Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar
(03/01/2018, Saat: 01:25)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam buna benzer bir alet olan Braun Cruzer 6 tıraş makinesini 3 sene gibi uzun süre günlük olarak kullandım. Halen daha elmacık kemiğimin üzerindeki kılları almak için de ara ara kullanırım. çene altı bölgemdeki batık ve tahrişe istediğim gibi fayda sağlamadı ayrıca bazı bölgelerde bazı kılları ne yaparsam yapayım almıyordu. ha aldığı zaman hiç bir jiletin, usturanın alamayacağı kadar temiz alıyor. adeta suratım ağda yapılmış gibi oluyordu. hatta saç tıraşına gittiğim berber sen sakal tıraşını neyle oluyorsun yüzün mermer gibi diye iltifat bile etmiştir.

Braun' un üst seviye makinelerinin, Panasonic' in orta seviye makinelerine performans açısından eş değer olduğunu düşünüyorum. Aradaki fark, ürünlere yapılan yorumlardan net bir şekilde anlaşılabiliyor. Braun Cruzer 6 Braun' un alt seviye makinelerinden biri. Sakal yoğunluğu az olanlar belki tatmin olabilirler, ama benimki gibi sık ve kalın telli sakalı olanlar için yeterli olacağını sanmıyorum. Zaten bir çok kişi sakal yapısına uygun olmayan modelleri kullandığı için elektrikli tıraş makinelerine ön yargılı bakıyor. Bende bu konuda ön yargılıydım. Ta ki amcama ne ile tıraş olduğunu sorana kadar. Kendisi Braun' un 5 serisi bir makine ile tıraş oluyormuş. Benimkinden daha yoğun bir sakal yapısına sahip olmasına rağmen, gayet temiz ve tahrişsiz tıraş edilmiş gözüküyor. Ancak yinede kendisi makinesinden pek memnun değil. Daha güçlü bir makineyle daha hızlı ve daha yakın bir tıraş olunabileceğini söylüyor. Bu vesileyle tıraş makinesi araştırmaya başladım. Kafamda Panasonic' in bir kaç modeli var. F/p açısından bana en uygun olanını almayı düşünüyorum.
Braun cruzer bende de olamamıştı . Kesmiyordu. Ama braun 7 ve şimdi de 9 gayet güzeller

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Bugün Panasonic es-lv6n-s803 model makineyi aldım. Aldığım gibi ilk tıraşımı da oldum. 5 dakikada kaymak gibi bir tıraş. Ne tahriş var, ne de kesik. Ürünün kullanma kılavuzunda el alışkanlığının oturması, cildin ve sakalın makineye alışması için 3 haftalık bir süre gerektiği, asıl performansın bu 3 haftalık alışma sürecinden sonra görüleceği yazıyor. Bundan daha iyisinin nasıl olacağını merak ediyorum doğrusu. Sonuç olarak elektrikli tıraş makinesi almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim. Daha düşük modellerinin de performans açısından çok fark edeceğini sanmıyorum.
Ben panasonic lineer motorlu 4 bicakli makineyi kullanmak icin cok ugrastim. Hassas cilt ve sert sakal icin hic uygun olmayan yontem elektrikli makine gibi görünüyor. İnce bir rendeyi suratima suruyor gibi bir his veriyor ve tahris ediyor
Bende daha onceleri farkili makinalar kullanan biri olarak, cok ciddi arastirmalar sonucu philips oneblade pro aldiydim bir sure once ve inanin diger butun tras makinalari kesinlikle cope attriracak mukemmellikte bir cihaz. Hem kuru hem islak sekilde tras yapiyor. Ozellikle geleneksel sekilde yuz kopurtulup kesim yapildiginda usturaya yakin performans veriyor. Ve bu makina diger makinalar gibi boyun bolgesinde tahris yapmiyor,hiz olarakta cok daha hizli ayrica her uzunluktaki sakala acimiyor,hepsini goturuyor. Ben cok seviyorum ve makina dusunenlere gozu kapali tavsiyemdir. Yalniz yurtdisindan siparisi gerekiyor.
Diyeceksinizki neden geleneksele dondun, bunun en buyuk sebebi cocukluk hayali. Cok istedigim birseydi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 927 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 25,125 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,441 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi yusufk122 92 55,208 21/08/2017, Saat: 22:52
Son Yorum: kral arthur
  Tras Ekipmanı Sıralaması Hakkinda. ugurkatana 3 3,913 20/03/2017, Saat: 15:13
Son Yorum: ugurkatana
  Bir Neslin Problemi wadell 13 9,018 02/12/2016, Saat: 01:34
Son Yorum: wadell
  Traş konusunda yardıma ihtiyacım var furkan639 6 4,595 30/10/2016, Saat: 23:49
Son Yorum: furkan639
  Günlük tıraş nasıl olmalı ? Bruker 3 8,372 10/11/2013, Saat: 20:40
Son Yorum: Bruker

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: