STROP LEKESI
Kıymetli komşularım iyi aksamlar,
Efendim acemilik mi desem, heyecan yapmak mı desem, cehalet mi desem bilemiyorum ama dün çelik usturamla tıraş olmadan önce stroplama yaptim. Stropun pastalı yüzeyinde bir güzel kayışlamayı yaptıktan sonra ikinci yuzeyi pastasız fınısh yuzeyine gectim. Geçtim ama pastalı yuzeydeki kayışlama esnadında usturamın uzerinde kalan yer yer pasta parçalarını temizlemeden geçtim ve sonuç aşağıdaki gibi.
Endişem bu pastasız yüzeydeki lekeler yüzeyin efektif etkisini azaltır mi? Elime gelen bir pürüz, pütürtü, kesik vs yok. Sadece lekeler oldu. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar...
PASTALI YUZEY
16lwv34.jpg
PASTASIZ LEKELI YUZEY
k127w1.jpg
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
İste okusak bile, ne yazıkki unutuluyor, hayat tecrubesi en unutulmayan dersi veriyor hepimize. Aman komsum pastalama sonrası mutlak bir bezle kalıntıları silin. Strop deri bakım yagları var, veya bilemiyorum usturacı komsularım daha iyi bilir, ayakkabilarda kullanılan bir deri bakım kremi gibi birsey kullanırsanız, deri kendine gelecektir. Bence bir sorun yok azıcık asınmıs, biraz yagla bakımla toplar kendini.
Daha önce birkaç yerde okuduğum kadarıyla söylüyorum, stroptaki pastayı Jumbo vs gibi güzel kaplamalı, sivri yerleri olmayan bir tatlı bıçağının sırtını sürerek temizleyebilirsiniz, deniyordu. Ama bulaşık alan çok da değil, Serdar komşumun dediği gibi hafif bir bakım yağıyla peceteyi buluşturup hafif hafif silebilirsiniz yüzeyi.

SeckinB
@Efrasyab oncelikle gecmis olsun komsum.
Bence; yuzeyde takilma yok, puruzsuzse ve kayislama sonrasinda usturada oncesine nazaran hissettiginiz anlamli bir fark yoksa bu sekilde kullanmaya devam edin.
Ozellikle mekanik temizleme yapmaya calisirken istemeden daha fazla zarar verme olasiliginiz, iyilestirme olasiliginizdan daha yuksek olur dusuncesindeyim.
@finwe komşum pürüzsüz sadece kele bulaşmış. dün aksam tıraşımda kullandım sorun yok. benim tahminim bu lekeli yüzeyi temiz bir şekilde kullandıkca azalacak bu lekeler.
zippo çakmağının yakıtı vardır sıvıdır. Bir kağıt mendile bu sıvıyı sıkın ve o kağıt mendille stropu siliniz, bastırmadan sadece sürterek sürünüz. Bir çok deri stropta işe yarar denemesinde zarar da yoktur

https://urun.n11.com/diger/zippo-cakmak-...lsrc=aw.ds
@taskind üstadım Zippo kullanıcısıyım zaten, hafta sonu bu dediğinizi yapacağım. tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  paddle strop ve pastalar suakarakas 11 16,929 10/07/2017, Saat: 00:10
Son Yorum: Niko
  Paddle strop taskind 5 11,061 08/08/2016, Saat: 13:26
Son Yorum: emre-sti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: