Gebze Halkalı Demiryolu İnşaat Çalışmaları
(03/02/2018, Saat: 01:11)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Göz kaslarına faydası olur mu bilemedim ama epey farklı bir açıdan bakıyorum şu an fotoğraflara, değişiklik oldu elinize sağlık @rocnel üstat Big Grin

Ben de anlamadım nasıl böyle oldu Smile

Telefonda düz duruyor fotoğraflar, masaütünde ters

Anladığım iş değil
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Resmi yeni sekmede açtığınızda fotoğraflar düz görünüyor Smile
msh9w5.jpgİstasyon bitmek üzere, mühendisler bir iki aya test sürüşüne başlayacaklarını söylediler.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Hadi hayırlısı, eski vagonlardanda olursa tadından yenmez.
Eski vagonlar jilet oldu diye biliyorum ben ama belli de olmaz bizimkilerin işleri.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Kaliteli jilet olmuşsa sıkıntı yok komşum Smile ama içi nostaljik bir vagon hoş olurdu.
Valla onları vagonları Minsk metrosundan halliceydi ondan ben pek arayacağımı sanmıyorum. Hat Marmaray ile birleşeceği için bütün vagonlar o standartta olacaktır diye tahmin ediyorum ben.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Yeni trenler kullanıma girecek, eskilerinin bir kısmı Haydarpaşa garında çürümeye bırakılmış.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Turkiyedeki banliyo trenlerinin kamera ihalesi icin haydarpasa servis alanında baya bir vakit gecirmistim. Kullanılan malzeme, bakım ürünleri ve vagonlar o kadar eski ki gormeden inanmazsınız. İsin uzucu tarafı Turkiyenin en buyuk vagon imalat firmalarından biri su anda talep olmadıgı icin cop tenekesi imal ediyor, o firmalara uretim yaptırmayıp, yurt dısından ithal ediyoruz.
TCDD genel mudurune kadar toplantı yapmıstık, genel mudur atanan biri konuyla alakalı bir bilgisi birikimi yok, yardımcısı 35 senelik TCDD emek vereni. O genel mudur yardımcısı emekci amcacımız ile yaptıgımız sohbeti unutamam. Ozellikle o hızlı tren zamanları, hatırlarsanız buyuk kaza oncesi, hani kacınılmaz derler ya, aynen o kaza geliyorum demisti. Uzucu, konunuzla alakalı degil ama aklıma geldi paylasmak istedim. Konunun ehli olmayan cekirdeyten yetismis elemanları kademe kademe yukseltmeyip, atama ile tepeden indirme oldukca bu ulkede ne yazıkki hakkıyla denetimiyle, arastırmasıyla projeler yerli malı olmuyor olamıyor. Projesini ingiliz, yapımını japona, vagonuda fransıza verip yaptık diyoruz. Halbuki hepsini kendimiz yapabiliriz.

Pek bilinmiyor ama guneydogu tarafında trenin onune atlayıp, intihar edip, ailesine tazminat odetmek isteyen cok insan varmıs, her sene onemli bir butce bu intihar ve kazaların tazminatına gidermis o zaman ogrenmistim. Kamera isi de, o kazaların ve tazminatların onlemi icindi. Kameralara 3mm kalınlıgında celikten ozel muhafaza yaptırmıstım. Guneydogu seferine gitti geldi paramparca etmislerdi tas atıp gece sopalarla saldırıp, kamera istemiyormus bizim halkımız herhalde cok sasırmıstım sonucu gorunce.
Kullanılan on kamera lazar gece aydınlatmalı ozel bir kameraydı. Kendi silecek sistemi vardı ama yogun yagısın oldugu dogu bolgelerde yetersiz kalabilecegi dusuncesiyle, benim tasarımım, ısıtmalı yıkamalı fıskiye su sistemi de entegre olacaktı. (sistemi kendim tofas arac su silecek motorundan yapmıstım). Tum kablolar izolasyonlu celik spiral borulardan gecirilmisti vs. vs. Oyle iste gecmis zaman projelerinden aklıma geldi paylasmak istedim demiryolu deyince.
İlgilenenlere konu ile alakalı gecmis zaman birkac resim.
https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
İlk tren Smile30sawp0.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hukukçu,inşaat mühendisi,belediye imar işlerini bilen forumdaş var mı? sifujack 2 4,986 17/09/2012, Saat: 10:40
Son Yorum: burakoner0681

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: