Treet Falcon
Bu jilet bizim forumda ilk olarak @Saltuk 'un şu mesajında boy göstermiş.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid141660

Ondan sonra da hiç bir yerde adı sanı geçmemiş. Piyasada da sık rastlanan bir jilet değil. Bana da yaprak jilet sponsorumuz @dikdik_s 'ten tek yaprak olarak geldi. Diğerlerini denemekten buna ancak sıra gelebildi.

281uhz6.png

Jiletimiz kardeş ülke Pakistan'ın -adından da anlaşıldığı gibi Smile-bildiğimiz Treet üretimi bir jilet. Firmanın web sitesine göre piyasada 12 farklı yaprak jileti var. Ben bunlardan sadece İmpa'da satılan gri zemin üzerine lacivert yazı ve oryantal motiflerle süslenmiş Durasharp modelini denemiştim(bu linktekilerle İmpa'daki Durasharp'ların ambalajı farklı). Pek de memnun kalmamıştım. Bu ikinci Treet oldu.

Çok detaylı aktaramayacağım. Çünkü ilk Treet tecrübesinin ve ambalajın etkisiyle kör bir jiletle karşılaşmayı bekliyordum. B planım bile hazırdı hatta bu sefer. Fakat öyle olmadı. Futur klonu ile değişik ayarlarda denedim. Bana mısın demedi. Gayet keskin, gayet de konforlu buldum. Keyifli bir tıraş oldu. Yüzümün 3 gün dinlenmiş olmasının ya da evde yaptığım tıraş öncesi yağının da belki etkisi var bunda.

Bir Feather keskinliği yahut bir Polsilver keskinliği veya konforu beklemeyin. Öyle bir his değil. Çin mallarına özgü daha ilk kullanımdan başlayan şimdilik iş görüyor ama acaba ne zaman elimde kalacak hissi verdi bu jilet bana. Tabii ki kalınlığını ölçmedim ama verdiği his itibariyle bugüne kadar kullandığım jiletler arasında belki de en ince hissettiren buydu. Takılma, tahriş, hoplama zıplama vs yapmadı. Merak edenler için denemeye değer.
Ben daha kullanmaya fırsat bulamadım desem Smile

Guzel inceleme icin tesekkur ederiz komsum.
Ben 5 aydır üst üste iki tane aynı marka jileti hiç açmadım, aynı jiletten de 2 taneden fazla kullanmadım desem Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,575 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  Treet King Jilet acoma 13 6,886 23/03/2022, Saat: 17:05
Son Yorum: faun
  Treet Classic Double Edge koolandgang 5 5,812 22/07/2020, Saat: 14:37
Son Yorum: ahbap
  Treet Carbon De Blade MetsGo 14 5,574 23/03/2020, Saat: 10:01
Son Yorum: Ali Desidero
  Treet New Double Edge DarthVader 2 3,595 26/09/2016, Saat: 10:38
Son Yorum: DarthVader