Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak
Avsu üstadım, babalar alışkanlıklarını kolay değiştirmiyolar, Onlar başımızın tacı. Bu büyük adamlar, ne hikmetse ve her nasılsa o kadar güzel kendilerine bakmışlar ki, babam 73 yaşında ve 40 yaşındaki kilosuna sahip 75 kg., her zaman tıraşlı ve hayatı boyunca özel diktirdiği takım elbiseli, günde 3-5 km yol yürüyen bi adamken, bense şimdiden 110 kg. biz biraz fast food, 50 metreye araba ile gitmeler, iki adım yürümeye çekinip asansöre binmeler, hızlı çözümler adına sağlığımızı bazı modern kültüre takas ettik gibi..

Hala babam permatiğin uçlarını kırar ve o şekilde tertemiz tıraş olur, tabi sakalların kenarını Smile son 15 senedir sakallı, ama hala cildi çok güzel ve pırıl pırıl, ben de arada sormuyo değilim kendime, yahu eskiden cella yoktu, tabac, 3T yi bilmezdi bu adam, sabunu, arko stick ve derby sabun, fırça çok çok eski bir domuz, ama cildi çok sağlıklı ve genç, sanırım beslenme, hareketlilik ve ağır ağır gittikleri bu hayat yolunda kabul edelim bizden çok daha başarılı bir baba, çok daha güçlü, dirayetli adamlar olmuşlar.. Ben, beni idare edemezdim, (her zaman bir serseri, hippi olacağımı düşünürdüm) sabır ile, zaman zaman verdiği korku ile, saygı, sevgisi ile beni diploma ve aile babası yapan koca adama sonsuz minnettarım. Hala sabah erken kalkar, tıraşını olur, kahvaltısında süt ürünlerini ve zeytini hiç eksik etmez ve iki çocuğumun kreş yönetimi, eğitimleri ile o ilgilenir, ben o kadar meşgulüm kiDodgy

(13/12/2013, Saat: 01:36)avsu07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babam yaklaşık 65 sene bu şekilde tıraş oldu halen ısrarla bu şekilde tıraş oluyor. Yaşı sekseni geçti, kendisine uygun tıraş aletleri alsam da o bunları kullanmak yerine milyoncuda satılan 3 parçalı teneke tıraş makinelerini 2 parçalı hale getirip kullanıyor.

Ben de ilk tıraş olduğum zamanlar babamdan gördüğüm gibi tıraş oluyordum. Sonra askerdeyken pratik diye kartuşlu sisteme geçmiştim. Bu süreçte ne babamın ne de benim cildimizde kesik veya tahriş olmadı. Ben ne zaman askere gittim tahriş sorunum baş gösterdi. (Bu arada askere 28 yaşımda gittim)

Tahrişi çelik ustura ile aştım lakin halen babamın cildinin yanına bile yaklaşamadım. Adamın cildi benimkinden genç gösteriyor. 3 sene önce evlendiğimde kız arkadaşlar " dağ fare doğurmuş" deyip birde dalga geçtiler.

Yeni başlayan ve keyifle tıraş olmak isteyen için tavsiye etmem, lakin bu şekilde tıraş olmaya alışmış kimseleri ise en agresif tıraş makineleri bile rahat ettirmez. Bu alışkanlığa ve cildin yapısına bağlı sanırım.
avsu üstad babaya selam Smile
avsu07 hocam babanıza saygı duymamak elde değil.
Bir selam da benden Big Grin
Best size değil sözüm, riskten kaçının, foruma da kabahat bulmayın sonra aman adamlar jiletlerle oynuyor filan, biz en sağlıklı, en tahrişsiz, konforlu tertemiz tıraşı en fazla keyifle almaya çalışan biraz ehl-i keyf adamlarız Smile

+ 1
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Ülkemizde yada yurt dışında satışı olan koruma barsız direk ustura etkisi yaratacak alet varmı acaba eskiden korumayı takmadan tıraş olurduk ama yinede alt parçanın var olması jileti daha sağlam tutacağı kanısındayım tıraşa etkisin artı katacağına inanıyorum barın korumasını kesip takmakta bir çözüm alt parçayı ama fabrika çıkışı şık bişey olsun istiyorum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Soner bey siz bu koruma barı olmayan aleti çok istediğiniz belli elimde bir tane orjinal  pirinç malzemeden Zaza marka olanı var fakat şu anda taşınmak üzereyim tüm ürünler  kolilerde eğer sabredip beklerseniz daha net resim koymaya çalışırım,bu resimde en altta sağdaki http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7959&page=5

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 391,981 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,607 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,814 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,340 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,286 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger
  bazı traş malzemeleri lazım mermer 6 12,603 14/06/2012, Saat: 22:13
Son Yorum: sifujack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: