Delikanlı Tıraş
(13/08/2018, Saat: 22:23)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex Üstad, sıhhatler olsun.

Timor 1353 ile ilgili olumsuz bir yorumunuz var mı? Merkur 34C ile küçük bir karşılaştırma yapabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

“Gerçeğin arayışında olmak, ona sahip olmaktan daha değerli!" Einstein.

Sağolun size de sıhhatler olsun. Rahat (mild) tıraş veren aletleri daha çok kullanıyor ve beğeniyorum. 34C ile yeterli agresifliği yakalayamamış ve daha fazla jilet açıklığı arayışında olanları tatmin etmeyecek bir tıraş aleti. 34C ile ağırlıkları hemen aynı fakat Timor'un sapı daha ince, kavraması 34C ye göre daha sıkı ve tamamı çelik sap daha ağır, sap ağırlığı kafa ile dengeli, 34C ye göre daha uzun yanılmıyorsam, çok kısa bir tıraş aleti değil, bana göre en büyük avantajı geniş kafa yapısı, rahat/hızlı tıraş sağlıyor. Timor kelebek tipi tıraş aleti de kullanıyorum. Ona göre daha güzel tıraş veriyor, kelebek olan sabunu almakta bir miktar zorlanıyordu, 1353'te bu durumla karşılaşmadım. 34C 'ye çook yakın tıraş veriyor, belki çok az daha mild diyebilirim, ama tıraşta hissedilecek ve rahatsız edecek kadar değil. Yine de Timor 1353 çok etkileyici bir tıraş aleti ben bu alete sahip olduğum için memnunum, çok sık kullanmayı düşünüyorum. Ancak detaylar Mühle işçiliği kadar kusursuz değil, bunu da belirtmeliyim. Özellikle sap kısmında kafaya yakın parlak yüzey ile sap desenlerinin başlangıcı geçiş noktasında işçilik deformasyonları var. Detaylı resim gönderirim, eve dönünce.
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Sagolun efenim, güzel bir alete benziyor gerçekten. Kafası çelik değil ama sanırım, öyle mi?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(14/08/2018, Saat: 00:42)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sagolun efenim, güzel bir alete benziyor gerçekten. Kafası çelik değil ama sanırım, öyle mi?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet komşum sadece sap tamamen çelik, kafa krom kaplama
Komşum forumda Timor 1353 aletin kendine ait bir inceleme konusu yok. Detaylı fotoğraflar ve incelemenizi, aletin artılarını ve eksilerini konu açarak bizimle paylaşırsanız iyi olur düşüncesindeyim. Sıhhatler olsun. Smile
+1 ayen ustat incelem konusu olursa cok iyi olur
(14/08/2018, Saat: 00:32)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun size de sıhhatler olsun. Rahat (mild) tıraş veren aletleri daha çok kullanıyor ve beğeniyorum. 34C ile yeterli agresifliği yakalayamamış ve daha fazla jilet açıklığı arayışında olanları tatmin etmeyecek bir tıraş aleti. 34C ile ağırlıkları hemen aynı fakat Timor'un sapı daha ince, kavraması 34C ye göre daha sıkı ve tamamı çelik sap daha ağır, sap ağırlığı kafa ile dengeli, 34C ye göre daha uzun yanılmıyorsam, çok kısa bir tıraş aleti değil, bana göre en büyük avantajı geniş kafa yapısı, rahat/hızlı tıraş sağlıyor. Timor kelebek tipi tıraş aleti de kullanıyorum. Ona göre daha güzel tıraş veriyor, kelebek olan sabunu almakta bir miktar zorlanıyordu, 1353'te bu durumla karşılaşmadım. 34C 'ye çook yakın tıraş veriyor, belki çok az daha mild diyebilirim, ama tıraşta hissedilecek ve rahatsız edecek kadar değil. Yine de Timor 1353 çok etkileyici bir tıraş aleti ben bu alete sahip olduğum için memnunum, çok sık kullanmayı düşünüyorum. Ancak detaylar Mühle işçiliği kadar kusursuz değil, bunu da belirtmeliyim. Özellikle sap kısmında kafaya yakın parlak yüzey ile sap desenlerinin başlangıcı geçiş noktasında işçilik deformasyonları var. Detaylı resim gönderirim, eve dönünce.

Teşekkür ederim @starex Üstad.

Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Smile
Bayram Tıraşı - 34. Hafta - Gillette Slimtwist 1968 (N4)

Bu hafta Denizli'de nostajik bir bayram tıraşı var. Ekipman:

Tıraş aleti: Gillette Slim Twist N4 (1968) - German Knack

Sabun/Krem: Fax Normal Tıraş Kremi

Jilet: Derby Premiun Çift Taraflı Jilet

Fırça: Lider Fırça (Domuz Kılı)

T/S: Nivea Deep Dimension Comfort Tıraş Losyonu

Kurban Bayramınız kutlu, neşeniz daim olsun ...

(21/08/2018, Saat: 19:27)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bayram Tıraşı - 34. Hafta - Gillette Slimtwist 1968 (N4)

Bu hafta Denizli'de nostajik bir bayram tıraşı var. Ekipman:

Tıraş aleti: Gillette Slim Twist N4 (1968) - German Knack

Sabun/Krem: Fax Normal Tıraş Kremi

Jilet: Derby Premiun Çift Taraflı Jilet

Fırça: Lider Fırça (Domuz Kılı)

T/S: Nivea Deep Dimension Comfort Tıraş Losyonu

Kurban Bayramınız kutlu, neşeniz daim olsun ...

Üstad malum videoların ilk başında 01 plakadan başlayamadınız ama sizden Adana konseptli bir video bekliyorum uygun olursa sizin için ?
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
(22/08/2018, Saat: 11:17)zbilgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad malum videoların ilk başında  01 plakadan başlayamadınız ama sizden Adana konseptli bir video bekliyorum uygun olursa sizin için ?

Allahına kurban... Kebap kokulu tıraş sabunu bulunamamasından dolayı mümkün değilmiş Smile
(22/08/2018, Saat: 11:39)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allahına kurban... Kebap kokulu tıraş sabunu bulunamamasından dolayı mümkün değilmiş Smile
Smile eyvallah ama adana konseptli video olsa en çok izlenen olur diye düşünüyorum
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neredeyse tam profesyonel tıraş izletileri Zireæl47 6 1,610 17/01/2024, Saat: 22:34
Son Yorum: Birole
  Altın Elbiseli Adam' ın Geleneksel Islak Tıraş ile tıraş olması. Ceyrancı 10 4,155 04/11/2023, Saat: 00:07
Son Yorum: bohemiantirad
  Tıraş Videoları eggman 336 217,394 03/10/2022, Saat: 20:32
Son Yorum: cavenaut
  Sinema Ve Geleneksel Tıraş mancho 152 165,146 17/09/2022, Saat: 01:38
Son Yorum: muhendisbey
  RAZORUS - Tıraş Eğitim Videoları MetsGo 109 63,020 14/03/2022, Saat: 13:21
Son Yorum: Ramo26
  Derby-Azmüsebat Hatalı Tıraş bıçağı İade Süreci Ömer t. Katı 2 2,965 05/05/2021, Saat: 01:31
Son Yorum: Ömer t. Katı
  "rewolwer_" Çelik Ustura Tıraş Videoları rewolwer_ 54 19,607 12/04/2021, Saat: 20:18
Son Yorum: muhendisbey
  esrarengiz tıraş videosu saintdumas 1 2,225 01/02/2021, Saat: 18:29
Son Yorum: ahbap
  Mühle Türkiye - Tıraş Eğitim Videoları DelikanliTiras 88 46,837 27/11/2020, Saat: 12:47
Son Yorum: DelikanliTiras
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 70,198 03/06/2020, Saat: 22:44
Son Yorum: DelikanliTiras

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: