Gebze Halkalı Demiryolu İnşaat Çalışmaları
İstanbullar olarak yapımını dört gözle beklediğimiz proje, yıllar önce yenileme amacıyla söküldü, bugün tren raylarının döşendiğini gördüm, müsait oldukça aşamalarını bu başlık altında fotoğraflayacağım.

Adatepe istasyonu giriş ve yaklaşma yolları, bitmek üzere, zemini hazırlama tamamlanmış bu bölümde

30x747c.jpgeikj5.jpg1z4in7p.jpg2r3w6iu.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel bu bahsettiğiniz hat, şu anda Pendik'te biten hızlı tren hattı ile alakalı bir hat mıdır?
(30/01/2018, Saat: 15:54)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel bu bahsettiğiniz hat, şu anda Pendik'te biten hızlı tren hattı ile alakalı bir hat mıdır?

Evet, ama sanırım aktarma oluyor oradan, bu hat bittiği zaman teknik olarak iki kıta birleşmiş oluyor demir yolu ile Smile

Aslında çok da anlatmamak lazım, Doğu ekspresini kimse bilmezdi, ama çok müthişti, yataklı birinci sınıf vagonlar... Üç aydır sosyal medyada parlattılar, şimdi 12 bin kişi sıraya girmiş Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

10-12 sene önce öğrencilik zamanı Ankara'ya gitmek için kullanırdık, otobüsten hayli ucuzdu öğrenci kimliğide olunca. Hele Haydarpaşa'ya ilk gidişimizde kendimi 70'lerin sinema filmlerinde gibi hissetmiştim, atmosferi bambaşka oranın. İki üç kişi oldumuda o yolculuk müthiş olurdu. Sakin, tıkır tıkır, koltukları biraz sertti ama olsun, canınmı sıkıldı vagon vagon gez, hele restorandaki amcaylada muhabbeti kurabildiysen gelsin çaylar kahveler beleşten Smile İstanbul'dan gitmeden açılırsa tekrar kullanıp eskiyi yâdetmek isterim. O zamanları hatırlattınız sağolun @rocnel komşum...
(30/01/2018, Saat: 22:33)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10-12 sene önce öğrencilik zamanı Ankara'ya gitmek için kullanırdık, otobüsten hayli ucuzdu öğrenci kimliğide olunca. Hele Haydarpaşa'ya ilk gidişimizde kendimi 70'lerin sinema filmlerinde gibi hissetmiştim, atmosferi bambaşka oranın. İki üç kişi oldumuda o yolculuk müthiş olurdu. Sakin, tıkır tıkır, koltukları biraz sertti ama olsun, canınmı sıkıldı vagon vagon gez, hele restorandaki amcaylada muhabbeti kurabildiysen gelsin çaylar kahveler beleşten Smile İstanbul'dan gitmeden açılırsa tekrar kullanıp eskiyi yâdetmek isterim. O zamanları hatırlattınız sağolun @rocnel komşum...

Başlığı görünce bi şaşırdım. Bu hatta doğu ekspresi gibi popüler olmasın yalnız
Mecbur popüler olacak. Smile Arkadaşlar bu hat yenilenecek diye sökülen bildiğiniz banliyö treni hattı. Bu hat sökülmeden önce Gebze - Haydarpaşa ve Sirkeci - Halkalı arası iki ayrı hat vardı. Yeni hattın en büyük artısı bu eski iki hattın Marmaray ile birleşiyor oluşu. Anadolu yakasında hat artık Pendik istasyonuna kadar çalışacak sanırım ama Pendik'ten Halkalı'ya kadar tek vasıta ile gidilebilecek olması harika.

Daha önce ihaleyi alan firma inşaatı söz verdiği gibi gerçekleştirmedi ve garanti mektubunu yaktı. Yeni firma ihaleyi alınca hızla çalışmaya başlamış gördüğümüz kadarıyla.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Millet nostalji arıyor @Dragon komşum, illâki popüler olacaktır. Hem otobüstende kat kat keyifli ve konforlu hatta daha ekonomik iken. Açılsın sırf keyif için bi Ankara'ya gider gelirim. O zamana kadarda @pilotic komşumuz ticari brövesini almış olur onunlada uçarak döneriz kısmet olursa Smile
Bu proje tamamlandığında yüksek hızlı tren Haydarpaşa Garına kadar gidecek, pendikte inerek insanların aktarma yapma zorunluluğu kalkacak, marmaray hattı tamamlanmış olacak Gebze Halkalı arası banliyö ulaşımıda başlayacak istanbul trafiğie umarım rahatlar.

553-marmaray-haritasi.jpeg
10ee936.jpg213j7kw.jpgr8bm2f.jpg30sc8x4.jpg1580aj7.jpg

Bugün istasyon yapımını fotoğrafladım. Çok hızlı çalışıyorlar, beton işlerinin büyük bölümü bitmiş, yürüyen merdivenlerin kaba inşaatları dahi bitmiş.

Bu arada doğu ekspresi için ek vagon koymuşlar ve ikinci bir trenin satın alınması işlemi de başlatılmış. Yani tarihinden bu yana günde tek sefer yapan doğu ekspresi artık iki sefer yapacak.

Not: Fotoğraflar ters görünüyor olabilir Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Göz kaslarına faydası olur mu bilemedim ama epey farklı bir açıdan bakıyorum şu an fotoğraflara, değişiklik oldu elinize sağlık @rocnel üstat Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hukukçu,inşaat mühendisi,belediye imar işlerini bilen forumdaş var mı? sifujack 2 5,006 17/09/2012, Saat: 10:40
Son Yorum: burakoner0681

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: