Günlük sakal-tıraş süresi
(07/12/2017, Saat: 16:27)colpan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 dakika sürüyor fakat radyo dinlediğim için bu herhangi bir vakit kaybı değil. Dileyene zevkine göre sesli kitaplar da öneririm.

http://erkamradyo.com/tefekkur.html dinlenesi bir kitap.

Cok ilginc bende son zamanlarda radyo tiyatrosuna sarmistim, tiras olurken dinlemek hic aklima gelmemisti Smile
Dostlar bireysel takılmayın, paylasın boyle guzel seyleri.
http://www.geltir.com/post-80641.html
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Ancak doğru hazırlık yapmadığımı sanmıyorum fırçayı suda bekletme bir iki defa yüzümü köpürtüp durulama dahil her şeyi deniyorum. Köpüğün kıvamını da ayarladığımı düşünüyorum ama kesin konuşmayayım belki bir yerde yanlış vardır. Üç bıçaklının etkisinin psikolog olduğuna da katılmıyorum sakalım kısa olduğunda daha iyi sonuç veriyor. Boyun bölgesi dışında pek sorun yaşamıyorum ama kısa sakalı DE ile alınca çok fazla tahriş oluyor boyun kısmında. 2-3 günlük sakalı DE ile dikkatlice alınca yine sorun olmuyor ben anlayamadım.

Neyse biraz daha düşüneyim bunun üstüne. Az önce doktora gittim garip bir şekilde üç bıçaklı kullanmamı ve tersten almamamı tavsiye etti. Nadixa diye antibiyotikli bir krem verdi akşamları sürmemi söyledi. Ben de bunu sürekli kullanamam günlük kullanım için bir öneriniz var mı dedim sensibio forte diye bir şey tavsiye etti eczaneye söyledim getirecek bi deneyeyim bakalım. Gerçi sorunun after shavede olduğu sanmıyorum ama...
Bu arada bu sabah tıraş oldum yarın sabah aklıma gelirse bir günlük sakalımın fotoğrafını çekip koyacağım. Sanırım ben takıntı yapıyorum ama ilerleyen saatlerde az da olsa çıkıyor ve tıraş olmadığım belli oluyor birisi bir şey diyecek diye tırsıyorum. Acaba öğle arası mı tıraş olsam ertesi gün Smile

Bir de kendimi savunmak için söylemiyorum sakın yanlış anlamayın ben kartuşu bile bastırmadan kullanıyorum mümkün olduğunca üstteki köpüğü almaya çalışıyorum. DE ile korkudan bir şey yapamıyorum zaten Smile belki de bu korku yüzünden oluyor bunlar.
Tıraş ritüeli bende yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Tıraş olmak için geçirdiğim süre şu şekilde;

Fırçayı suya batırıp yumuşaması 3 dakika. (Bu süre zarfında kullanacağım ekipmanları hazır hale getiriyorum. )
Hazır olan fırçaya gerekli kadar sabun yüklemem 1 dakika.
Köpüğün oluşması 2 dakika.
Köpüğü yüze sürmek ve kıvama getirmek 2 dakika.

3 perde (Çıkış yönü-Çıkış yönü-Çapraz) tıraşımın her biri 3 dakikadan 9 dakika.
2. ve 3. perde için yüzümü köpüklemem 4 dakika.

A-Tıraş sonrası yüzümü sabundan arındırmak için soğuk suyla yıkamam
B-Şabı sürüp 1-2 dakika bekleyip yüzümü tekrar soğuk suyla yıkamam
C-Tıraş kolonyası ve arkasından balm'ı sürmem yaklaşık 6 dakika.

Özetle;

Tıraş öncesi: 8 Dakika
Tıraş anı: 13 Dakika
Tıraş sonrası: 6 Dakika

Hanımla kavga etmemek için lavaboyu temizlemek de bir zaman alıyor Smile

Geleneksel tıraş'a yeni başladım, bu kadar vakit harcıyor olmam belki de acemi olduğumdan kaynaklı olabilir.
Forum'un sıkı takipçisiyim, tıraş için ihtiyaç duyulan tüm aşamaları uygulamaya çalışıyorum.
Süreyi kısaltmak için çaba gösterdiğimde bu sefer aletin açısını veya köpüğün kıvamını tam tutturamadığım için jilet yanığı, kızarıklık, kesik, tahriş ve konforsuz tıraş şikayetlerim söz konusu oluyor.

Eminim üstadlar çok daha kısa sürede başarılı tıraşlar çıkarıyorlardır.

Saygılarımla,
@batmanforever Bastırmama mevzuu el alışkanlığı ile ilgili. Bastırınca tahriş eder. Bastırmazsan atlama yapar. Bastırmadan ideal teması sağlamayı öğrenmek biraz zaman alıyor.
Akşamdan olun efendim. Tadını çıkara çıkara.

Pazar Akşamdan, Salı - Cuma Sabah, Cumartesi öğlen. Smile

Ben 10dk diyorum, sabahları çok da zorlayacak bir süre değil sanki.

SeckinB
Mutlaka dustan ciktiktan sonra olurum. Dus sonrasi bedenen ve ruhen kendimi yumusamis hissediyorum. Toplamda 30 dk. suruyor bende. Celik ustura ile olacaksam 45 dkyi bulur Big Grin
Her sabah 25-30 dk tıraş keyfim var, resmen kendimi rehabilite ediyorum. Neden bu süreyi kısaltayım ki. İşim varsa alarmı ona göre erken kuruyorum tıraş süremi kısaltmıyorum.
Bir günlük sakalım böyle arkadaşlar. Elime azıcık sakal geliyor. Tıraş olmasam ilerleyen saatlerde daha çok belirginleşmez mi? 9abdeabc19afd4f8307f5ff11425b895.jpgc2818c0c29580af9717cc02b5756031f.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 333,794 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,537 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 336,983 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,329 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 927 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,528 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,250 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,086 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,268 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,538 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: