GILLETTE MINORA PLATINUM
Forumda aradım ama başlığını bulamadım, o yüzden yeni konu olarak açıyorum. Bu jileti impa'dan 8 liraya almıştım, yeni deneme fırsatı buldum. İlk defa 3 perde tıraştan sonra artan köpükle rötuş yapma ihtiyacı hissetim, biraz da tahrişli bir tıraş oldu benim için. Açıkcası ben memnun kalmadım yine de tekrardan extrashaving sitesinden kontrol ettiğimde fiyatının 12 liraya çıktığını gördüm. 8 lirayken f/p oranı yetersiz gibi gelmişti şimdi bir daha almayacağım garanti oldu.

GILLETTE-MINORA-PLATINUM-CIFT-KENAR-TIRA-8eef.jpeg
@gökbörü komşum teşekkürler inceleme için.

Yaşadığınız tecrübeyi ben de birebir Gillette Platinum ile yaşamıştım. Aklıma aynı ürün ama farklı ambalaj olabileceği geldi.

Naçisane tavsiyem, inceleme yazınıza kaç günlük sakalı hangi aletle kullanarak tıraş olduğunuzu da belirtirseniz, daha faydalı olur.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(05/02/2018, Saat: 19:31)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gökbörü komşum teşekkürler inceleme için.

Yaşadığınız tecrübeyi ben de birebir Gillette Platinum ile yaşamıştım. Aklıma aynı ürün ama farklı ambalaj olabileceği geldi.

Naçisane tavsiyem, inceleme yazınıza kaç günlük sakalı hangi aletle kullanarak tıraş olduğunuzu da belirtirseniz, daha faydalı olur.

Hocam hay bin yaşayın ben de diyorum bu jileti bir yerden hatırlıyorum ama nerden diye Smile siz deyince ampul yandı. haklılık payınız yüksek. aynı jilet mi emin değilim ama performans olarak çok yakınlar.

sakallarım gür ve sert, futur 1 ayar ve proraso kırmızı sabunla günlük tıraş olurum.
Minora ile Platinum farklı jiletler. Minora Gilette firmasının Afrika pazarı için ürettiği bir jilet. Ben de bir paket İmpa'dan alıp deneme fırsatı buldum. Jiletin kalınlığı bana diğer jiletlere göre biraz daha ince gibi geldi. Kalın profilli jiletleri sevenleri pek memnun etmeyebilir. Benim deneyimim ise oldukça olumlu. Sık sık elimin gittiği bir jilet olduğunu belirtmeliyim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben agirlikli Platinum kullaniyorum, gayet memnunum. Burada (Romanya) en kolay bulunan jilet ve rahat 5 tiras cikartiyor, gunluk tiras oluyorum.
Bu jilet isi kisiye gore cok degisiyor :-)
Minora'yı ben de bugün ilk kez deneyimledim Merkur Progress ile 2 günlük sakal üzerinde. Öncelikle evet f/p oranı yerlerde 5'li paketi 12TL.
Fiyatı yüksek. İnce yapılı bir jilet Cihankeskin üstadın dediği gibi. Sarı ve yeşil 7 O'clock serilerini denemediğim için henüz onlarla kıyas yapamam ama diğer Rus yapımı jiletlerden bir tık daha konforlu fakat keskinlik konusunda bir iddiası yok. Merkur ile 3. ayarda başladığım tıraşı 2.5 perde de (rötuş dahil) 1.5 ayarında bitirdim. Tahrişsiz ama son perde de bir-iki öenmsiz çekme ile bitirdim tıraşı. Şap taşını sürünce beklediğim 1-2 nokta da yanma oldu o kadar. Ama genel anlamda sıkıntısız ve tahrişsiz bir tıraş sundu. Sadece fiyatı sebebiyle bir daha almayı düşünmem.
"A Samurai always wears two swords."
Uzunca suredir merk ettigim bir jiletti, ama fiyatinin cok yuksek olmasindan dolayi uzak durmustum.
2 gunluk sakalda Rimei ile denedim, sakallari iyice yumusattim. Sabun ise Tabac. Sonuc: mermer, sifir tahris. Cok konforlu bir jilet olarak tanimlayabilirim, keskinlik fa degil ama gayet yeterli, hic bir sıkıntı cikartmiyor, tam kivaminda diyebilirim. Ayrica, enteresansir Rimei gibi orta agresif- agresif makinanin agresifligini tamamen aldi, cok rahat bir tiras sagladi. Perma kadar keskin degil ama daha konforlu. Kesinlikle tavsiye ederim ama f/p dusuk, maalesef daha uygun fiyata cok fazla alternatifi var.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,614 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,627 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,607 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,253 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,140 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,334 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,098 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,744 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: