Tekrar Merhaba
(14/12/2017, Saat: 01:11)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz tıraş mecburiyetiniz olmaması tıraşı hobi edinmenizi kolaylaştırır o yönden şanslısınız.
Ayrıca tercihleriniz güzel ama bence domuz kılı fırça sensetik fırçayı ezer de geçer. Bulabilirseniz Jaguar marka bulamaz da İMPA dan sipariş verirseniz ucuz da olsa yerli bir marka tercih etmenizi öneririm.

Arkadaşım önerin için çok teşekkür ederim, malesef domuz kılı fırça bana uygun bir fırça değil, insanlar tercihlerini gerekçeleriyle beraber rahatça yazabilmeliki kendisine uygun tavsiyeler ve yardımlar alabilsin. Ne yazıkki benim tercihim ve gerekçesinin yazılması başka üyelerin tercih ve alışkanlıklarına saygısızlık olarak kabul edildiğinden tanışma başlığından bu kısımı çıkarmak zorunda kaldım. İlginize tüm samimiyetimle tekrar teşekkür ederim.
Hoşgeldiniz.
Hoş geldiniz. Bence başlangıç için düşündüğünüz set güzel, önceki yazılanlara ek olarak şunu belirtmek isterim ki sentetik fırçalar da kıl kalitesi bakımından farklı farklıdır, forum güzel bir kaynak, başlayıp severseniz geleneksel tıraşı forumdan sentetik fırçalar hakkındaki yazıları okuyup daha kaliteli bir fırçaya geçebilirsiniz.
@elitte Seçkin komşumuz,
Foruma tekrar hoş geldiniz. Keyifli sohbetler ve tıraşlar dilerim.

Hoşgeldiniz, başlangıç için seçtiğiniz ürünler gayet mantıklı, tabii ki porsuk fırça daha iyi bir tercih olur ama hele bir başlayın gerisi gelecektir. Keyifli tıraşlar diliyorum.
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.
Herkese tekrar merhaba, forum tanışma başlığı var ancak veda başlığı yok, zaten gerek varmı böyle bir başlığa orasıda tartışılır.
Efendim bu yazıyı foruma veda etmek için yazıyorum. Tanışma yazımda da bahsetmisim geleneksel tirasa olan ilgim bir anlik heves olabilir diye, sanirim oyle oldu, cunku kartuslu alete geri dondum kendisiyle zaten pek bir sorunum yoktu, sadece geleneksel tiras ilgimi cekmisti. Tabi firca ve sabun kullanmaya devam edicem, yoksa bu cella bitecek gibi degil.
İlk baslarken 6 degisik jilet almistim hepsinin yarisi duruyor ki, bi ara 17-18 gun araliksiz hergun tiras olmama ragmen jiletler 3 ay daha yetecek kadar var. Dun Çin den aldigim yintal marka aleti hediye ettim ayni kisiye jilette verdim yoksa bu jiletlerde bitecek gibi degil . Belki yakinda kendisi araniza katilir. Arada bir rimei ile geleneksel tirasa devam eder kalan ekipmanlarida eritirum diye dusunuyorum.
Yani arkadaslar ilk baslarda cok keyifli ve zevkli gelen birseyden zamanla hevesinizi alabiliyorsunuz. Bu yuzden benim nacizane tavsiyem asiri harcama yapmayin, dedigim gibi ilk baslarken 6 paket jilet aldim yarisi duruyor. Ama forumda kartela halinde jilet stoklaniyor yeni arkadaslarin bundan kacinmasini tavsiye ederim. Sabun konusu ise cok farkli birsey hala spanificio alasim var cok merak ettim bu sabunu ama elimdede 1 yil yetecek kadar cella var ki; zaten cella yida ayni spanifucio gibi merak etmistim simdi bitmesini istiyorum.

Efendim lafi uzatmayayim forumda uzdugum kirdigim her kim varsa herkesten ozur dilerim, bu 3-4 aylik hevesimde bana yol gosteren yardimci olan herkesede tesekkur eder saygilarimi sunarim.

Hoscakalin.
Yaklaşık 1 yıl önce foruma veda yazısı yazmış veda etmişim, 1 yıl sonra tekrar tekrar mehaba diyelim o zaman. 1 yılda çok şey değişti işler değişti çocuklar büyüdü vs.
Tıraşı artık ilk perde DE alet ikinci perde kartuşla oluyorum ve mükemmel sonuç alıyorum. Bir hevesle aldığım malzemeleri bitirmek için kullanıyordum fakat fırça sabun alışkanlık haline geldi. Cella da geçtiğimiz hafta nihayet bitti. Arko sabun her türlü işimi görüyor. İlk perde DE ikinci perde kartuş kombinasyonu her bakımdan gayet verimli. Hem fiyat hem zaman. İlk perde yaprak jiletle alınca 3 bıçaklı kartuş 3-4 ay gidiyor yaprak jiletle ince rütuş yapmayınca kanama tahriş vs. de olmuyor.
Youtube de önerilen videolarda forum üyelerinden birinin yılbaşı kutlama videosunu gördğm, hani şarap bardağıyla şalgam suyu içip trolleme yapan. Böyle tarif edicem kusura bakmasın ismine bakmadım. Videosunu izleyince gelip bişeyler yazmak istedim. Öyle işte..
@starex komşumuzdur, "Delikanlı Tıraş" kanalından.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 690 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı