Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası
Geleneksel tıraşa başlarken buradan tavsiye ile omega fırça ile başlamıştım çok severek kullanıyordum, başka bir fırçaya ne gerek var diyordum.
Meşhur kasım indimlerinde burada arkadaşlar aliexpresten yaqi porsuk fırça alınca dayanamayıp ben de bir tane moka aldım. ürün bira geç ulaştı bana geldiği gibi hemen denedim. muhteşem bir şeymiş bu arkadaşlar, belki daha güzelleride vardır ancak köpüğü kesinlikle çok daha farklı ve yüzüne dokunma hissiyatı apayrı.
Buradan tavsiye eden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Durumu olup almak isteyenlere de tavsiyem zaman kaybetmeden almaları yönünde.
[quote='erkan163' pid='246268' dateline='1576134495']
Geleneksel tıraşa başlarken buradan tavsiye ile omega fırça ile başlamıştım çok severek kullanıyordum, başka bir fırçaya ne gerek var diyordum.
Meşhur kasım indimlerinde burada arkadaşlar aliexpresten yaqi porsuk fırça alınca dayanamayıp ben de bir tane moka aldım. ürün bira geç ulaştı bana geldiği gibi hemen denedim. muhteşem bir şeymiş bu arkadaşlar, belki daha güzelleride vardır ancak köpüğü kesinlikle çok daha farklı ve yüzüne dokunma hissiyatı apayrı.
Buradan tavsiye eden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Durumu olup almak isteyenlere de tavsiyem zaman kaybetmeden almaları yönünde.

Komşum moka ilk hemen kendine gelemiyor siz bir de 10 gün sonra ki köpüğünü görün Smile
PSX-20191225-135147.jpg

Şu üç yakışıklı arasında beni en çok hayal kırıklığına uğratan silvertip Aqua modeli oldu. Hala kullandıkça yola gelir diye umuyorum ama sanki 11.11 yüzünden aceleye gelmişte zerre seleksiyon yapılmadan paketlenip satışa sunulmuş gibi batıcı hissiyat sahip kıllar. Arada bolca siyah kıl var, nedir bilmiyorum.

Moka ise ilk günden beri batıcılık hissiyatı taşımayan karakterde bir fırça. Kıl yoğunluğu fazla, düğümde geniş olunca açıkçası günlük kullanımdan ziyade keyif tıraşı için kullanıma uygun, lüks hissiyatını sahip bir fırça gibi geliyor bana. Üçü arasında kıl kalitesini en yüksek bulduğum model ayrıca.

24mm yıldızlı geceler 2band ise günlük kullanıma en uygun model bence. Loft - knot oranı bana çok uygun geliyor ve her ne kadar bunda da batıcılık hissetsem dahi yüzde yayılmaya en uygun bulduğum ve rahat hissettiğim fırça bu. Tasta köpürtme için sap ergonomisini de Moka'dan daha rahat buluyorum. Aynı düğüm ve loft ölçülerine sahip olmasına rağmen boyama hareketine geçildiğinde silvertip daha batıcı geldiği için bu fırça daha kullanışlı geliyor bana.

Sonuç olarak 2band Yaqi fırçalar heleki indirim dönemlerinde fiyatını sonuna kadar hakeden fırçalar bence. Silvertipten ise emin değilim. Kullanıma bağlı olumlu bir değişiklik olursa silvertip fırça da mutlu edecektir sanırım ama (26mm knot dert edilmeyecek ise) Moka varken gereksiz geldi bana şu haliyle.

Bu arada ben Moka'yı Razorus'tan diğer iki fırçayı ise 11.11 indiriminde Ali express üzerinden aldım. Bu yüzden kafamda acaba indirim yüzünden siparişleri yetiştirelim derken iyi seleksiyon yapılmadan mı üretim yapıldı gibi bir soru işareti oldu Ali express üzerinden aldığım fırçaların kıl kalitesini görünce...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(25/12/2019, Saat: 15:32)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PSX-20191225-135147.jpg

Şu üç yakışıklı arasında beni en çok hayal kırıklığına uğratan silvertip Aqua modeli oldu. Hala kullandıkça yola gelir diye umuyorum ama sanki 11.11 yüzünden aceleye gelmişte zerre seleksiyon yapılmadan paketlenip satışa sunulmuş gibi batıcı hissiyat sahip kıllar. Arada bolca siyah kıl var, nedir bilmiyorum.

Moka ise ilk günden beri batıcılık hissiyatı taşımayan karakterde bir fırça. Kıl yoğunluğu fazla, düğümde geniş olunca açıkçası günlük kullanımdan ziyade keyif tıraşı için kullanıma uygun, lüks hissiyatını sahip bir fırça gibi geliyor bana. Üçü arasında kıl kalitesini en yüksek bulduğum model ayrıca.

24mm yıldızlı geceler 2band ise günlük kullanıma en uygun model bence. Loft - knot oranı bana çok uygun geliyor ve her ne kadar bunda da batıcılık hissetsem dahi yüzde yayılmaya en uygun bulduğum ve rahat hissettiğim fırça bu. Tasta köpürtme için sap ergonomisini de Moka'dan daha rahat buluyorum. Aynı düğüm ve loft ölçülerine sahip olmasına rağmen boyama hareketine geçildiğinde silvertip daha batıcı geldiği için bu fırça daha kullanışlı geliyor bana.

Sonuç olarak 2band Yaqi fırçalar heleki indirim dönemlerinde fiyatını sonuna kadar hakeden fırçalar bence. Silvertipten ise emin değilim. Kullanıma bağlı olumlu bir değişiklik olursa silvertip fırça da mutlu edecektir sanırım ama (26mm knot dert edilmeyecek ise) Moka varken gereksiz geldi bana şu haliyle.

Bu arada ben Moka'yı Razorus'tan diğer iki fırçayı ise 11.11 indiriminde Ali express üzerinden aldım. Bu yüzden kafamda acaba indirim yüzünden siparişleri yetiştirelim derken iyi seleksiyon yapılmadan mı üretim yapıldı gibi bir soru işareti oldu Ali express üzerinden aldığım fırçaların kıl kalitesini görünce...

İmzamı atarım, aklımdakileri özetlemişsiniz. Silvertip olanın içinde sanıyorum çokça purebadger kıl var. Kullanımla beraber batıcılıkta ufak bir azalma olsa da hala devam ediyor. Razorus.com'dan aldığım 2 Band Moka'da böyle bir sorun yaşamadım.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(25/12/2019, Saat: 15:32)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu üç yakışıklı arasında beni en çok hayal kırıklığına uğratan silvertip Aqua modeli oldu. Hala kullandıkça yola gelir diye umuyorum ama sanki 11.11 yüzünden aceleye gelmişte zerre seleksiyon yapılmadan paketlenip satışa sunulmuş gibi batıcı hissiyat sahip kıllar. Arada bolca siyah kıl var, nedir bilmiyorum.

096-C51-C4-4431-4-BBB-8854-F91-D3-FA3-AAFB.jpg

üstdeki purebadger altdaki 2 band silvertip

sizin fotoğrafdaki de nacizane pek silvertip gibi durmuyor moka ile ararda bayağı bir fark var fotoğraflara bakınca bile
Ben de 11 indirimde yaqi den bi Moka bir de silvertip aldım. Ne koku ne de batıcılık var. Ancak benim silvertipin aqua silvertipden farklı olduğunu düşünüyorum. Zira kıl rengi aqua ve mokadan bile daha açık ve ince. Anladığım kadarıyla modele göre silvertipler farklı. Silvertip arayışı icindeyseniz, fikir olması açısından, Oumo fırçaları deneyimli üstadlar begenmisler komşum isterseniz domestik bir sapla güzel bir oumo knot kombinlenebilir. F/P ürünü olur gibi duruyor.
(25/12/2019, Saat: 16:07)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 096-C51-C4-4431-4-BBB-8854-F91-D3-FA3-AAFB.jpg

üstdeki purebadger altdaki 2 band silvertip

sizin fotoğrafdaki de nacizane pek silvertip gibi durmuyor moka ile ararda bayağı bir fark var fotoğraflara bakınca bile
Hocam bendeki Yaqi 2band finest tip. Yakından çektim biraz daha:
PSX-20191225-180543.jpg

Silvertip pek sizin fırçaya benzemiyor dediğiniz gibi. Kıllar daha koyu. Fotoda aradaki siyah kıllar belli de oluyor. Lakin Yaqi'nin görsellerindeki silvertip de böyle benim gördüğüm kadarıyla. Bendeki Silvertip şu:
IMG-20191225-180559.jpg

Şunlar da elimdeki Yaqi fırçalar. Üstteki silvertip, alttakiler 2band Moka ve yıldızlı geceler.
PSX-20191225-180428.jpg

"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
6f43f2e5dbdbe3d5e05fc6c1497919e3.jpg

Arkadaşlar yukarıda görünen canavar 1 yaşında ve çok severek kullandığım bence birçok yönüyle kıvamında bir fırça. Son indirimlerde yakalayabilseydim bir tane de yedeğe alacaktım hatta.
Aşağıda yer alan fotoğraflarda ise -kılların özellikle siyah kısımlarına baktığınızda- kıllardaki kırıklar farkediliyor. (Beyaz noktalar kırılma yerleri.) Bu kırıklar ne ara ve neden oluştu anlamadım ama zannediyorum zamanla artacaktır.
Fırçanın uzun süre koruduğu muazzam omurgası bir anda azaldığında pek de anlam verememiştim. Demek ki bu kırıklar yüzünden olmuş. Şimdi kırık bir kılı tutup biraz asıldığımda kırılma noktasından kolayca koptuğunu görüyorum.

Bunun neden olduğuna dair fikri olan var mı?
Sizlerden de karşılaşanlar oldu mu?
Ve en önemlisi diğer fırçalarımda da bununla karşılaşmamak için alabileceğim bir önlem var mı?

0fecac2b9a4b28ebf622d66fa4817f39.jpg
b85a4ca5db57c3c9791cca9916f01370.jpg
0e8b88264f9ebd22af46c35c0809fc56.jpg
133b47883a15fa011938b4f7f5ffc15b.jpg
(25/12/2019, Saat: 22:26)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6f43f2e5dbdbe3d5e05fc6c1497919e3.jpg

Arkadaşlar yukarıda görünen canavar 1 yaşında ve çok severek kullandığım bence birçok yönüyle kıvamında bir fırça. Son indirimlerde yakalayabilseydim bir tane de yedeğe alacaktım hatta.
Aşağıda yer alan fotoğraflarda ise -kılların özellikle siyah kısımlarına baktığınızda- kıllardaki kırıklar farkediliyor. (Beyaz noktalar kırılma yerleri.) Bu kırıklar ne ara ve neden oluştu anlamadım ama zannediyorum zamanla artacaktır.
Fırçanın uzun süre koruduğu muazzam omurgası bir anda azaldığında pek de anlam verememiştim. Demek ki bu kırıklar yüzünden olmuş. Şimdi kırık bir kılı tutup biraz asıldığımda kırılma noktasından kolayca koptuğunu görüyorum.

Bunun neden olduğuna dair fikri olan var mı?
Sizlerden de karşılaşanlar oldu mu?
Ve en önemlisi diğer fırçalarımda da bununla karşılaşmamak için alabileceğim bir önlem var mı?

0fecac2b9a4b28ebf622d66fa4817f39.jpg
b85a4ca5db57c3c9791cca9916f01370.jpg
0e8b88264f9ebd22af46c35c0809fc56.jpg
133b47883a15fa011938b4f7f5ffc15b.jpg
Benim de Semogue 1305imde bolca mevcut fırça aşırı omurgasız oldu kırılmalar sonucu ama ben bolca kaynar suya soktuğum için olduğunu düşünüyorum sizinki için bir fikrim yok

HRY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U A K
Ben kaynar suya sokmasam da hatırı sayılır derecede sıcak suya daldırdığım oluyor. Şöyle söyleyeyim: Kullandığım su elimi içine sokup çıkarttığımda canımı yakmasa ya da cildime zarar vermese de içinde iki-üç saniye beklemeye kalktığımda dayanamayacağım kadar sıcak oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,366 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,724 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,388 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,458 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,128 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,387 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 465,381 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,853 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,609 07/09/2020, Saat: 10:41