Derby Banyo
Askerde iken keşfettiğim bir tıraş bıçağından bahsetmek istiyorum. DERBY Banyo.

e580d_Banyo_Poset_6_Li.jpg

2j4cwtx.jpg

Bugün yine tıraş olduktan sonra ufak bir inceleme yazmak istedim.

Askerlik görevimi yaparken kullandığım yeni Derby çift bıçaklı tıraş bıçağıyla tıraş oluyordum. Gayet yakın ve tatminkar tıraşlar veriyor ancak 1 hafta sonra istediğim gibi tıraş olamadığım için yenisi ile değiştiriyordum. Yani 1 hafta kullanıp atıyordum. Yine 1 hafta kullandığım tıraş bıçağımın yenisini almak üzere dolaba vardığımda tıraş bıçağımın kalmadığını farkettim. Elimin altında sadece Derby Banyo tıraş bıçağı vardı. Yeni aldığım fırçam ve nivea tıraş kremi de olunca bu jiletle tıraş olmaya cesaret ettim. 2 perdelik gayet güzel bir tıraş olunca bunu ertesi gün sabah kalkar kalkmaz hazır köpükle de denedim ve günlük tıraşta başarılı olduğunu farkettim. 3 kez kullanıp atıyordum. Son 1 aydır tekrar bu tıraş bıçağına döndüm. Yeni üretim olduğu için kullandıkları jileti de merak edip 1 paket (içinde 6 tane var) alıp tekrar askerlik görevimde keşfettiğim aletle tıraş olmaya devam ettim. Şunu söyleyeyim eskisinden de güzel olmuş. Tıraş bıçağının açısı ve keskinliği çok başarılı. Tek perde ile tatminkar, iki perde tıraş ile sinekkaydı tıraşı yakalamak çok kolay. Ben bu sınıfta kullandığım Gillette Permatik, Bic Sensitive 1, Mans tek bıçaklı (Personna üretimi) gibi tek bıçaklılar arasından bu aleti çok başarılı ve verimli buldum. Pakedinin 2,95 TL gibi uygun bir fiyata alınabilmesi ve tanesinin 49 kuruşa geliyor olması ekonomik olmasının yanında sürekli tıraş olan birinin dolabında bulunması da avantajlı. Ben evden çıkmayacağım günlerde günlük rütinim olarak tek perde tıraş oluyorum yetiyor. Dışarı çıkacaksam bir perde daha olup sinekkaydı bir yüzle işime gücüme gidiyorum ve  5 gün kullanıp atıyorum. Tavsiyemdir.
Katılma tarihi: 2011
Ben de askerdeyken Mans kullanmistim sanirim Personna ile iyi bir birlikteligimiz o gun bugun olmus ki suanda da yaprak jiletini kullaniyorum. Ohtararan ustad sag olsun yaprak jiletini de onerdiginden beridir seviyorum.
Ben Derby Banyo ile ilk karşılaşmamda bir türlü almıyor diye düşünmüştüm. Sonrasında biraz daha dikkat edince aslına tek bıçaklı, SE makinalara benzer bir açısı olduğunu fark ettim. O gün bu gündür iyi geçiniriz.

Derby'nin Pro3 System setini aldım. Henüz denemedim ama Isveç Çeliği serisi olduğu için Derby Extra ile Derby Premium yaprak jiletler gibi daha performanslı bir model olacağını umuyorum.

Personna'nin yaptığı herşeyle çok iyi anlaşıyoruz. Watsons da satılan 5 bıçaklı modelleri DE tıraşına başlamadan önceki en memnun kaldığım seriydi. En son Amazon'dan TRAC II uyumlu, sabit çift bıçaklı bir kartuş setini 100 adedi 14 usd gibi bir fiyata ısmarladım. Alet de gelirse deneyeceğim bakalım.

SeckinB
Benim de tıraş dolabımda yerini alan bir ürün, ama günlük tıraşta kullanmayı hiç düşünmedim. Idea
Aslında bazı makinaların açık taraklı modelleri olsa diye bakıyoruz. Bunun da normal modelden tek farkı acik taraklı olması değil mi sonuçta?.

SeckinB
Denicem inceleme için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Selamlar,
Ben vücut için bu ürünü başarısız bulmuştum.Şimdi yüzde nasıl merak ettim.Ama variantım yolda ona odaklıyım.Ama deneyeceğim.
Piyasada özellikte işportada ve askeri malzemecilerde çok bol miktarda çakması vae. Askerde aldıklarım sıfır jiletle dahi oramı buramı keserek çeke çeke işini yapamaz iken zincir marketlerdeki orijinalleri nispeten daha başarılı. Yüzde hiç denemedim
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
Derby banyo tıraş bıçağını bu sabah denedim marketlerde 13 lü paketlerden almışdım yeni üretimi.

Bıçak keskinliği = Permatik tek bıçakla yarışır seviyeye gelmiş. BİC metal tek bıçak seviyesinde değil
Konforu= tıraş sonrası hiç bir sıkıntı yaşatmadı (batık,sivilce,kızarıklık vb)

Yeni üretim derby TEK, derby banyo başarılı buldum açık söyleyim. o eski kör derby tek bıçaklardan gayet üstün yeni üretim derbyler
Kaç tıraş çıkarır henüz bunun için birşey diyemem ama deneyeceğim bakalım

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DERBY KLASİK GELENEKSEL TIRAŞA GİRER Mİ martin 80 81,426 27/12/2018, Saat: 00:42
Son Yorum: erfa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: