.

Ben eski aletler konusunda uzman değilim, bilgilendirme için teşekkürler, videoda kullandığım alet sanırım üzerindeki kaplama tamamen aşınmış düz pirinç kalmış geriye.
@starex

Benim anladigim kadariyla altin/bakir karisik alet.

Dediginiz gibi altin kaplamanin asinmasiyla kalan parca geriye.

https://www.badgerandblade.com/forum/thr...tte.73201/
(12/02/2019, Saat: 18:26)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex

Benim anladigim kadariyla altin/bakir karisik alet.

Dediginiz gibi altin kaplamanin asinmasiyla kalan parca geriye.

https://www.badgerandblade.com/forum/thr...tte.73201/

Hocam aynı modelin altın kaplama olanları da cıkmış zamanında ama bu model pirinç ve bakır olanı plate ile kapak farklı metalden yapılma
(12/02/2019, Saat: 18:40)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam aynı modelin altın kaplama olanları da cıkmış zamanında ama bu model pirinç ve bakır olanı plate ile kapak farklı metalden yapılma

Hocam bilgilendirme icin tesekkurler.
Sn @starex videolariniz da Derby Usta'yi ne vakit kullanacaksiniz?.
(12/02/2019, Saat: 23:11)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn @starex videolariniz da Derby Usta'yi ne vakit kullanacaksiniz?.

Haklısınız , Paulh'e öğrettik ama kendim kullanmadım, sıraya alalım Ustayı Smile
(13/02/2019, Saat: 13:13)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız , Paulh'e öğrettik ama kendim kullanmadım, sıraya alalım Ustayı Smile
O da bizimkilerden hizli cikti hemen temin etmis Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neredeyse tam profesyonel tıraş izletileri Zireæl47 6 1,619 17/01/2024, Saat: 22:34
Son Yorum: Birole
  Altın Elbiseli Adam' ın Geleneksel Islak Tıraş ile tıraş olması. Ceyrancı 10 4,170 04/11/2023, Saat: 00:07
Son Yorum: bohemiantirad
  Tıraş Videoları eggman 336 217,638 03/10/2022, Saat: 20:32
Son Yorum: cavenaut
  Sinema Ve Geleneksel Tıraş mancho 152 165,231 17/09/2022, Saat: 01:38
Son Yorum: muhendisbey
  RAZORUS - Tıraş Eğitim Videoları MetsGo 109 63,049 14/03/2022, Saat: 13:21
Son Yorum: Ramo26
  Derby-Azmüsebat Hatalı Tıraş bıçağı İade Süreci Ömer t. Katı 2 2,973 05/05/2021, Saat: 01:31
Son Yorum: Ömer t. Katı
  "rewolwer_" Çelik Ustura Tıraş Videoları rewolwer_ 54 19,624 12/04/2021, Saat: 20:18
Son Yorum: muhendisbey
  esrarengiz tıraş videosu saintdumas 1 2,236 01/02/2021, Saat: 18:29
Son Yorum: ahbap
  Mühle Türkiye - Tıraş Eğitim Videoları DelikanliTiras 88 46,872 27/11/2020, Saat: 12:47
Son Yorum: DelikanliTiras
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 70,264 03/06/2020, Saat: 22:44
Son Yorum: DelikanliTiras

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: