Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir?
Bazen "insert photo" işe yaramıyor. Bu durumda "Upload Now" yaptıktan sonra "IMG Code for Forums & Message Boards:" altındaki linki kopyalayıp metin bölümüne yapıştırmanız gerekiyor.

Düzeltme: @Lorenzo komşum, ben yazana kadar siz halletmişsiniz zaten Smile
@Nani Kuş ve @msakalli teşekkür ediyorum komşular. Sayenizde becerdim  Smile
Resim yüklemeyi beceremediğim için forumdaki arkadaşlardan yardım istemiştim. Sağolsunlar @Nani Kuş ve @msakalli hızır gibi yetiştiler. Yardım istediğim postu düzeltme yaparken farkında olmadan orjinal postumla birlikte silmişim. Tekrar teşekkürler komşular Rolleyes
(28/11/2013, Saat: 16:30)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlığın önceki sayfalarında da değinildiği gibi kırılma, tıraş esnasında elden kayma riskleri olmaması açısından plastik ve kaliteli çelik kaplar en uygun olanlardır. Köpürtme esnasında elden kaymayı önleyecek tarzda tasarlanmış (orijinal seramik sabun kapları gibi) kaliteli seramik kaplar da uygundur.

Cam, ahşap, bakır kapları ise sabun basmak/köpürtmede kullanmak için ben önermiyorum.

Bakır kapları neden önermiyorsunuz? Ben kullanıyorum ve oldukça memnunum. Gözden kaçırdığım bir zararı mı var acaba Confused
Altı düz olan değil de konik tipli, ağzı geniş, dibe doğru daralan sabun kaselerinin daha kullanışlı olduğu ön yargısı oluştu bende.. Avuca daha rahat oturduğu için belki..

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
(20/04/2016, Saat: 14:24)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakır kapları neden önermiyorsunuz? Ben kullanıyorum ve oldukça memnunum. Gözden kaçırdığım bir zararı mı var acaba  Confused

Bakır kaplar oksitlenmeye karşı kalaylandığından kalayının iyi kontrol edilmesi lazım. Sabunun uzun süre bakı kapta kalması, milimetrik boşluklardan sızan suyun sabunla kap arasında kalması gibi etkenlerle kalay normalden çok daha kısa sürede deforme olabilir ve oksitlenmeye yol açabilir. (Aşağıda görüldüğü gibi)

293974l.jpg

Bu nedenle bakır kaplar sabun basmak uygun değil.
Evet benim de endişem buydu sabun basarken. Gerçi resimdeki kap kalaylanmamış ve okside olmuş. Bendeki kalaylı ama sabunun en az 6 ay kapta kalacağını düşününce zamanla kalayın bozulup gözle görünmeyen bölgelerde oksitlenebilme ihtimalini değerlendirmek lazım. Daha da yeni almıştım Sad Biraz kullanayım bakayım, içime sinmezse çelik ya da başka bir malzemeye geçerim. Yanıt için teşekkür ederim komşum Smile

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/04/2016, Saat: 15:26)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Altı düz olan değil de konik tipli, ağzı geniş, dibe doğru daralan sabun kaselerinin daha kullanışlı olduğu ön yargısı oluştu bende.. Avuca daha rahat oturduğu için belki..

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Sadece sabun basmak için belki diyeceğim ama konik olan, dibe doğru daralan kapta fırçaya yükleme yapmak biraz zor olur gibi geliyor bana.

Aynı kapta hem yükleme hem de köpürtme yapmak için;

Altı düz olan kap bence avuç ayasına daha rahat oturur ve kolay tutulur. Bir de tutulacak yeri (kulp) varsa baş parmağı oradan geçirip tam hakimiyeti sağlarsınız. Ayrıca, köpürtme için de fırçanın hareketi daha rahat olur diye düşünüyorum.
Migrosta TouchMe ahşap kap pahalı olduğu için 1 tane aldım.
Sabun kolay parçalandı, bastım hatta bi de köpürttüm ki yeni yerine alışsın sabun Smile

k1e4o7.jpg

qzf4mg.jpg
Bu kaseyi bende kullandim. Küçük kullanisli bir kase üstüne diger sabun kutularini koyarakta kapak sorununu kismen çözmüstüm.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,120 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,562 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,064 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,273 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,051 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 420,183 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,144 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,554 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,447 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,909 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: