Grip
İçeriği silinmiş. Nasıl olmuş anlamadım. Her halde ben başlığı düzenlerken oldu. Özetle, ciddi bir grip olayı var. Aman dikkat. Gerçi yakalanmamak da elde değil.
Bal,tarçın , zencefil karışımı
Turp
Çörek otu yağı.

Bu seneki ilk gribal denetlemeyi gayet hafif atlatmamıza yardımcı oldu. Ailede 1-2 şer gün arayla üç kişi birden grip olacak gibi olup, tam grip olamadan atlattık. Belki bizim denk geldiğimiz virüs böyle hafif bir türdü bilemiyorum ama hiç böyle olmamıştı önceden. Önceki alışkanlıklarımızdan farklı olan tek şey çörek otu yağıydı.

Doz: Aklıma geldikçe (2-3 günde bir) bir çay kaşığı. Tadı acı gelirse suya karıştırıp suyla.

Önemli not: Ciddi bir rahatsızlığınız varsa, bitki çayları dahil, bu tip ürünlerin hepsini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Hatta danışmadan önce de kendiniz araştırıp doktorunuza da fikir verebilecek bilgilerle gidip öyle danışın. Sonuçta doktor da her otun çöpün içinde her madde hakkında fikir sahibi olmayabilir.
Grip aşısı oluyorum iki senedir. Aşı olmak etkili bence... Tabi ki bunu hasta olmadan önce düşünmek gerekiyordu. Geçmiş olsun...
Teşekkür ederim. İlaç yanında ya da ilaçsız destekleyici tedavi de şart. Tabi dediğiniz gibi ilaçlarla çakışmamalı

Bu seneki ağır bir grip.bundan sonra da ağırlaşacak gibi. O yüzden artık grip aşısı şart , tabi bu seneki için zaman geçti.

Çörek yağını ilk defa duydum. Turp ve bal-tarçın-zencefil i öksürük içinde kullanıyorlar

Bir de koruyucu olarak propolis önerdiler. Özellikle çocuklarda.
zencefil ve turp yazılmış, ben de kefiri ekleyeyim. düzenli olarak yatmadan önce büyük bir bardak kefir içerseniz bağışıklığınız güçlenir.
Doktorlar hep ilaçla 1 haftada, ilaçsız 7 günde geçer derler Big Grin
Grip olduktan sonra yapılacak şey belli aslında yatıp dinlenmek. Verilen ilaçlar da iyileştirmeyi hızlandırmak için değil. Eğer yatıp dinlenmek mümkün değilse geçici olarak etkileri giderip hayatı kolaylaştırmak ama aynı zamanda çok gerekli olmadığı durumlarda da dinlenmemeye teşvik ettiği için bazen iyileşme süresini uzatıyor.
Dengeli-çeşitli beslenmek bağışıklık sistemini güçlü tutmak için şart ama genellikle grip olduktan sonra herşeyi yemeye çalışarak sindirim sistemine gereksiz yüklenildiğini düşünüyorum. Hasta olunca iştahın kesilmesi boşuna değil aslında.
Hafif gıdalar(çorba) ve yeterli sıvı alımı, sonrasında yatıp dinlenmek en basit çözüm.
Hasta olunca normal zamanda yemediğimiz meyvelere hunharca saldırıp 5 kilo mandalina tüketmek genelde kullanılan teknik olsa da pek işe yaradığını düşünmüyorum Smile
Ben nezle isem yiyerek, grip isem aç kalarak iyilesiyorum.

SeckinB
(05/01/2018, Saat: 00:06)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doktorlar hep ilaçla 1 haftada, ilaçsız 7 günde geçer derler Big Grin
Grip olduktan sonra yapılacak şey belli aslında yatıp dinlenmek. Verilen ilaçlar da iyileştirmeyi hızlandırmak için değil. Eğer yatıp dinlenmek mümkün değilse geçici olarak etkileri giderip hayatı kolaylaştırmak ama aynı zamanda çok gerekli olmadığı durumlarda da dinlenmemeye teşvik ettiği için bazen iyileşme süresini uzatıyor.
Dengeli-çeşitli beslenmek bağışıklık sistemini güçlü tutmak için şart ama genellikle grip olduktan sonra herşeyi yemeye çalışarak sindirim sistemine gereksiz yüklenildiğini düşünüyorum. Hasta olunca iştahın kesilmesi boşuna değil aslında.
Hafif gıdalar(çorba) ve yeterli sıvı alımı, sonrasında yatıp dinlenmek en basit çözüm.
Hasta olunca normal zamanda yemediğimiz meyvelere hunharca saldırıp 5 kilo mandalina tüketmek genelde kullanılan teknik olsa da pek işe yaradığını düşünmüyorum Smile

(05/01/2018, Saat: 10:54)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben nezle isem yiyerek, grip isem aç kalarak iyilesiyorum.

SeckinB

Bu da doğru valla. Vücut griple savaşırken bi yandan da ilaç ve yemekle mideyi doldurup, onu daha da yoruyoruz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: