hazır tıraş jelleri çok mu yetersiz kalır?
(22/11/2017, Saat: 21:01)ua_cakar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tıraş benim için bir keyif değil eziyet çünkü.

Hocam fırca ile koprtme olmadan, o guzel kokulu sabun, ciltteki olu derinin atılması, gozeneklerin acılması fırca ile olmadan, tıras eziyet olmaya devam edecek ne yazık ki.
Zamansızlık lafı belki kendinizi inandırabildiginiz bir kavram olabilir, ama o yollardan coktan gecmis bizlere soylenince viz gelir tırıs gecer ustad. Kopukle 3 dakikada olacagın tırası, inan fırca ve sabunla kopurterek de 5-6 dakikada olursun. Alarm ı kurarken 3 dakika geri almaya bakar o is.
Bu eziyet olarak gordugunuz, sıkılarak "omrunuz boyunca" yapacagınız bu isi, zevk alınacak bir hobiye donusturmek sizin elinizde. Biz her sekilde yardımcı oluruz ama sizin bunu istemeniz lazım oncelikle.
(22/11/2017, Saat: 21:01)ua_cakar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar;

nivea jelle tıraş oldum bugün. gayet pratik. ben gibi aceleciler için ideal. tıraş benim için bir keyif değil eziyet çünkü. bir sürü dertten de kurtardı; sabun fırça vs. makinam merkur 34c.

ilk zamanlar bende senin gibi düşünüyordum eziyet bu tıraş sonra bu siteyle tanıştım baya ilgimi çekti herkes sabun ve krem seçenekleriyle yorumlar yapıyor falan derken bende aldım hatta yabancı ama en yaygın olan Prorasoyu aldım ya sabunu kullandıktan sonra dedimki ne jel ne köpük bir daha suratıma değdirmem dedim bir kere o sabundan sonra jeller fln kimyasalları bir kutuya sıkıştırılmış gibi geliyor artık doğallıgı baya hissediyorsun ve temizliğide tabi bence bir şans daha ver derim ama vaktin varken dene ondan sonra kopamayacaksın Wink
kardesim cildi nedeniyle firca kullanamiyor, hazir kopuk ile de89 unu kullaniyor. cilde guzel yayarsaniz kullanilabiliyor neticede. ama zaman olarak ne kadar farkeder bilmiyorum. bir de cok fazla kimyasal barindiriyor kremler, mecbur olmadikca kullanmamaya calisirim. diger kisimlarini gectim ama begendiginiz bir kokudaki sabunu kullanmanin keyfi baska.
Geçen yaz metro market'de şu köpüğü görmüştüm :

http://www.hepsiburada.com/majix-zeytiny...000003SYP3

İçeriğinde zararlı birşey yok gibiydi . Bir deneyin isterseniz.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ayrı bir başlık açmak istemediğim için buradan sormak istedim.
Bu mach 3'ler daha doğrusu kartuşlar jel veya köpükle uyumlu olarak mı üretiliyor? Jel ve mach 3 iyi sonuç veriyor ama sabun kullanınca mach 3 bir şeye yaramıyor sabuna yapışıyor ve iyi kesmiyor. Diğer türlü sabunla yaprak jilet sorunsuz çalışıyor köpükte sıkıntı olduğunu sanmıyorum o yüzden. Forumda böyle bir şey bulamadım belki saçma ama böyle bir şey olabilir mi?
(29/11/2017, Saat: 15:19)oguz han Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ayrı bir başlık açmak istemediğim için buradan sormak istedim.
 Bu mach 3'ler daha doğrusu kartuşlar jel veya köpükle uyumlu olarak mı üretiliyor?  Jel ve mach 3 iyi sonuç veriyor ama sabun kullanınca mach 3 bir şeye yaramıyor sabuna yapışıyor ve iyi kesmiyor. Diğer türlü sabunla yaprak jilet sorunsuz çalışıyor köpükte sıkıntı olduğunu sanmıyorum o yüzden. Forumda böyle bir şey bulamadım belki saçma ama böyle bir şey olabilir mi?

Merhaba;
Kartuşlu tıraş aleti ve köpük - jel ile hiç güzel tıraş olduğumu hatırlamıyorum, fırça ve arko tıraş kremleri daha memnun edici sonuçlar aldım. Maksat sakalı yumşatmak, jiletin düzgün kaymasını sağlamak olduğunu için fırçanın en iyi sonucu vereceğini düşünüyorum.
HK
Bana gayet olası geldi. Dönemin en sık kullanılan ürünlerinin birbirleriyle uyumlu olması hedeflenir.

Belki Tallow bazlı, yağlı sabunlar tıkanmayı hızlandıracaktır ama gliserin bazlı sabunlarla, çok da koyu hazırlamadiktan sonra bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum.

SeckinB
Teşekkür ederim arkadaşlar benim sabundan dolayı heralde
(29/11/2017, Saat: 15:19)oguz han Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ayrı bir başlık açmak istemediğim için buradan sormak istedim.
Bu mach 3'ler daha doğrusu kartuşlar jel veya köpükle uyumlu olarak mı üretiliyor? Jel ve mach 3 iyi sonuç veriyor ama sabun kullanınca mach 3 bir şeye yaramıyor sabuna yapışıyor ve iyi kesmiyor. Diğer türlü sabunla yaprak jilet sorunsuz çalışıyor köpükte sıkıntı olduğunu sanmıyorum o yüzden. Forumda böyle bir şey bulamadım belki saçma ama böyle bir şey olabilir mi?

Kıvamlı köpük yapıyorsanız bu olası.Ama kuvvetle muhtemel ıslak köpük olayını unutuyorsunuz.Köpüğünüzü yaptıktan Sonra surata sürün,en son tıraşa başlamadan önce fırçayı azıcık ıslatıp mevcut köpüğün bir kez daha üstünden geçin.Sorun ortadan kalkacaktır.İnce köpük yaparak da bu sorunun üstünden gelebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Vaktim olduğunda iyi bir fırça ve sabun her zaman tercihimdir. Ancak yerine geldiğinde işe yetişme vs. zamanım az olduğundan, krem ve fırça bana kolaylık sağlıyor.

Kesme harici süreler ise
------------------------
Keyif tıraşı olduğumda, sabun-fırça-hazırlık-köpürtme 10-12 dakika

Standart haftaiçi sabah tıraşı, sabun-fırça-köpürtme 4-5 dakika

Haftaiçi ekspres tıraş, krem (derby limon Smile ) - fırça - köpürtme 2-3 dakika

Köpük veya jel kullansam 1 dakika kazanırım maksimum, değermi?? Bence değmez, kaliteyi bırakmamak gerekli.

(21/11/2017, Saat: 20:34)ua_cakar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar merhaba.

arko sabun ve tıraş kremi kullandım. ama biraz aceleciyim o yüzden şu hazır tıraş jelini denemek istiyorum. köpürtme vs uğraşmak istemiyorum. örneğin nivea tıraş jeli işimi görür mü? yoksa yetersiz mi kalır?
ürün şu: http://www.hepsiburada.com/nivea-hassas-...ecz9153508

ya da hazır tıraş köpükleri nasıldır? alternatif olarak..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,728 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,175 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,997 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: