Uzun sakal için tavsiye
Üstdlar merak ettiğim bir konu var. Benim iş gereği tıraş olmam gerekmiyor. Haftada bir veya iki kere zevkine traş oluyorum. Uzun sakalı kısaltmadan direkt kesebileceğim makina varmı acaba. Yuma ve wilkinson var ama tıkanıyor. Korumasız kullanmakta tehlikeli. Birkaç markanın traş aleti tarak gibiydi bunlar işime yararmı acaba.
İlacın Merkur Futur Smile

Aslında son 4 5 tıraşımı sedef ustura ile yaptım. İyi bir jiletli ustura almayı düşünürken eşimin usturadan endişelenmesi sonucu yine makinalara kaydım gönlüm usturadan yana ama bütçeme uygun bir makina almayı düşünüyorum. Yaptığınız tavsiyelere teşekkür ederim. İnceleyeceğim.
Haftada 1 icin,
R41
Future
Fatip Grande Opencomb
tarzi makinelerden istediginizi tercih edebilirsiniz.Alternatif olarak herhangi bir basit elektrikli sac kısaltma makinası ile kabasını alıp, istediginiz diger tum makinaları kullanabilirsiniz.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=3615
(03/01/2018, Saat: 16:31)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Videoya şimdi baktım sanırım aradığım şey bu. Birşey dikkatimi çekti eleman sakalını ikinci seferde tersten alıyor böyle yapmak yanlış değil mi ?
o sizin tekniginiz ve cildinizin alıskanlıgı ile alakalı. Tek perde olarak tersten alarak tıras olanda var ATG dedigimiz.
Ama bunlara cok takılmayın. Sizin amacınız once sakal cıkıs yonlerinize gore WTG ve eger gerek duyarsanız XTG olmak.

Tırasınız her defasında sorunsuz tahrissiz geciyorsa, artık eliniz alıstı cildiniz alıstı ise, ufak ufak ATG denemeleri yapabilirsiniz. Biraz hem cildinize hem kendinize zaman verin. Yavas yavas ilerleyin. Zevk alın.
(03/01/2018, Saat: 22:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o sizin tekniginiz ve cildinizin alıskanlıgı ile alakalı. Tek perde olarak tersten alarak tıras olanda var ATG dedigimiz.
Ama bunlara cok takılmayın. Sizin amacınız once sakal cıkıs yonlerinize gore WTG ve eger gerek duyarsanız XTG olmak.

Tırasınız her defasında sorunsuz tahrissiz geciyorsa, artık eliniz alıstı cildiniz alıstı ise, ufak ufak ATG denemeleri yapabilirsiniz. Biraz hem cildinize hem kendinize zaman verin. Yavas yavas ilerleyin. Zevk alın.

R41 kafama yattı ikinci el bulabilirsem almayı düşünüyorum. Ters alınca pürüzsüz oluyor. Kartuşlu kullanırken alıyordum.
Yazdıgım pek anlasılmadı sanırsam, soyle diyim R41 tersten alınca acıtır alısık olmayan el ve ciltte, uyarımı yapayım ben sonra kırmızı dolasmayalım topluluk icinde. Kartusluya pek benzemez mudur.
(04/01/2018, Saat: 10:05)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazdıgım pek anlasılmadı sanırsam, soyle diyim R41 tersten alınca acıtır alısık olmayan el ve ciltte, uyarımı yapayım ben sonra kırmızı dolasmayalım topluluk icinde. Kartusluya pek benzemez mudur.

Demek istediğinizi anladım hocam kartuşlu mac3 kullanırken tersten alıyordum artık yapmıyorum muhtemelen yapmamda. Forumdan r41 yorumlarını okudum yakın traşı rahat veriyormuş. Bana yeterli gelir sanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sakal tamam. peki ya tüyler? s_iyo 30 32,644 05/12/2022, Saat: 02:46
Son Yorum: Kaptan
  Sakal kaşıntısı cosinus30 18 14,923 24/10/2020, Saat: 02:28
Son Yorum: Tiyatrocu
  Sakal çıkış yönünün çaprazını alırken yüzü kesmek Gungordum 17 8,747 17/02/2020, Saat: 23:20
Son Yorum: Gungordum
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,670 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: