Truefitt & Hill Grafton
th_grafton_shave-cream_bowl-500x420.jpg

Grafton benim kokusunu en beğendiğim t&h kremdir. Hatta kokusunu en beğendiğim traş kremlerinden biridir. Şimdi koku olarak piyasada iki çeşit krem/sabun vardır. Biri doğal esanslardan yapılan doğal kokulu sabunlar. Sandal ağacı, misket limonu, badem vs gibi. Diğeri parfüm esansından yapılan, parfüm kokulu ürünler. Çoğu t&h ürünü böyledir. Birkaç taylor ve trumpers modeli de çıkar. Musgo Real de böyledir. Bir tarafta badem koku krem düşünün, diğer tarafta misal davidoff cool water kokulu. Aradaki farkı anladığınız. Tabiki her zaman en iyisi ve doğal kokanı, doğal esanslardan yapılan ürünlerdir. Parfüm bazlı ürünler sıklıkla sentetik kokulu olur. Misal Truefit & Hill Trafalgar. (Uzak durun).

Ancak bazen öyle iyi kullanılırki o ürünü iyice yüceleştirir. İşte Grafton böyle bir krem. Tam anlamıyla has erkek kokusu diyeceğimiz yeşil maskülen kokuya sahip harika bir krem. Misal Polo parfümün tıraş kreminin olduğunu düşünün. Onun gibi bir şey, tam olarak öyle kokmuyor ama andırıyor. Dolayısıyla böyle kokular sevenlerin kokusunu beğenmemesi mümkün olmayan bir krem. Ayrıca kokusu da oldukça dolgun ve kuvvetli.

DSCF1453.jpg

Kokusunu geçtiğimiz zaman performans geliyor. Performans olarak Grafton, pek çok T&H ürnü gibi ortalamanın üstü diyebileceğimayarda bir krem. Fiyatını düşününce harika, muhteşem bir ürün beklemek hata olur. Evet çok kolay köpürüyor, kalın ve koruyucu köpük yapıyor. Ama çoğu t&h kremi gibi biraz kuru bir krem veriyor, çok kaygan değil ve tıraş sonrası çok nemlendirmiyor. Su kalitesinde de biraz seçici, yumuşak sularla çok iyi performans veriyor. yine tüm t&h kremleri gibi üst seviye bir ürün ve krem/su oranını ayarlarken ciddi tecrübe istiyor. Ciddi bir ürün. Ha neye göre ortalama dedim? Tabi ki diğer 2T'ye göre. Yoksa standart raf markalarına göre elbette ezici bir kalitesi var. Ortalama üzeri performansına rağmen kokusu için alınacak nadir tıraş ürünlerinden. Babanıza ya da benzer bir yakınınıza alabileceğiniz en has hediyelerden birisi. Krem/sabununda kokuya önem verenlere özellikle önereceğim güzel bir t&h kremi. Aftershave balzamı da aynı şekilde güzel kokmaktadır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Ben bu ürünün kutusunu çok beğendim.. Sırf kutusu için bile alınır Big Grin
(20/10/2011, Saat: 22:32)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu ürünün kutusunu çok beğendim.. Sırf kutusu için bile alınır Big Grin

Evet T&h öyledir. Sırf faturayı koydukları kabartmalı zarf bile insana kendini lord gibi hissettiriyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bugün gelen paketimdeydi. Çok merak ettiğim kokusu muhteşem. Karizmatik bir ağır abi kokusu var. Henüz tıraş performansını bilmiyorum ama yani bunu kullandıktan sonra kot üstü tişört çekip sokağa çıkılmaz. Yani şöyle sıkı bir takım elbise jilet gibi ütülü bir pantolon ve manşetli bir gömlek, kol düğmeleri iliklenecek, kıravat takılacak ancak ondan sonra sokağa çıkılacak.

Sadece kokusu bile bana kendimi daha değerli hissettirdi. Lüks bir restoranda, lüks bir otelde ya da lüks bir arabanın direksiyonunda gibi. İlk fırsatta aftershave balsamını da alacağım. Keşke fiyatı biraz daha uygun olsa.
(05/05/2012, Saat: 23:54)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz tıraş performansını bilmiyorum ama yani bunu kullandıktan sonra kot üstü tişört çekip sokağa çıkılmaz. Yani şöyle sıkı bir takım elbise jilet gibi ütülü bir pantolon ve manşetli bir gömlek, kol düğmeleri iliklenecek, kıravat takılacak ancak ondan sonra sokağa çıkılacak.

Vallahi bir daha toplu alım yapmak gerekecek aslında üst düzey ürünler için bu sefer Big Grin

Hayırlı olsun psycho dostum.İyi günlerde kullan.
(06/05/2012, Saat: 00:03)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/05/2012, Saat: 23:54)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz tıraş performansını bilmiyorum ama yani bunu kullandıktan sonra kot üstü tişört çekip sokağa çıkılmaz. Yani şöyle sıkı bir takım elbise jilet gibi ütülü bir pantolon ve manşetli bir gömlek, kol düğmeleri iliklenecek, kıravat takılacak ancak ondan sonra sokağa çıkılacak.

Vallahi bir daha toplu alım yapmak gerekecek aslında üst düzey ürünler için bu sefer Big Grin

Hayırlı olsun psycho dostum.İyi günlerde kullan.

Ben kendi toplu alımımı yaptım. Big Grin 3T den de var artık elimde. Ama biliyorsun dostum toplu alım olursa katılırım.
Altın vuruş olmuş bu psycho Big Grin Güle güle kullan.

Şu son açtığım iki favori başlığına davet ediyorum herkesi 30 bakış var bir benim cevaplarım var Big Grin
Antrparantez, konu da canlansın, Truefitt & Hill'ın Authentic No.10 tıraş kremi, klasik serinin yarı fiyatına satılıyor. Grafton'u deneyemedim ama performans olarak farkları yokmuş denilenlere göre. Ben memnun kaldım, incelemesini de yapmıştım, tavsiye ediyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Truefitt & Hill'in Londra'daki berber dükanında bu krem ile tıraş ediyorlar.

Bizzat gidip tıraş olmuş birisi olarak sözlerime güvenebilirsiniz Smile
Grafton gerçekten güzel bir krem. Hem koku hem de performans olarak.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Truefitt & Hill Authentic No.10 Finest Shaving Cream FloydianDM 19 20,999 18/05/2016, Saat: 14:59
Son Yorum: Cesko
  Truefitt & Hill Numune Paketi staggerlee 22 27,619 29/04/2012, Saat: 18:19
Son Yorum: staggerlee
  TrueFitt & Hill Sandalwood Shaving Cream 0 1,936 Daha az 1 dakika önce
Son Yorum:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: