sakalım düzgün çıkmıyor
Öncelikle Selamun Aleyküm um 17 yaşıma gireceğim ve resimlerde gördüğünüz gibi Sakallarım acayip seyrek çıkıyor çene altımda hiç yok desem yeridir çene yanları desen seyrek ama faul kısmı tam çıkıyor fakat oradada uzamayan kıllar var yani kökleri var fakat uzamıyor anlamıs değilim ve 2.defa jilet vurmus halim bu benim bide ilk jilet vurdugum zaman ardından sarımsak ile uzar diye duymustum sürdüm 10 dk sonra acıya dayanamadım ve suratımı yıkadım neden uzamıyor yardımlarınızı bekliyorum Sad
şimdiden cevaplarınız içinm teşekkür ederim
bu arada bu resimler yeni tıraş olmus halimden 4 gün sonraki resimler uzayıncaki halide var isterseniz atarım
https://i.hizliresim.com/Lb7N20.jpg
https://i.hizliresim.com/76EdYL.jpg
https://i.hizliresim.com/XP7Ny5.jpg
20-22 yasina kadar hem vucudundaki killar dolayisiyla hemde yuzundeki sakallarda da bir miktar artis olacaktir. Bence bunu dert etmen icin biraz erken. Asıl sorun 20-22 yasindan sonra sacindaki azalma olabilir onun icin tedbirler dusun.
Sarımsak aslında oldukça etkili ama tabi özellikle bir bölgede çıkmıyor, diğer yerler yoğunsa geçerli sanırım. Benim çenemde bir bölge, çalışırken, ders dinlerken elimi koyduğundan midir bilinmez, kel kalmıştı. Sarımsağı kestim ve dilimleri yapıştırdım. 10- 15 dk sonra o deri bildiğiniz yanmıştı, kabuk falan bağladı, o kadar. Sonrasında mucizevi şekilde uzamaya başlamadı belki ama çok geçmeden o seyrek bölge de dolmaya başladı.

SeckinB
2-3 günde bir tıraş olmaya devam edin faydası olur.Evet jilet sakal çıkartmaz ama var olan tüyleri güçlendirir.
Selamlar...
başka önerileri olan yok mu o boşluklar dolar mı süphelerim var
(05/01/2018, Saat: 21:13)Kızılsakal-57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17 erken bir yaş. Ben 25 yaşındayım 22 yaşımda sakallarım gürleşmeye, araları dolmaya başladı. Hala daha bıyıklarım kalınlaşıp yeni kıllar çıkıyor. Yani acele etmeyin, hormonal bir bozukluk yoksa çıkıyorlar ama geç ama erken. Zaten sonra keşke çıkmasaydı hiç diyeceksiniz. Sonra köse olsaydım keşke diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi elinizde jilet suratınız köpüklü haldeyken.

komşumun dediği çok doğru. 17 yaş fiziksel ve hormonal gelişim için henüz erken bir yaş. 20 yaşına kadar vücudunuzun gelişmesi tamamlanmaz. Tabi bu kişiden kişiye değişir ama ortalama 20 yaştır. 20 yaşından sonra da olgunlaşma başlar. Düzenli olarak tıraş olmaya devam ederseniz yavaş yavaş çıkmaya başlayacak olan sakal adayı tüyleri güçlendirirsiniz diye düşünüyorum. Bir de arada bir hormon testleri yaptırmanızı tavsiye ederim
Cogito, ergo sum Dodgy
Ehm, sonra kırkına gelip bir de sırtına ağda yapmak var. Yahu alerji de yapıyor Smile
Arkadaşımız muhtemelen bir kür falan önermemizi bekliyor, ama dostum endokrin sisteme etki eden bir kür yok. Vallahi yok. Bununla ilgili tıbbi bir başvuru veya endişelenmek için de çok erken. Bunu çok uzak bir süre değil, 4-4.5 sene önce senin yaşında aynı şikayetten yakınan biri olarak söylüyorum. Big Grin

Endokrin Sistem veya genlerle alakalı durumlar çok büyük değişiklik gösteriyor. Liseye geçme döneminde çoğumuzun bıyıkları yeni çıkarken bizim bir arkadaşı müdür her sabah tıraş olması için geri gönderirdi, adam akşam okuldan çıkarken sabah sinekkaydı olmasına rağmen yine yüzü gölgelenirdi. Basketbol maçına çıkarken tıraş olduğunu, permatikle yüzünü kestiği için de hakemler tarafından oyuna alınmadığını bilirim. Big Grin

Diyeceğim o ki, aceleye gerek yok, eğer genetik olarak bir sakal problemi yoksa 3-4 sene sonra bu forumda boynundaki ingrown'ları, razor burn'leri konuşuyor oluruz. Smile
http://www.fiskosta.com/sakal-cikarici-i...coglu.html

Su guzel yasta, su guzel hayatta bunlara takılma. Hayatın zevkini cıkar.

Cok farklı uzun seyler yazmak istedim de, konunun daha uzamasını pek istemedim. Sukret engelim yok, gencim, elimin altında herseye ulasabilecegim internet, sukur ki derdim birkac sene sonra cıkacak 2 tane kıl olsun de.
Boyle kucuk seylere takarsan yarın senden uzunu olacak, senden zengini, senden yakısıklısı, senden basarılısı olacak. Digerlerinde var bende niye yok dersek, su kısacık hayattan zevk alamayız. Onun yerine bugun ne ogrendim bugun ne yasadım muhakemesini gun sonu yaparsan cok daha mutlu ve huzurlu bir hayatın gececegine inanıyorum.
Saygılar
(07/01/2018, Saat: 16:15)Arkomani Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşımız muhtemelen bir kür falan önermemizi bekliyor, ama dostum endokrin sisteme etki eden bir kür yok. Vallahi yok. Bununla ilgili tıbbi bir başvuru veya endişelenmek için de çok erken. Bunu çok uzak bir süre değil, 4-4.5 sene önce senin yaşında aynı şikayetten yakınan biri olarak söylüyorum. Big Grin

Endokrin Sistem veya genlerle alakalı durumlar çok büyük değişiklik gösteriyor. Liseye geçme döneminde çoğumuzun bıyıkları yeni çıkarken bizim bir arkadaşı müdür her sabah tıraş olması için geri gönderirdi, adam akşam okuldan çıkarken sabah sinekkaydı olmasına rağmen yine yüzü gölgelenirdi. Basketbol maçına çıkarken tıraş olduğunu, permatikle yüzünü kestiği için de hakemler tarafından oyuna alınmadığını bilirim. Big Grin

Diyeceğim o ki, aceleye gerek yok, eğer genetik olarak bir sakal problemi yoksa 3-4 sene sonra bu forumda boynundaki ingrown'ları, razor burn'leri konuşuyor oluruz. Smile

güzel söylüyorsun abi de işte genciz kanımız kaynıyor ve bir an önce çıkmasını istiyorum ama 3 4 sene çok uzun be abi bizim ailede hiçkimsede köselik yok ama benimkiler işte öyle seyrek seyrek çıkıyor ama faul kısmı tam oturmus fakat çene altı ve yanaklar yok Sad

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: