Valobra
wp6ef5c415.png

wp58397ae5_05.jpg

Bilgisi olan ? Smile
Bende bu markanın stick değil de sabunun kağıda sarılı olarak satıldığı kutusundan var. Ama henüz kullanmış değilim(elimdeki malzemelere bakarsak pek yakında da bu durum değişmeyecek Smile). B&B'daki yorumlarda ise stick olanın daha iyi olduğu söyleniyor.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Yoğun içyağlı, italyanların oldukça beğenilen bir sabunu. Köpük olarak ince, az volümlü ancak oldukça kaygan, nemli veçok kremsi bir köpük veriyor. Bu kremsi yumuşaklık tıraş sonrasında da kalıyor.

Denemiş olanlar varsa yapı olarak wilkinson çubuk sabunun lavanta kokusu çıkarılmış ve biraz daha kaliteli hali diyebilirim. Biraz fırça ve su seçiyor ama çok sorunlu dğeil. Bana göre tek sıkıntısı çok yoğun hayvansal kokusu. Ben buna dayanamadıım için arkadaşıma vermiştim. Yoksa başarılı bir sabun. Ama wilkinsondan fersah fersah da iyi değil. Her koşulda cellayı tercih ederim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Çok teşekkürler Lord Sparhawk.
(25/05/2012, Saat: 11:27)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yoğun içyağlı, italyanların oldukça beğenilen bir sabunu. Köpük olarak ince, az volümlü ancak oldukça kaygan, nemli veçok kremsi bir köpük veriyor. Bu kremsi yumuşaklık tıraş sonrasında da kalıyor.

Denemiş olanlar varsa yapı olarak wilkinson çubuk sabunun lavanta kokusu çıkarılmış ve biraz daha kaliteli hali diyebilirim. Biraz fırça ve su seçiyor ama çok sorunlu dğeil. Bana göre tek sıkıntısı çok yoğun hayvansal kokusu. Ben buna dayanamadıım için arkadaşıma vermiştim. Yoksa başarılı bir sabun. Ama wilkinsondan fersah fersah da iyi değil. Her koşulda cellayı tercih ederim.

Hocam haklısın ancak Art of Shaving ve Czech & Speake sabunlarını Valobra'nın yaptığı düşünülürse bu sabun hem istikrarsız hem de koku olarak vasat kalıyor kanımca.
İtalya seyahatimde gurme ürünler satan bir süper markette valara stick sabunu görünce önce fiyatı sebebiyle duraksadım. Neredeyse 10 euroluk fiyatı açıkçası fazla geldi, ancak nasıl olsa internetten bir ara sipariş vereceğim kargosuyla daha pahalıya geleceğinden satın aldım.

Öncelikle çok sert bir sabun. Köpürtmesi zor ve zahmetli ancak kaygan ve yumuşak bir köpük elde ediliyor. Sakalı o kadar yumuşatıyor ki en kör jiletle bile konforlu bir tıraş sunacak havası yaratıyor.

Kokusu nötre yakın beyaz sabun kokusuna sahip.

İçeriğine fotoğraflardan ulaşabilirsiniz. Favori sabunun olamaz ancak ciltte bıraktığı mermer hissi inanılmaz.

evyja3ah.jpgtezaty4a.jpgvu8eny5a.jpg4uda8ute.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk
Eger elinde fazladan bir iki tane bulunan varsa talibim.ilginc geldi,ve bilmem neden,oyle bir sicaklik,bir kan isinmasi olusdu bende bu sabuna karsi.allah hayirlara cikarsin...SmileSmileSmile
Kiloluk cella var mi anavatanda hocam Smile
(26/08/2013, Saat: 18:15)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kiloluk cella var mi anavatanda hocam Smile

Bırakın kiloluk Cella'yı kırmızı kutu dahivgöremedim.

(26/08/2013, Saat: 19:08)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/08/2013, Saat: 18:15)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kiloluk cella var mi anavatanda hocam Smile

Bırakın kiloluk Cella'yı kırmızı kutu dahivgöremedim.

çok şaşırtıcı hocam cella gibi ürünleriyle gurur duymaları gerekir heryerde satmaları gerekir Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Valobra Crema Di Sapone Almond Lord Sparhawk 32 36,376 02/10/2020, Saat: 18:30
Son Yorum: marv
  Valobra Shaving Soap in Bowl Blade 8 8,815 06/07/2016, Saat: 14:28
Son Yorum: kral arthur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: