Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası
(31/10/2019, Saat: 18:08)daghan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum benim bu yaqi moka 2 band ile ilginç bir maceram var. Ben bu moka yı forumdan bir arkadaşımdan sıfır şekilde aldım, fırçayı kullanmaya başladım ama sürekli kıl döküyor dedim daha yeni fırça loftun gevşek kılları dökülüyor, kullanmaya devam ediyorum ama bu sefer kıl ortadan kırılıp kopuyor.
Noyan beye mahçup şekilde durumu anlattım ve kılların ve fırçanın resimlerini gönderdim. Noyan bey konuyu yaqi ye iletti, yaqi, üründe üretim hatası olduğunu, kırılmaların loftu sapa yspıştırırken kullanılan epoksinin, kıllara bulaştığını bu yüzden kırıldığını beyan edip, özür dileyip yeni bir fırça gönderdiler.
Yani fırçamız geldi ama o da ne Huh gelen fırça da ilk fırça gibi kırılıp dökülüyor Smile yine aynı mahçup bir şekilde Noyan beye resimlerle bilgi verdim. Sağolsun yaqi ye durumu iletti. Yaqi bu sefer aliexpressten firmaya Mesaj atmamı istemişler.
Sistemden daha ismimi yazıp kendimi tanıtır tanıtmaz, çok üzgün olduklarını bunu telafi edeceklerini vb özür dilemekten bir hal oldular Smile sistemdeki en pahalı silvertip derin mavi diye geçen fırçayı teklif ettiler, kabul ettim, karşımdaki adam 2 dakikada kargo bilgilerini girip, direk kargoya verdi ve kargo etiketinin resmini paylaştılar.
Bu yazıyı markayı kötülemek için yazmadım. Bilakis markanın müşteri memnuniyeti ve malının arkasında durması beni çok mutlu etti. Elin çinlisi, yüzünü bile görmediği müşterisinin memnuniyetini garanti ediyor.
O yüzden yaqi fırçaları gönül rahatlığı ile alın.
Buradan razorus Noyan beye ilgisi ve emeği için çok teşekkür ederim
Bende de aynı sorun oldu. Noyan Bey ilgilendi değişim yapıldı. Gelen fırçada tam tersi o kadar sağlamki neredeyse hiç kıl dökmediSmile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(31/10/2019, Saat: 18:37)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum size ve sevgili ahbap komşuma teşekkür ederim.
Zaten benim sizlerden duymak istediğim şey "  Elinizde SOC porsuk varken size kalmış almak." lafı idi. Fiyatların böylesi düşük oluşu, hali hazırda bir sentetik düşüncesi varken gelince kafam karıştı. Ben en iyisi etliye sütlüye bulaşmadan sentetik fırçamı satın alayım 5 küsür dolardan Smile

Komşum black friday de benzer indirim olur mu bilmem ama porsuğun fiyatı gerçekten baya iyi. Durum varsa bence acımayın.
Bu fiyatlar haddinden fazla uygun. Ben ücretsiz kargo'nun kalkacağını düşünüyorum 11.11'de.

Yaqi hem bu fiyatlara hem de ücretsiz kargo ile sentetik fiyatına porsuk gönderirse 11.11'in hakkını fazlasıyla verir.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(31/10/2019, Saat: 18:30)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum korkunçlu bir maceranız olmuş ama sonu sevinçli bitmiş Smile

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öyle oldu komşum, senelerdir geleneksel tıraş ile haşir neşirim, acaba ben mi yanlış bir şey yapıyorum diye şüpheye düştüm Big Grin ama sonunda hallettik

(31/10/2019, Saat: 18:35)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paylaşım için teşekkürler komşum, bizimde şirket politikasıyla ilgili detaylı bilgimiz olmuş oldu.

(31/10/2019, Saat: 18:36)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık kaç tıraş sonunda isyan ettiniz hocam bu duruma? Ve her kullanımda kaç kıl dökülüyordu ortalama?

Benzer bir durum bende de var ama ben de ürün yeni olduğu için normaldir diye düşünüyordum. Yaklaşık 20 tıraştır ortalama 1 adet kıl kaybetti fırça, geneli de kısa (kırık muhtemelen) kıllar. Sadece dün üç tam boy kılı kaybedince sıkıntı basmıştı şimdi de bu mesajı okuyunca ateşim çıktı.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum, irili ufaklı 6 tane porsuk fırçam var ve 3 tanesi yaqiydi. Fırçanın daha ilk tıraş ta sıkıntıları olduğu belliydi ve fırçayı yüzüme sürdükçe kıllar sapır sapır kırılıp dökülüyordu, sayıyı şöyle söyleyeyim; yüzümü ne kadar fırçalsrsam köpüğü içinde yüzüme yapışmış o kadar kıl oluyordu. Yüzümü yıkayıp başka bir fırça ile yüzümü sabunluyordum.
Diğer farkettim olay ise şu oldu. 2. Gelen fırça da çok ağır porsuk kokusu vardı, şimdiye kadar hiçbir porsuk fırçamda bu denli ağır ve itici koku duymadım. Şampuan ve tabac, cella phoneix sabunlar o kokuyu bastıramadı. Sanırım kıl kalitesi ile ilgili bir durum diye düşünüyorum. Artık o seri mi ya da o parti mi bir yerde bir terslik var diye düşünüyorum. Amacım firmayı karalamak ve yemek değil, tam tersine yaqiden memnunum ve fırçalarını almaya devam edeceğim.

(31/10/2019, Saat: 18:44)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de aynı sorun oldu. Noyan Bey ilgilendi değişim yapıldı. Gelen fırçada tam tersi o kadar sağlamki neredeyse hiç kıl dökmediSmile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arada böyle sıkıntılı ürün denk gelebiliyor ama firma mağdur etmiyor ve telafi ediyor.
(31/10/2019, Saat: 19:55)daghan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, irili ufaklı 6 tane porsuk fırçam var ve 3 tanesi yaqiydi. Fırçanın daha ilk tıraş ta sıkıntıları olduğu belliydi ve fırçayı yüzüme sürdükçe kıllar sapır sapır kırılıp dökülüyordu, sayıyı şöyle söyleyeyim; yüzümü ne kadar fırçalsrsam köpüğü içinde yüzüme yapışmış o kadar kıl oluyordu. Yüzümü yıkayıp başka bir fırça ile yüzümü sabunluyordum.
Diğer farkettim olay ise şu oldu. 2. Gelen fırça da çok ağır porsuk kokusu vardı, şimdiye kadar hiçbir porsuk fırçamda bu denli ağır ve itici koku duymadım. Şampuan ve tabac, cella phoneix sabunlar o kokuyu bastıramadı. Sanırım kıl kalitesi ile ilgili bir durum diye düşünüyorum. Artık o seri mi ya da o parti mi bir yerde bir terslik var diye düşünüyorum. Amacım firmayı karalamak ve yemek değil, tam tersine yaqiden memnunum ve fırçalarını almaya devam edeceğim.
Yanıtınız için teşekkürler hocam ama sizin fırça kıl dökmemiş de ruhunu teslim etmiş sanırım. Bende durum bu kadar extrem değildi.

"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Bu ikisi arasindan hangi fircayi tavsiye edersiniz komsular?

- Yaqi Moka Express Two Band Badger Tıraş Fırçası
- Yaqi Kara Mermer Silvertip Badger Tıraş Fırçası
(04/11/2019, Saat: 16:39)mehmets Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ikisi arasindan hangi fircayi tavsiye edersiniz komsular?

- Yaqi Moka Express Two Band Badger Tıraş Fırçası
- Yaqi Kara Mermer Silvertip Badger Tıraş Fırçası
Birisi two band diğeri silver tip. Sanırım en büyük fark backbone olacaktır. Bu biraz da sizin kullanım alışkanlığınızla ilgili bence.

(04/11/2019, Saat: 16:42)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birisi two band diğeri silver tip. Sanırım en büyük fark backbone olacaktır. Bu biraz da sizin kullanım alışkanlığınızla ilgili bence.

Ben saglam omurgali fircalari seviyorum. O yuzden biraz Two Band'a kayiyorum. Ama bir yandan silvertip fircam olsun da istiyorum.
(04/11/2019, Saat: 16:44)mehmets Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben saglam omurgali fircalari seviyorum. O yuzden biraz Two Band'a kayiyorum. Ama bir yandan silvertip fircam olsun da istiyorum.
Silvertip daha pahalı olacağı için eğer Aliexpress indiriminden alacaksanız silvertip almak daha mantıklı bence. Two band, elinizde zaten omurgalı bir fırça da varsa sonrasında da alınabilir bana kalırsa.

Selamlar arkadaşlar, hiç aklımda ve ihtiyacım olmamasına rağmen aliexpress 11.11 indiriminden moka two band ve yaqi taraklı tıraş aleti aldım 100 tl civarı tuttu. Şuan Gillette Adjustable slim kullanıyorum fırça olarakta omega 10049 kullanıyorum tatmin ediyor.
Sorum şu ben bu moka two bandi aldım ama nedir bu Two band, silvertip olunca ne oluyor farkları nelerdir bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim. Şuan kullandığım omegadan çok farklı performans alırmıyım bu fırçadan acaba?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,467 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,813 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,471 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,496 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,147 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,469 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 466,569 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,935 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,663 07/09/2020, Saat: 10:41