Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz.
Kartuşçu geleneksel değil, ıslak tıraşçı olur.

Ben ıslak tıraşı savunanlardanım, geleneksel olmasa da olur. Fırça, krem, bunların cilde veya tıraşa katkısı hazır malzemelere göre çok farklı. Fakat kesim daha özel bir mesele. Çok meşhur kartuş markamızın jilet kalitesini ben bir çok yaprak jiletle tartışmam mesela. Yine de kullanmayı sevmiyorum...
@astroid
Dediginiz dogru islak tıras tanımı daha dogru bir terim oldu o tarz kullanıcılar icin. Gunluk konusma esnasında ben genelde zaten daha cok ıslak tıras diyorum geleneksel yerine, dilim daha kolay donuyor.
Ama sizin tanım ayrıstırmanız daha dogru oldu.
@ahraz ustad begenerek heyecanla takip ediyoruz. Elinize saglik.
Biliyoruz @ahraz komşum. Yaşadık ve anladık Smile valla yazılar tıraşı aşmaya başladı. Bir simülasyonda mıyız? diye bir yazı dizisi var, sorgulama sürecinizi ona benzettim. Caner hocam Bir göz atın şuraya. https://medium.com/@imTolstoyevski
Yalnız çok derindir, oku oku bitmiyor yazıları
(10/01/2018, Saat: 11:31)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz komşuma katılıyorum ve ekliyorum.

Hepimizin farklı farklı şeyler için birden çok Kutsal Kasesi vardır. Önemli olan bunları bulabilmek. Sabun, Jilet, Makine, ( Jiletli Ustura, Çelik Ustura, DE, SE, Kartuş, Elektrikli), Moda Markası, Saat, Gözlük, Ayakkabı, Araba, Yazar, Tütün, Telefon, Çakı, Çakmak, Ayna, Tarak... liste uzar gider. @ahraz komşuma katılıyorum ve ekliyorum.

Bu duruma en uygun felsefe "  meselam herkeşin hayatına heç kimse karışamaz ha nasıl karışamaz? Ben bu sekil geyinirim bu bayen şu şekil geyinir hiç kimşe hiç kimşeye karışmaya bir hakkı yohtur."  

Kartuşlu ile tıraş olduğum dönemler sadece benim adıma karanlık dönemdi ama pekala bir çok insanın kutsal kase olduğu kesin. Böyle çeşitlilikler  olmasa hayat bu kadar renkli olmazdı ki! Değil mi efendim Smile

Saygılar...

Değil Tek tip insan taraftarıyım ben,bakın mesela,jiletli ustura kullananların bi örgüt kurduklarına dair kuvvetli şüphelerim var,feather artist club alan iki resim atıp çekiliyor aradan,bence gizli gizli örgütleniyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(10/01/2018, Saat: 14:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Smile Canerim ikna turlarına cıkmıs bile. Eline klavyene saglık kardesim cok hos bir yazıydı herzamanki gibi.

Not: Konudan alakasız cayımla bu zevkli yazıyı okurken aklıma geldi. Sekeri bırakmak isteyip ama cayıda sekersiz icemeyenler varsa aramızda benim gibi, hazır zamanı iken, ayva dilimi atın cayınıza sekersiz icmesi daha kolay oluyor bilginize.

Abim çok teşekkür ederim.Çayı şekersiz içmeye zorla biraz kendini abi,başta bana da garip geldi ama alıştım şimdi.

(10/01/2018, Saat: 15:19)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz komşum eksiği Yok fazlası ile güzel yazım .

Teşekkür ederim Abi.

(10/01/2018, Saat: 15:38)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz komşum yazı için teşekkürler, düşüncelerimi yazıya dökmüşsünüz..

Hiç belli etmemiştin Abi Teşekkür ederim.

(10/01/2018, Saat: 18:02)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz ustad begenerek heyecanla takip ediyoruz. Elinize saglik.

Teşekkür ederim Hocam,sağolun.

(10/01/2018, Saat: 18:31)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biliyoruz @ahraz komşum. Yaşadık ve anladık Smile valla yazılar tıraşı aşmaya başladı. Bir simülasyonda mıyız? diye bir yazı dizisi var, sorgulama sürecinizi ona benzettim. Caner hocam Bir göz atın şuraya. https://medium.com/@imTolstoyevski
Yalnız çok derindir, oku oku bitmiyor yazıları

Ben sanki Bundle da görmüştüm de ekşi sözlüğe yönlendirmişti beni.Böyle bir yazı dizisi hatırlıyorum,yine de tekrar okuyacağım.Çok teşekkür ederim Hocam.

(10/01/2018, Saat: 16:26)astroid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuşçu geleneksel değil, ıslak tıraşçı olur.

Ben ıslak tıraşı savunanlardanım, geleneksel olmasa da olur. Fırça, krem, bunların cilde veya tıraşa katkısı hazır malzemelere göre çok farklı. Fakat kesim daha özel bir mesele. Çok meşhur kartuş markamızın jilet kalitesini ben bir çok yaprak jiletle tartışmam mesela. Yine de kullanmayı sevmiyorum...

Ben de sevmiyorum ama kullana da saygım var.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(10/01/2018, Saat: 20:31)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abim çok teşekkür ederim.Çayı şekersiz içmeye zorla biraz kendini abi,başta bana da garip geldi ama alıştım şimdi.

Mudur senin guzel yazılarınla sekersiz falan hic farketmiyor, yazı esliginde akıp gidiyor da, normalde zorlanıyorum icerken. Bo soruna cozum olarak daha cok yazı bekliyoruz Wink
@ahraz komşum yazınız çok güzel ve çok keyifli ayrıca ucu açık bir konu olduğundan bir çok arkadaşın katılımıyla bir yazı dizisi olmuş sanki, daha da zenginleşmiş. Yazmayanların aklından gönlünden geçenlere de tercüman olmuşsunuz. Teşekkürler

(10/01/2018, Saat: 22:25)Mavibu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz komşum yazınız çok güzel ve çok keyifli ayrıca ucu açık bir konu olduğundan bir çok arkadaşın katılımıyla bir yazı dizisi olmuş sanki, daha da zenginleşmiş. Yazmayanların aklından gönlünden geçenlere de tercüman olmuşsunuz. Teşekkürler

Asıl ben teşekkür ederim.Beğenmenize sevindim.

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
Sayenizde (bu konularda benim gibi fikrini kaleme almayan bir çok arkadaşımız ve ben) fikirlerimizi kaleme almış olduk. ne yalan söyliyeyim yazma konusunda tembelim biraz okumak daha keyifli benim için

(10/01/2018, Saat: 23:25)Mavibu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayenizde (bu konularda benim gibi fikrini kaleme almayan bir çok arkadaşımız ve ben) fikirlerimizi kaleme almış olduk. ne yalan söyliyeyim yazma konusunda tembelim biraz okumak daha keyifli benim için

Bence Deneme yapmaktan zarar gelmez.Yazdıkça açılırsınız belki.Ufak ufak incelemeler ile başlayıp Sonra farklı konulara kayış olabilir.Şahsen her daim çok okuyan insanların buna paralel iyi yazdıklarını düşünmüşümdür.Tersi durumlara şahitte oldum tabii ama bi şans verin derim.

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,657 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 508,248 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Thumbs Up Askerlikte Tıraş Nükleer 114 41,935 19/05/2021, Saat: 00:08
Son Yorum: Fenotip
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,796 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,726 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,188 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,799 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,206 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: