Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir?
(13/04/2015, Saat: 09:36)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF kullanıyorum. Sabun bir kabın içindeydi, 15 gündür de kullanıyordum. Sonra daha güzel bir kap geçti elime, ona koymak istedim, zaten yumuşaktı, sıkıştırsam da girecekti, ama rendele bir şey olmaz deyince, rendeledim ve ertesi gün koku falan kalmamıştı. Dolayısıyla bundan sonra ne rendelerim, ne de birine rendelemeyi tavsiye ederim.

Ben L'Occitane Cade ve Osma sabunu rendeledim şu ana kadar. L'Occitane'ı rendeleyeli aylar oldu kokuda en ufak bir azalma yok. Osma'yı daha bu hafta sonu rendeledim. Bir değişiklik olursa yazarım. Diğer taraftan Aleksey komşumda rendelenmiş ve sanırım yarısı kadar kullanılmış MWF vardı ve kokusu gayet yerindeydi. Sizinkinin kokusu neden uçtu ben de anlamadım doğrusu. Belki martin amca bu konuda bize yardımcı olabilir. Koku uçar mı? Neden uçar? Hangi sabunlarda uçar?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(13/04/2015, Saat: 10:18)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben L'Occitane Cade ve Osma sabunu rendeledim şu ana kadar. L'Occitane'ı rendeleyeli aylar oldu kokuda en ufak bir azalma yok. Osma'yı daha bu hafta sonu rendeledim. Bir değişiklik olursa yazarım. Diğer taraftan Aleksey komşumda rendelenmiş ve sanırım yarısı kadar kullanılmış MWF vardı ve kokusu gayet yerindeydi. Sizinkinin kokusu neden uçtu ben de anlamadım doğrusu. Belki martin amca bu konuda bize yardımcı olabilir. Koku uçar mı? Neden uçar? Hangi sabunlarda uçar?

O kadar üzüldüm ki komşum, yenisini alacağım dedim, İmpada da kalmamış gelecekmiş, onu bekliyorum artık. 
Selamlar, konuyu inceledim de gözümden kaçmış olabilir.
Neden kapaklı tercih ediyorsunuz? Nemli kalan bir kap bakteri üremeye müsaittir. Ne biliyim biraz tuhaf geldi.

Konuya cevap olarak ben kahve fincanı kullanıyorum. Altı dar ağzı geniş üzerinde kahve çekirdekleri resmi olan ve coffee yazan. Bir ara pazarlarda çok bulunuyordu da şimdi bilmiyorum.
(14/04/2015, Saat: 08:46)epist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar, konuyu inceledim de gözümden kaçmış olabilir.
Neden kapaklı tercih ediyorsunuz? Nemli kalan bir kap bakteri üremeye müsaittir. Ne biliyim biraz tuhaf geldi.

Konuya cevap olarak ben kahve fincanı kullanıyorum. Altı dar ağzı geniş üzerinde kahve çekirdekleri resmi olan ve coffee yazan. Bir ara pazarlarda çok bulunuyordu da şimdi bilmiyorum.

Günaydın komşum. Öncelikle hoşgeldiniz. Tanışma bölümünde bir konu açarsanız biz de sizi tanıyabiliriz. Sorunuzun yanıtına gelince: Eğer kullandığınız tek bir sabun varsa ve bu sabunu istisnasız her gün kullanıyorsanız elbette kapaksız bir kap işinizi görecektir çünkü kullandığınız sabun her gün ıslanıyordur. Kullandığınız sabunların sayısı artınca bir sabuna bazen haftada bir bile sıra gelmiyor. Bu durumda sabun kullanıldıktan sonra bir gün kadar açık bırakılır. Üzerindeki bütün su buharlaştıktan sonra da kapatılır. Böylece sabunun uzun süre kenarda beklerken kokusunu kaybetmesi engellenmiş ve sabun diğer dış etkenlere karşı korunmuş olur.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ogaş kuş lokumu kabı Smile , Bimde 1,5 TL olması lazım.

30bg3eo.jpg
1he807.jpg
07080057_large.jpg
Ben Arkoyu yukarıdaki kaba bastım. Cam ama çok şık durdu.

2yz0rap.jpg
Kullanışlı aynı zamanda güzel olmuş @danjamem
Cam malzeme düştüğünde kırılacağından sıkıntılı, bir de kavanozların ağzı dar olur, yüklemeyi zorlaştırır. Pek sabun basmaya uygun değiller aslında ama siz memnunsanız ne ala.

Ben de yukarıdaki lokum kabına MWF koymuştum. Eker' in sütlü tatlıları var, kapları biraz ufak ama sabun koymaya gayet uygun. Haslingerleri bunların içine koydum. Pek şık değiller, öte yanden bu tip örnek parçaları vs.. koymak için şimdilik iş görüyorlar.
Haydi hayırlı tıraşlar...
7a3ef20437e30de14a3b83d4997067c5.jpg

Soldaki kopurtmelik, sağdaki de yedek.
Ben ossion marka biryantin aldım hepsiburada.com dan ama yazıları aşağıdaki gibi jelatin yapıştırma değil boyama çıktı. Tiner ile çıkartabilirim umarım..

10mk5qt.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 182,896 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 60,477 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 260,146 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 116,688 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,966 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 422,395 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 73,119 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,580 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,557 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 9,037 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: